Dodaj do ulubionych

Prosze o odpowiedź -skaza

IP: *.adsl.inetia.pl 01.12.10, 16:39
Moja córka ma juz prawie 7 m-cy, od 4 m-ca jest na pepti i wystepuje u niej również AZS. Mimo pepti problemy skórne nie zniknęły- szorstki i mocno czerwony policzek, szorstkie i podrapane czółko, jak i całe nóżki (pomaga Locoid stosowany okazjonalnie). Ostatnio za rada znajomych zastosowaliśmy eleCare niestyt po jednej puszce nie ma poprawy. Chciałabym zapytać dlaczego skoro to mleko jest podobno zupełnie "bez białka krowiego" to co w takim razie ją uczula? Diete rozszerzamy bardzo powoli i w tym czasie nie bylo nic nowego..

Edytor zaawansowany
  • ma_niusia 02.12.10, 12:56
    W internecie raczej nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie co ją uczula. jak rozumiem zaczęliście rozszerzac dietę mimo że objawy skórne nie ustąpiły? Nie powinno się tak robić, dietę nalezy rozszerzac tylko po całkowitym ustąpieniu wcześniejszych objawów bo potem trudno zdiagnozować co uczula.
    Czy dziecko jest pod opieką alergologa i dermatologa? Czy wykluczyliście inne alergeny? Może to alergia kontaktowa?
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png[/img][/url]
  • terpuka 02.12.10, 14:25
    oczywiście, że bebilon pepti (bo o tym piszesz prawda?) zawiera krowie białko, nie znam szczegółowo procesów jakim jest poddawane, ale chodzi chodzi o to, że cząsteczki białka są rozbijane na mniejsze lepiej przyswajalne
    moja córka źle reagowała na pepti, możesz spróbować z nutramigenem, jest jeszcze bebilon amino, jeżeli jesteś pewna, że to po krowim białku a nie np po detergentach
  • misiowa_2004 02.12.10, 16:26
    Mój synek także ma skazę i podobnie jak w Twoim przypadku nawet po wyeliminowaniu nabiału mojej z diety nie było poprawy. Wówczas zdecydowałam się przejść z karmienia piersią na butelkę. Pani doktor poleciła Bebilon Pepti, jednak synek miał po nim jeszcze gorsze problemy - mega zaparcia. Polecono mi poczekać, aż miną, bo podobno każdy maluszek musi się dostosować do nowego mleczka. Jednak po dwóch tygodniach męczarni (synek zrobił kupkę zaledwie dwa razy, a i to po czopku) postanowiłam dłużej nie czekać, i podejrzewając, że to wina mleka, po konsultacji z lekarzem przeszłam na Nutramigen. WSZYSTKIE OBJAWY USTĄPIŁY! Koniec wiecznych kolek, problemów z wypróżnianiem, czerwonych i szorstkich policzków, popękanych uszu i wielkiej ciemieniuchy. Nie wiem dokładnie, czym różni się Bebilon Pepti od Nutramigenu (poza smakiem - Nutramigen jest naprawdę wstrętny :), ale jak widać Pepti nie wszystkim maluszkom służy.
  • k.nowicka_ekspert 02.12.10, 20:37
    Witam! Tak wygląda skóra dziecka z atopowym zapaleniem skóry !. Dieta eliminacyjna i odpowiednia pielegnacja pomaga, ale nie zawsze skóra wygląda jak aksamit:( Dlatego dzieci sa pod opieka dermatologa/alergologa. Pozdrawiam
  • Gość: kasia IP: *.adsl.inetia.pl 07.12.10, 22:49
    A czy AZS mija wraz z wyrośnięciem ze skazy baiłkowej , co podobno najczęsciej ma miejsce gdy dziecko ma około roku?
  • terpuka 08.12.10, 10:08
    u mnie zmiany skórne ustąpiły koło 11 mca, a alergia na mleko i białko jaja trzyma się już 16 mc, ale objawia się już jedynie wysypką na polikach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka