Dodaj do ulubionych

wyniki matur IB

15.07.15, 13:02
Widziałam listę przyjętych do jednej klasy pre-IB - zgłosiło się 41 (sic) laureatów (a pamiętam, że bywał jeden). Ciekawe, skąd takie zainteresowanie - czyżby rozczarowanie programem po ostatniej reformie?

Wyniki (33.), cytuję z pamięci (wiszą w szkole):

rok / liczba zdaj. / wynik max / wynik średni / średnia z przedmiotu

2014 / 41 / 43 / 36 / 5,72
2015 / 39 / 43 / 37 / 5,96

Może info się przyda ewentualnym przyszłym kandydatom do harówki.
Edytor zaawansowany
  • joa66 15.07.15, 14:59
    Moim zdaniem większa świadomość i coraz lepsza znajomość angielskiego gimnazjalistów.
  • joa66 15.07.15, 15:00
    Gdybym miała 15/16 lat sama bym się zapisała mimo, że nie uważam, że nowy program jest zły (jego realizacja pewnie zależy od szkoły)
  • tinywee 15.07.15, 17:30
    Masz wystarczające kompetencje językowe, jeśli zdasz egzamin wstępny z angielskiego (czyli właśnie do pre-IB) - pierwsza klasa to intensywna nauka języka, zdaje się wystarczająca do radzenia sobie w DP.
    Ewentualny kłopot mogą mieć laureaci, którzy skorzystają z uprawnienia do nieprzystąpienia do egzaminu jęz., a przeceniają swoje umiejętności.
  • Gość: gość IP: *.dynamic-ww-2.vectranet.pl 16.07.15, 22:36
    Przytaczam informację ze strony szkoły na Raszyńskiej

Rewelacyjne wyniki matur 2015

Z ogromną radościa i dumą ogłaszamy, że dwie nasze maturzystki zdobyły maksymalną liczbę punktów (t.j. 45) na tegorocznym egzaminie maturalnym. Ponadto kolejnych dziesięciu uczniów uzyskało wynik co najmniej 40 punktów. Jest to absolutny rekord w trzynastoletniej historii naszej szkoły i jeden z najlepszych wyników w Polsce. Gratulujemy naszym maturzystom oraz naszym nauczycielom!

Dyrekcja Szkoły
  • tinywee 17.07.15, 08:28
    Gratulacje dla 45-tek i wszystkich 40+.

Trzeba jednak pamiętać, że zdających było, jak rozumiem, ok. 60 osób. Szkoła nie podaje info o wynikach pozostałych osób, ani o wynikach średnich - trudno więc powiedzieć, czy są gorsze, czy lepsze, od szkół publicznych. I czy ta (ewentualna) różnica jest warta 1700 złotych miesięcznie.
  • joa66 17.07.15, 09:52
    różnica jest warta 1700 złotych miesięcznie

Jeżeli nic się nie zmieniło to trzeba jeszcze dodac koszt WF/zajęć sportowych - kiedy byłam na zebraniu informacyjnym (5-6 lat temu?) poinformowano rodziców, ze wf jest oczywiście obowiązkowy ale trzeba go sobie samemu załatwić "na mieście" i przynieść zaświadczenie.
  • tinywee 17.07.15, 10:06
    to mogło chodzić o CAS - który i tak załatwiasz sobie we własnym zakresie (afaik).
  • joa66 17.07.15, 10:46
    Nie pamiętam czy mówili o przyporządkowaniu " strukturalnym" wuefu do programu IB czy tylko o jego praktycznej realizacji. Mnie akurat to rozwiązanie się podobało, ale z tego co słyszałam na sali to nie wszystkim.

W Koperniku w klasach IB jest WF?
  • Gość: gość IP: *.dynamic-ww-2.vectranet.pl 19.07.15, 20:39
    W ub roku Raszyńska miała najlepszy wynik w Warszawie, może udało się to powtórzyć w tym roku :)
    Nie wiem ile dokładnie osób zdawało ale prawdopodobnie bliżej 60 niż np 30 zdających w Koperniku czy Batorym.
    Kopernik podał wyniki na stronie, są bardzo dobre.
    Batory nie podał i podobno, ale to tylko plotka, nie bez powodu.
  • tinywee 20.07.15, 17:26
    Rzeczywiście wyniki wiszą na stronie: www.kopernik.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=59&Itemid=75

"W Koperniku w klasach IB jest WF? "

Zapytałam i usłyszałam, że w 2. kl jest (a może raczej był) obowiązkowy, w 3. nie, z ubiegłorocznego planu natomiast wynika, że jest w pre-IB, ale w 2. klasie już nie. Więc nie wiem.
  • arturt 08.07.18, 11:33
    Syn dostał się własnie na IB do Kopernika oraz Raszynskiej.
    Teraz czas zdecydować czy wybrać Kopernika czy Raszyńską.
    W obu szkołach około 60 osób na roku.
    Wyniki matur podobne.
    Chyba trochę lepiej Kopernik (średnia).
    No własnie czy Raszyńska jest warta 1950zł x 12 ?
  • tinywee 09.07.18, 14:26
    to raczej się ocenia wstecznie - jak dziecko dostanie się na fajne studia, to zadowolenie spływa też na szkołę, prawda? Albo jak jesteś niezadowolony od razu - wtedy myślisz, a co by było gdyby...

Ale: 36 miesięcy x 1950 to już 70,200. A np. koszt roku studiów w Anglii i Walii (w Szkocji bezpłatne) to 9250 GBP za rok, czyli aktualnie niecałe 50k ... medycyny w Polsce chyba ok 30k+... i tak dalej...

(Ale: osobisty delikwent jest po 33. więc nie powinnam się wypowiadać chyba :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka