Dodaj do ulubionych

LO Czackiego w Warszawie

IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.17, 13:40
Witam!
Chciałabym poprosić o opinię na temat Liceum Czackiego w Warszawie. Wszystko, co znalazłam w sieci jest niestety nieaktualne...
Czy to dobra szkoła? Czy są w niej potrafiący przekazać wiedzę, wspierający nauczyciele czy też jest konieczność kucia po nocach?
Zależy mi na opiniach nie tylko na temat poziomu nauczania, ale też tych dotyczących życia pozaszkolnego. Czy są tam fajne dzieciaki, możliwość nawiązania przyjaźni na całe życie? Czy może raczej rywalizacja i wyścig szczurów?
Będę wdzięczna za każdą opinię!
Edytor zaawansowany
 • ewa2000 29.04.17, 17:51
  Co to znaczy "dobra szkoła"? To co dobre dla jednego jest fatalne dla drugiego.
  Nauczyciele są rózni - tak jak wszędzie. Jedni przekazuja wiedzę lepiej, inni gorzej, jednym odpowiada TEN sposób prowadzenia zajęć, dla innych ten sam sposób jest nie do przyjęcia.
  Jedni kuja po nocach inni nie. Generalnie bardziej niż od nauczyciela zalezy to od ucznia - jak przygotowuje sie do lekcji, ile korzysta na zajęciach, czy potrafi sie uczyć, czy jest świadom swoich braków, czy potrafi zadać sensowne pytanie ( np. na matematyce nie jest to pytanie jak zrobic zadanie nr 45, tylko o problem).
  Szkoła ma bardzo długa tradycje. Dużo sie w niej dzieje i są to fajne rzeczy - od Festiwalu poczynając, poprzez słynny Stożek a na wycieczkach kończąc.
  Dzieciaki są, zazwyczaj fajne, ale ze względu na wysoki próg punktowy zdarzają sie mniej fajne. Jedni odnajdują sie w szkole lepiej, inni gorzej.
  Oj przyjaxnie na całe zycie są, są. Jestem tego przykładem. Do Czackiego chodził mój teść, oboje z mężem jesteśmy absolwentami tego liceum, skończył je także nasz syn.....
  Rywalizacja ? Oczywiście, wyścig szczurów? Czasem tez.
  W szkole jest fajna atmosfera, ale są osoby, które nie tolerują Czackiego - z róznych przyczyn. W zasadzie od kilkunastu lat jest 100% zdawalność matur ( były w tym czasie chyba 2-3 pojedyncze potknięcia). Jest wielu ciekawych absolwentów : Mann, Olechowski, Kuba Wojewódzki, Kasia Nazarewicz..... Od wielu, wielu lat jest tradycja studniówki Czackiego na Czackiego ( budynek NOT).
  Reasumując: jesli wiesz czego chcesz, lubisz nowe wyzwania, myslisz a nie tylko wkuwasz, jesteś otwarta na inowacje - to jest szkoła dla Ciebie.
  A..... dobre zaplecze sportowe, sporo kół zainteresowań.
 • Gość: Gość IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.17, 00:10
  A co powiesz o profilu mat-fiz w czackim?
 • ewa2000 03.05.17, 20:35
  Niezły, tak jak wszystkie profile w Czackim. Jest sporo inowacji - vide strona szkoły w zakładce "dla kandydatów". Czacki jako pierwszy w Polsce przed chyba ćwierć wiekiem stworzył klase matematyczno-informatyczna z elementami rozszerzonej fizyki. Ta klasa przetrwała do dziś. Czacki ma dobre zaplecze laboratoryjne. Oczywiście jedni nauczyciele są lepsi inni gorsi, ale zwykle w matematycznych uczy lepszy matematyk niz polonista.
 • Gość: ghjkl IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.17, 19:16
  zalety Czackiego są raczej oczywiste, wady chyba nie. Moje uwagi jak niżej:

  • szkoła jest ciasna. Zimą na przerwach na korytarzach się kłebi, dzieciaki się przepychają. Moim zdaniem ten budynek jest za mały na tą liczbę klas (albo dyrekcja otwiera zbyt dużo klas jak na swoje możliwości lokalowe)

  • obiady są w budynku gimnazjum obok. Nie problem? To stańcie sobie kiedyś zimą na dużej przerwie przed szkołą: na dworze mróz, a dzieciaki kozakują w koszulkach albo i podkoszulkach, a potem rodzice dziwią się „czemu on tak nagle zaczął kaszleć?”. Nie mówiąc o tym, że długie kolejki i je się w pospiechu. Z tego powodu część woli jeść w okolicznych knajpkach

  • sala gimnastyczna i w ogóle infrastruktura do wuefu jest marna. Dzieciaki rotują się klasami kto ma salę, reszta cierpi, zwłaszcza zimą. Pływanie ratuje tylko w pierwszej klasie

  • w ogóle wuefiści to pięta achillesowa kadry. Co jeden to mruk, niekomunikatywny, bez inwencji, monotonny, dzieciaki narzekają

  • trochę za dużo luzu. Byłem zaszokowany tolerowaniem nieusprawiedliwionych nieobecności, i to w sporych ilościach, grupowym opuszczaniem lekcji, albo kiedy w okresie rekolekcji dzieciak pojawia mi się w domu z powrotem o 12-tej

  • socjalizacja poza godzinami szkoły jest trudna. O ile dobrze się zorientowałem, większość uczniów mieszka we własnych domach w podwarszawskich miejscowościach satelickich, od Zalewu Zegrzyńskiego po Górę Kalwarię. Co oznacza, że grupowe umówienie się do kina czy na piłkę po południu praktycznie nie wchodzi w grę

  • jak widać z punktu wyżej, biednych w Czackim raczej nie ma. Nie mówię że jest snobizm i lans – o ile wiem, raczej nie ma – ale pewne tło socjalne może być męczące (zresztą może bardziej dla rodziców niż dla dzieci)

  tyle. że podałem same minusy to nie znaczy, że odradzam. plusów też jest sporo.
 • Gość: stały gość IP: *.146.18.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.06.17, 22:17
  Chętnie usłyszę i plusy, bo syn uparł się iść do Czackiego i nic nie jest w stanie go przekonać, że to nie jest najlepszy wybór dla ścisłowców.
 • Gość: ale IP: *.centertel.pl 12.06.17, 13:36
  Bez przesady. Czacki to bardzo dobra szkoła. Wyniki matury rozszerzonej z matematyki i fizyki stawiają ją w czołówce (z matmy lepszy jest oczywiście Staszic, ale też Żeromski i Zamoyski, za to z fizyki jest na drugim miejscu za Staszicem). Chłopak w tym wieku ma prawo decydować, szczególnie że wybór takiej szkoły to nie hańba. Uważam że lepiej pozwolić na taki wybór, szczególnie gdy syn jest za tym całym sercem, niż ingerować i zmuszać a potem słuchać do końca życia wyrzutów. Oczywiście, gdyby zdolny człowiek uparł się na złą szkołę to rodzice muszą interweniować ale tu, to jest przesadą. Czacki go na pewno nie zniszczy.
 • joanna_katarzyna22 05.07.17, 18:07
  Czacki to nasza "rodzinna" szkoła. Teść, mąż, ja i syn. Mamy do tej szkoły sentyment, ale tak obiektywnie.
  *Szkoła jest przyjazna uczniom. Nie ma w zasadzie, prócz dwóch osób, nauczycieli złośliwych, zgryźliwych, nieprzyjemnych.
  * "Trzyma" poziom. Byc może to zasługa wyśrubowanych progów , a co za tym idzie przyjmowani są dobrzy, zdolni i pracowici uczniowie, ale dobrzy ciąga do lepszych a nie w dół.
  * Większość absolwentów jest bardzo dobrze przygotowana do podjęcia studiów i potwierdzaja to wyniki w nauce na studiach.
  * Języki obce są na całkiem dobrym poziomie ( bardzo wielu uczniów ma certyfikaty językowe)
  * Nie jest prawdą, ze wuefiści to słaby punkt. Wielu uczniów ( nie tylk oz Czackiego) nie chce ćwiczyć. W Czackim jest dodatkowy basen ( i to tuz obok szkoły), są ósemki wioślarskie.
  * Jest mała, bo mała, ale własna, sala gimnastyczna, część zajęć z w-f odbywa się w OSiR tuz przy szkole
  * Festiwal Teatralny to nie teatrzyk amatorski a prawdziwy teatr z tradycjami! A przy okazji mozliwość integracji. I to jakiej - młodzież nocuje w szkole.
  * Szkola z tradycjami. ... np. Studniówka Czackiego na Czackiego ( w siedzibie NOT-u), Stożek ( tez integracja), wyjazdy naukowe do CERNu.
  * A jak jesteśmy przy CERNIE to fizyka jest naprawdę na niezłym poziomie i matematyak także.... Nie jest to Staszic, ale nie ma co się wstydzić.
  * Sa całkiem dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe a co najwazniejsze korzysta sie z nich.
  * Czacki jest pierwsza szkoła w Polsce, która wprowadziła informatykę. I trzyma poziom z tego przedmiotu.
  * Warunki lokalowe są jakie są, ale szkoła jest bezpieczna . Czy są narkotyki tego nie wiem, ale młodziez jest uczulona. Dilerów z zewnątrz nie ma a czy uczniowie nie wniosą tego nie wie nikt. I w żadnej szkole.
  * 100% uczniów studiuje na dziennych kierunkach na renomowanych uczelniach ( UW, WUM, PW, SGH, AWF)
  * Nauczyciele mają dobry kontakt z rodzicami.
  Osobiście uważam, że Czacki to nie nie najlepszy a właśnie najlepszy wybór dla ścisłowców. Oby sie dostał, bo konkurencja spora. Trzymam kciuki.
 • agata.1309 18.03.18, 20:57
  ważne pytanie:
  czy ktoś się orientuje, dlaczego Czacki zlikwidował klase mat-fiz w obecenj rekrutacji, z której byl dumny? czyżby ucieczka nauczyciela/li?

  i dodatkowe pytanie - jaki jest poziom nauczycieli biologii i chemi w klasie biol -chem, czy warto w ogóle brać tę klase/profil w czackim pod uwagę przez ucznia zorientowanego na te przedmioty.

  bo prócz tego jest humanista i stad pomysł na czackiego...
 • Gość: abuser IP: *.91-127-18.t-com.sk 23.03.18, 21:41
  mat-fiz nie rusza w tym roku ze względu na reformę edukacji - 4 letnie liceum oraz nadchodząca rekrutacja w której spotkają się kandydaci z 2 programów (gimnazjum i nowa podstawówka).
 • ewawzywa07 26.03.18, 07:59
  agata.1309 napisał(a):

  > ważne pytanie:
  > czy ktoś się orientuje, dlaczego Czacki zlikwidował klase mat-fiz w obecenj rek
  > rutacji, z której byl dumny? czyżby ucieczka nauczyciela/li?
  Reforma edukacji, trzeba podziękowac min Zalewskiej
  >
  > i dodatkowe pytanie - jaki jest poziom nauczycieli biologii i chemi w klasie bi
  > ol -chem, czy warto w ogóle brać tę klase/profil w czackim pod uwagę przez uczn
  > ia zorientowanego na te przedmioty.
  Biologia bardzo dobra. Z chemia gorzej. Przed laty była super nauczycielka chemii, ale odeszła, obecna (jedyna) jest na 4
  >
  > bo prócz tego jest humanista i stad pomysł na czackiego...
 • ewawzywa07 26.03.18, 08:05
  Gość portalu: ghjkl napisał(a):

  > zalety Czackiego są raczej oczywiste, wady chyba nie. Moje uwagi jak niżej:
  >
  > • szkoła jest ciasna. Zimą na przerwach na korytarzach się kłebi, dzieciaki się
  > przepychają. Moim zdaniem ten budynek jest za mały na tą liczbę klas (albo dyr
  > ekcja otwiera zbyt dużo klas jak na swoje możliwości lokalowe)

  # Bez przesady. Jest dość ciasno, ale nie ciaśniej niż w innych obleganych szkołach.
  >
  > • obiady są w budynku gimnazjum obok. Nie problem? To stańcie sobie kiedyś zimą
  > na dużej przerwie przed szkołą: na dworze mróz, a dzieciaki kozakują w koszulk
  > ach albo i podkoszulkach, a potem rodzice dziwią się „czemu on tak nagle zaczął
  > kaszleć?”. Nie mówiąc o tym, że długie kolejki i je się w pospiechu. Z tego po
  > wodu część woli jeść w okolicznych knajpkach

  # Bez przesady. Był kiedys pomysł, zeby połaczyć oba budynki i zwiększyć Czackiego. Jak zwykle nie wypaliło.
  >
  > • sala gimnastyczna i w ogóle infrastruktura do wuefu jest marna. Dzieciaki rot
  > ują się klasami kto ma salę, reszta cierpi, zwłaszcza zimą. Pływanie ratuje tyl
  > ko w pierwszej klasie.
  # Znów przesada. Czacki ma zaplecze sportowe i część zajęć w-f tam się odbywa.
  >
  > • w ogóle wuefiści to pięta achillesowa kadry. Co jeden to mruk, niekomunikatyw
  > ny, bez inwencji, monotonny, dzieciaki narzekają.

  # Kolejna przesada. Sa to normalni nauczyciele.
  >
  > • trochę za dużo luzu. Byłem zaszokowany tolerowaniem nieusprawiedliwionych nie
  > obecności, i to w sporych ilościach, grupowym opuszczaniem lekcji, albo kiedy w
  > okresie rekolekcji dzieciak pojawia mi się w domu z powrotem o 12-tej.
  # Cóz takie czasy. Luz jest, niestety, wszędzie. Ubolewam.

  >
  > • socjalizacja poza godzinami szkoły jest trudna. O ile dobrze się zorientowałe
  > m, większość uczniów mieszka we własnych domach w podwarszawskich miejscowościa
  > ch satelickich, od Zalewu Zegrzyńskiego po Górę Kalwarię. Co oznacza, że grupow
  > e umówienie się do kina czy na piłkę po południu praktycznie nie wchodzi w grę.
  # To cena nauki w dobrej szkole.
  >
  > • jak widać z punktu wyżej, biednych w Czackim raczej nie ma. Nie mówię że jest
  > snobizm i lans – o ile wiem, raczej nie ma – ale pewne tło socjalne może być m
  > ęczące (zresztą może bardziej dla rodziców niż dla dzieci).
  # Szczerze powiem, ze nie rozumiem.
  >
  > tyle. że podałem same minusy to nie znaczy, że odradzam. plusów też jest sporo.
 • Gość: Kandydat IP: *.atman-isp.hrk.pl 17.04.18, 14:52
  Spotkałem się z opiniami, że w Czackim nie uczą, tylko "sprawdzają wiedzę". Mam na myśli to, że szkoła pozyskuje bardzo dobrych uczniów, ale potem robi z nimi niewiele - a wyłącznie bazuje na tym, co zrobią sami.
  Będę dyskutantom wdzięczny za komentarz.
 • ewawzywa07 25.04.18, 21:49
  Czacki ze wzgledu na wysokie progi punktowe pozyskuje bardzo dobrych/zdolnych uczniów. Wiekszość z nich stawia nauczycielom spore wymagania.
  Czy sprawdzają wiedzę? Tak, jak we wszystkich szkołach, bo trudno, zeby było inaczej.
  Czy uczą? Tak, jedni nauczyciele lepiej inni gorzej, ale większość trzyma poziom.
  Pamietaj, ze jest to liceum a nie szkoła niższego stopnia i tam trzeba równiez uczyć sie samemu. Równiez a nie wyłacznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.