• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kisiel dla niemowlaka Dodaj do ulubionych

• 26.01.12, 18:44
    mam pytanie czy 6 miesiecznemu dziecku moge podawac kisiel kupowany w sklepie ??? jesli nie to jak moge go zrobic sama ???co do niego dodac?? prosze o przepis
    Edytor zaawansowany
    • 26.01.12, 18:53
      Ja robie według tego przepisu:

Składniki
      100 ml soku typu bobofrut
      czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
      Niezbędne przybory kuchenne
      garnuszek
      szklanka
      łyżeczka
      łyżka do mieszania
      Sposób przyrządzenia
      W garnuszku zagotuj sok. Odlej 50 ml soku do szklanki. W szklance rozmieszaj z sokiem mąkę ziemniaczaną i dolej do garnuszka. Całość zagotuj cały czas mieszając.
      Podaj po ostudzeniu.
      • 26.01.12, 22:05
        A ja robię na "bobo-frucie" własnej produkcji.
        Używam min.3produkty: dynia,gruszka,banan,marchew,jabłko,truskawki,maliny.
        Obieram co trzeba,kroję,zalewam wodą,gotuję chwilę(jeśli marchew to dlużej).Miksuję.Dalej to już historia z mąką ziemniaczaną.
        Czasami do takiego kisielu wrzucam biszkopta lub kawałki świeżych owoców.
        A te kupne to mąka,aromat i barwnik,nic nie warte.
        Acha,domowe bobo-fruty robię raz w tyg.i pasteryzuję w małe słoiki.Są do picia lub na kisiel.
    • 26.01.12, 22:00
      Możesz zrobić sama.
      Szklanka soku (kompotu bez cukru), czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej.
      Odlej troszkę (2-3 łyżki) zimnego soku do szklanki, wsyp mąkę i rozmieszaj. Resztę płynu zagotuj, na wrzątek wlej rozrobioną mąkę, energicznie zamieszaj i pogotuj chwilę. Możesz do tego zetrzeć jabłko lub dodać gotowane owoce z kompotu.
      Ja często gotuję kompot, miksuję owoce i na takim gotuję kisiel.
    • 27.01.12, 01:08
      Nie, należy go przygotować samemu. Można użyć wody i kawałków owoców, wody i przecieru owocowego lub soku. Część wody/soku trzeba zagotować (np.: pół szklanki) i na gotujący się płyn wlać pozostałą część (np.: 1-2 łyżki) zimnej wody/soku wymieszanego z mąką ziemniaczaną. Chwilę pogotować aż zgęstnieje. Można dodać kawałki owoców. Proporcje można ustalić w zależności od konsystencji jaka ma powstać.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.