Dodaj do ulubionych

punkty za osiągnięcia w rekrutacji do LO

20.09.17, 14:35
Czytam to cholerne rozporządzenie już trzeci raz i wciąż mam mętlik tym bardziej , że mam sprzeczne informacje. Może ktoś jest w stanie potwierdzić:
- laureat konkursu kuratoryjnego otrzymuje 200 punktów rekrutacyjnych i wolne wejście do dowolnego lo
- wszyscy z osiągnięciami poniżej (czyli począwszy od finalisty egzaminu kuratoryjnego) punktowani są wg rozporządzenia z marca 2017
- czy konkursy typu Olimpus mieszczą się w definicji " zawody wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych lub sportowych,organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły"? Oznaczałoby to uzyskanie +3 punkty za miejsca I-III
- jeśli konkurs znajduje się na wykazie kuratorium oświaty to to jakoś zmienia jego definicję i przyporządkowanie do kategorii (vide lista poniżej)? Może punkt 1? Wszystkie Olimpusy, Alfiki, Multitesty itp były dotąd na liście kuratora mazowieckiego

Poniżej przyklejam fragment z rozporządzenia dotyczące różnych typów konkursów, które mogą być źródłem punktów dodatkowych:
1 zawody wiedzy będących konkursem o zasięgu ponad wojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień;
2 zawody wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim albo turniejem o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i art. 32a ust. 4 ustawy;
3 zawody wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty;
4 zawody wiedzy będących konkursem albo turniejem, o zasięgu ponad wojewódzkim lub wojewódzkim, przeprowadzanymi zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i art. 32a ust. 4 ustawy;
5 zawody wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych lub sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły

Zwracam tylko uwagę, że moje rozkminki dotyczą rozporządzenia, które obejmuje roczniki rekrutowane w latach 2017/2018–2019/2020, a więc obecnych gimnazjalistów (II i III klasy).
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.