Dodaj do ulubionych

Skończone 4 miesiące

27.10.11, 11:14
Witam!
Mój Synek 11.11 skończy 4 miesiące i chciałabym zacząć rozszerzać mu dietę. Karmię mm. Jak powinny wyglądać posiłki?
--
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/82dox1hphk0yc840.png[/img][/url]
Obserwuj wątek
  • e-kasia27 Re: Skończone 4 miesiące 27.10.11, 12:49
   Posiłki, to dużo za dużo powiedziane.
   Rozszerzanie diety rozpoczyna się od podawania, najlepiej rano, pomiędzy pierwszym i drugim jedzeniem 1/2 lub 1 łyżeczki jakiegoś nowego składnika: kleik ryżowy, kukurydziany, jakieś przetarte warzywko, owoc(początkowo ugotowany).
   Ilość zwiększa się stopniowo po 1 łyżeczne dziennie przez tydzień.
   Dopiero jak po tygodniu nic niepokojącego się nie dzieje - dzieć nie wysypki, rozwolnienia, zaparcia, wymiotów, ulewania, dobrze śpi, wtedy można wprowadzić w ten sam sposób drugi nowy składnik i znowu przez tydzień obserwacja. Po tych dwóch tygodniach mając już wprowadzony np. kleik ryżowy i banana można zastąpić jeden posiłek np. kaszką ryżową z bananem, i jednocześnie wprowadzać w trzecim tygodniu następną nową rzecz znowu zaczynając od jednej łyżeczki.
  • momago Re: Skończone 4 miesiące 27.10.11, 13:20
   Według mnie najbezpieczniej zacząć od dyni (akurat jest sezon) i później stopniowo dokładać inne warzywa (pietruszka, brokuł). Staraj się podawać o tej samej porze (z czasem będzie to osobny posiłek - zupa).
   www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat_zywienia_niemowlat_karmionych_mlekiem_modyfikowanym.pdf
  • agnieszka.lelen Re: Skończone 4 miesiące 27.10.11, 23:22
   Rzeczywiście najwcześniej można rozpocząc rozszerzanie diety po ukończeniu 4mies. Lepiej jest zaczynac od warzyw gdyż w przciwieństwie do nich owoce czy kasze z uwagi na ich słodki smak niemowlęta szybko i łatwo akceptują. Na początek kilka (2-4) łyżeczki jednoskładnikowego przecieru warzywnego (lub posiłki gotowe ze słoiczka np.: zupki HIPP po 4mies.). Zwykle na początku te porcje są niewielkie a więc nie zastępują one żadnego posiłku mlecznego. Z czasem ma Pani pierwszy posiłek niemleczny - zupkę. Podobnie postępujemy z owocami. Potem do mleka można zacząc dodawac kaszki lub zastąpic je kaszkami mlecznymi np.: Kaszki Mleczne HIPP BIO lub Probiotyczne lub Kaszki Mleczne HIPP "Na Dobranoc". Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
   lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka