Dodaj do ulubionych

Liceum w Warszawie, profil biol-chem.

IP: 195.117.224.* 16.01.14, 19:03
Witam,
szukam liceum w Warszawie z dobrym biol chemem i językiem rosyjskim. Nie chciałabym, aby mnie cisnęli np. z historii czy polskiego, bo nie jest mi to potrzebne. Żeby była miła atmosfera, normalni nauczyciele i czas dla siebie, a nie tylko nad książkami siedzieć. Dobrze też by było aby były szafki. Wiem, mam dosyć spore wymagania, ale może jednak istnieje takie liceum? Zastanawiam się nad Kopernikiem, Rejem, Dąbrowskim, Kochanowskim i Czackim.
Proszę o pomoc :)
Edytor zaawansowany
  • joa66 19.01.14, 13:01
    Nie chciałabym, aby mnie cisnęli np. z historii czy polskiego, bo nie jest mi to potrzebne.

Myślę, że w nowej podstawie programowej nigdzie Tobie to nie grozi. :)

Biol-chemów dobrych jest sporo , ale skoro zależy Ci na rosyjskim to ważne jest dlaczego: czy naprawdę chcesz nauczyć się tego języka bardzo dobrze, cz rosyjski jest najmniejszym "złem" spośród innych języków.
  • jakw 19.01.14, 13:51
    Polski grozi - polski zdaje się na maturze.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • joa66 19.01.14, 14:10
    Ale podstawowy. I dobrze, że polskiego i matematyki nie odpuszą, bo się "nie przydadzą". Owszem przydadzą się - choćby do zdania matury.
  • jakw 19.01.14, 13:49
    W Kochanowskim podobno chemia nie jest najlepiej prowadzona - tak twierdziła koleżanka córki szukając w zeszłym roku biol-chemu. Ile w tym prawdy - nie wiem.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • jakw 19.01.14, 14:00
    Acha, rzeczona koleżanka jest w biol-chemie w Czackim i raczej nie uskarża się na nadmiar czasu. Fakt, że koleżanka uczy się hobbystycznie 2 czy 3 języków dalekowschodnich...
    --
  • menodo 19.01.14, 14:00
    W Czackim jest dobry biolchem, miła atmosfera i normalni nauczyciele (ale to moja subiektywna ocena :)), można mieć czas dla siebie i są szafki.
    Ale rosyjski tylko w ramach kółka, o ile w ogóle jeszcze jest prowadzony.
    Polskiego raczej Ci tam całkiem nie odpuszczą, ale znane mi dzieci z biolchemu nie miały problemów z zaliczeniem tego przedmiotu.
  • Gość: natkaszek IP: 195.117.224.* 20.01.14, 16:18
    Tzn. kiedy pisałam, że nie jest mi potrzebny human, chodziło mi o to, że może on być, ale bez przesady, bo wolę się bardziej skupić na kierunku, który wybrałam. W miarę żeby był.
    Co do rosyjskiego... tzn. w przyszłości chciałabym też być tłumaczem (ale to tak dodatkowo, nie jako główny zawód), dlatego chciałabym go podszlifować. Ale jeżeli jest jakieś naprawdę fajne liceum, ale bez rosyjskiego, to mogę już sobie odpuścić ten język, bo widzę, że mało liceów go ma.

A jeszcze ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad Hoffmanową. Ktoś wie jak tam aktualnie jest?
  • Gość: natkaszek IP: 195.117.224.* 20.01.14, 16:26
    I jeszcze nad Poniatowskim. Słyszałam, że ma dobry biol-chem. W dodatku też ma rosyjski. Ktoś coś wie o nim?
  • malgosiapod61 02.12.14, 09:45
    Poniatowskiego biol-chem skończył parę lat temu mój starszy syn a teraz w klasie maturalnej chem- fiz jest mój młodszy więc mam rozeznanie w tym temacie. Najlepszą klasą w tej szkole jest właśnie chem-fiz, gdzie po pierwszym semestrze masz możliwość wyboru kolejnego przedmiotu rozszerzonego np.biologii. W takim układzie masz zagwarantowaną chemię na świetnym poziomie u Kuśmierczyka który uczy tylko chem-fizy i realizację dobrej biologii. Z pozostałych przedmiotów nie cisną jest miła i raczej przyjazna atmosfera bez stresów. Języki nie są mocną stroną tej szkoły i trzeba uczyć się ew własnym zakresie ale rosyjski chyba mieli w ofercie, to się zmienia co roku.
  • Gość: natkaszek IP: 195.117.224.* 02.12.14, 18:26
    Moja koleżanka jest w biol-chemie i też ją uczy Kuśmierczyk. Co prawda nie ma prawie życia, ale ten nauczyciel to żywa legenda, wszyscy wiedzą, że u niego się umie chemię.
  • elza10 02.12.14, 23:12
    Potwierdzam - Kusmierczyk uczy biol-chemy.
  • jakw 20.01.14, 21:39
    Skoro chcesz szlifować rosyjski to pewnie już umiesz ten język co najmniej trochę. Z tego, co pamiętam z dni otwartych w kilku liceach - podział na poziomy językowe przy 2-gim języku raczej obiecywano przy niemieckim, czasem dotyczyło to hiszpańskiego, rzadko francuskiego. Rosyjski był obiecywany zasadniczo od początku - na wyższy poziom musiałaby zebrać się odpowiednio zaawansowana grupa. Z czym można spodziewać się problemów , bo mało gimnazjów oferuje i mało ludzi uczy się prywatnie. Więc jeśli oczekujesz języka rosyjskiego na co najmniej średnim poziomie zaawansowania - to moim zdaniem możesz mieć problem ze znalezieniem i raczej niech nie będzie to twoje główne kryterium wyboru szkoły.
    --
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.14, 11:55
    Nie rozumiem podejscia co tzn. "Nie przydadza. sie" Podobno chcesz byc czlowiekiem wyksztalconym a prostej wypowiedzi nie bedziesz w stanie skonstruowac
    Czy nie bedziesz wiedziec kto to byl gen. Maczek
    Czy jako lekarz nie bedziesz w stanie obliczyc dawki bo mata tez sie nie przyda
    Bo ty tylko bio- chem. A pozniej mamy lekarzy pozal sie Boze
    Bez komemtarza
  • Gość: natkaszek IP: 195.117.224.* 01.12.14, 16:45
    Nie przydadzą się w formie rozszerzonej, bo mnie to jakoś specjalnie nie interesuje. Podstawy to podstawy, każdy musi je mieć, ale już bez przesady, bo wiem, że niektórzy nauczyciele nie zwracają uwagi czy uczą humana czy klasę o profilu ścisłym.
    Akurat klasy typowo medyczne zazwyczaj mają trochę więcej niż podstawę z matematyki czy fizyki. Ja akurat trafiłam do Hoffmanowej na biol-chem-mat. Nawet nie w medycznej klasie ludzie powinni ogarniać matematykę, chociażby do chemii.
    A skąd wniosek, że jak biol-chem to tylko medycyna? Jest masa innych kierunków z tym związanych.
  • Gość: Wiktoria IP: 77.252.202.* 29.01.17, 16:59
    W Batorym jest super biol-chem, gdzie dodatkowo mozna wybrać rosyjski (od podstaw). Chodziłam do gimnazjum i teraz kończę liceum na profilu biologiczno chemicznym z roszerzonym angielskim, i bardzo polecam !
  • wojciech127 30.01.17, 14:23
    Czacki - 100 dostaje sie na medycynę - dostali podziękowanie rektora AM w W-wie
  • nuis 08.02.17, 11:21
    A ktoś coś wie o Reytanie ang-chemia-biologia ?
  • Gość: Gość IP: *.146.69.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.03.17, 09:45
    A dlaczego w czackim nie rozszerzają marematyki w biol-chemie?
  • basia-bma 11.03.17, 21:10
    no właśnie ! dlaczego część biol-chemów ma tylko 2 rozszerzenia, trzecie trzeba będzie przerobić we własny zakresie ?
  • elza10 21.03.17, 12:07
    Kilka szkół w Warszawie dostaje takie listy. Nieprawda jest, że 100 proc z Czackiego się dostaje. Poza tym na medycyne niby dokąd? Bo raczej nie do Warszawy, bk WUM wymaga trzrch rozszerzeń, mat podst daje tylko wskaźnik 0.7. Z dziwnego powodu w Czackiego są tylko dwa rozszerzenia biologia o chemia bez mat czy fizyki. Pewnie po to, by ćwiczyć teatr. Dorobienie samodzielnie mat rozszerzonej to ogromna praca
  • basia-bma 21.03.17, 12:54
    elza10, zdradzisz jakie lo wybrała Twoja córka (i jakie prała pod uwagę) ? czytałam o waszych wyborach chyba ze 2-3 lata temu :), ale nie wiem na czym w końcu stanęło
    w tym roku też wybieramy biol-chem-mat (lub fiz)
  • elza10 25.03.17, 22:25
    Poniatowski. I jest super.
  • lkgw2017 14.03.17, 13:38
    Co po gimnazjum? Rób gry wideo, nagrywaj prawdziwe filmy! Nasi Uczniowie chwalą miłą atmosferę i tolerancję. Dzień Otwarty Liceum Filmowego i Liceum Kreacji Gier Wideo w Warszawie odbędzie się 18 marca o godz. 10:00. Dołącz do wydarzenia: www.facebook.com/events/429874327358827/
  • amamutek 22.03.17, 09:36
    To raczej trzeba wybierać te z końca rankingu liceum. Podane przez Ciebie licea należą raczej do górnej półki, a tam to zazwyczaj są jakieś wymagania ....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka