mrożone warzywa Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    Mam pytanie czy mogę podac mojemu 7 miesiecznemy dziecku zupki
    gotowane z warzyw mrozonych. Pytam sie dlatego że sama gotuje mu
    zupki a niebardzo mam dostęp do warzyw świeżych dobrej jakości.
    • Gość: martar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.10, 12:41
      no pewnie;
      • Gość: pagaa IP: *.lanet.net.pl 11.01.10, 15:23
        mój ma 6 mies. dziś ugotowałam mu własnoręcznie zupkę, większość z mrożonek
        właśnie;) a zjadł jej więcej niż tej ze słoiczka:D
        • weszłam na forum bo chciałam o to samo zapytać :) więc również dziękuje za
          odpowiedzi:) chciałam małemu ugotować zupę z groszkiem i kukurydzą bo on
          uwielbia:) bo słoiczki jada tylko z kukurydzą:) a teraz sama gotuje, a świeżego
          groszku i kukurydzy nie widziałam nigdzie:( Ciekawa jestem jeszcze co napisze
          Pani Doktor:)
          • Ja tez jestem ciekawa, bo tez gotuje czasem dziecku zupki z mrozonek. W
            kazdym razie na szkole rodzenia pani dietetyk mowila, ze mrozonki sa ok
            a nawet lepsze niz niepewne warzywa z bazarku. Bo taki dajmy na to
            Hortex ma juz jakas kontrole jakosci (w przeciwienstwie do pana z
            bazarku) no i zamraza te warzywa w miare szybko po zebraniu. A teraz
            zima swierze warzywa czesto juz takie swierze nie sa i przez to i
            witamin maja malutko...
          • To ja tez sie podepne pod temat... A kukurydza z puszki moze byc?
            Groszek mrozony to wszedzie jest, ale kukurydzy nie widzialam. Czy
            warzywa z puszki sa gorsze niz mrozonki?
            --
            [url=http://www.suwaczki.com/][img]
            http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmhgahv45ve.png[/img][/url]
            • Ja na razie daję słoiczki ale powoli się szykuję do gotowania i zbieram
              informacje. Na razie też się nastawiam na mrożonki (tylko u nas mało co wchodzi
              w grę bo alergik no ale marchew/brokuł/kalafior przejdzie na przykład).
              Widziałam jakieś mrożonki z kukurydzą poszukaj dobrze, o ile pamiętam to było
              podpisane, że jakaś sałatka warzywna czy coś, były tam podstawowe warzywa i
              kukurydza, samej kukurydzy nie widziałam. A z puszki ja bym nie dała (nie wiem
              ile Twoje dziecię ma, ale poniżej roczku na 100% bym nie dała) bo tam nie
              wiadomo jakie konserwanty są :-(
              --
              [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png[/img][/url]
            • warzywa z puszki sa o tyle gorsze, ze zazwyczaj maja spory dodatek
              soli, która jest uzywana jako konserwant, nawet gdy jej sie nie
              wyczuwa, tak jak właśnie w kukurydzy..inne zastrzezenia przestały
              juz miec takie znaczenie, bo sama puszka zazwyczaj jest "wyściełana"
              tworzywem odpowiednim do przechowywania zywnosci i tanie ma kontaktu
              z metalem. W handlu mozna czasem trafic oprócz mieszanek
              zawierających kukurydzę zamrożone kolby..niestety są zawyczaj
              conajmniej dwie i trudnopodzielne..chyba, ze na ich bazie ugotowac
              większa ilośc potrawy z kukurydzą, poporcjować, zamrozic i
              wykorzystac w ciągu 2 m-cy, Co do mieszanek trzeba uważnie
              przeczytać skład, bo moga zawierac warzywa, które jeszcze nie
              zostały wprowadzone do jadłospisu dziecka i to kilka na raz..lub
              takie, którego nie powinno jeszcze dodstać np. ostra papryczka, bo
              często jest w jakiejś mieszance meksykańskiej
              --
              Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest
              wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na
              które ma się wpływ, od badziewia czyli cudzych fanaberii (by kawka74)
    • Witam!
      Może Pani przygotowywać posiłki na bazie mrożonek. Warto zadbać o ich jakość i
      źródła pochodzenia.
      Pozdrawiam
      Joanna Czerwińska

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.