Dodaj do ulubionych

Rozszerzanie diety - pytanie do eksperta

24.09.12, 15:35
Witam,
Córka skończyła właśnie 5 miesięcy waży 7 200 kg, przy wzroście ok. 68 cm. Od miesiąca zgodnie z wytycznymi zaczęłam rozszerzać dietę, gdyż karmię ją mm-bebilon comfort.
Schemat żywienia wyglada następująco:
8:00 - ok. 130 - 150 ml mm
11:00 -ok. 130 ml mm
14:00 - ok. 180 ml. zupki jarzynowej i ok. 30-60 ml. herbatki rumiankowej lub soczku. Kilka dni temu zwiększyłam wielkość zupki , zjadała słoiczek 130 g + 30-60ml mm.
17-17:30 - ok. 120 gr. deserku + ok.30-60 ml mm. lub ok. 130-150 ml mm
20:00 - ok. 150-180 ml mm
3:00-4:00 - ok. 130-150 ml mm.

Proszę o ocenę schematu. Córeczka je ładnie, nie grymasi, obiadki zjada łyżeczką.
Zastanawiam się teraz co powinnam zmienić w jej żywieniu. Czy powinnam zacząć jej podawać zamiast którejś porcji samego mm kaszkę lub kleik bezglutenowy? Co one mają na celu? Jeśli nie to kiedy jest ten właściwy moment i od czego on zależy?
Zamierzam od tego tygodnia dodawać po 2-3 g do obiadku glutenu.
I co jest lepsze posiłek jeden zastępować deserkiem, czy też dawać zaraz po obiadku? / bo z takimi schematami też się spotkałam/.
Z góry bardzo dziękuję za rady.
Pozdrawiam

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4yx8dev9obvlo.png[/img][/url]
Edytor zaawansowany
  • Gość: Justynama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.12, 00:03
    Nie jestem wprawdzie ekspertem, ale zaczęłam się niedawno interesować metodą BLW, nie wiem czy o niej słyszałaś? W internecie znajdziesz sporo informacji na ten temat. W skrócie, jest to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, z pominięciem etapu papek, oparta na zasadzie - dziecko poprzez jedzenie poznaje smak, zapach, konsystencję różnych produktów, automatycznie uczy się samo jeść.
    Więcej informacji znajdziesz np. w książkach "Bobas lubi wybór. Nie chcesz wychować niejadka?" i kolejnej jej części "Bobas lubi Wybór. Książka kucharska":) Polecam:)
  • agnieszka.lelen 27.09.12, 21:39
    Do zupy warto wprowadzać nowe składniki: nowe warzywa, mięso, tłuszcz, potem żółtko. Wraz ze wzrostem dziecka zwiększają się jego potrzeby żywieniowe i m.in. dlatego wprowadzamy kolejne produkty; w tym produkty zbożowe (np.: kasze). Dodatek kaszy może być do zupki jak również do mleka a pełna porcja kaszy ok. 7 mies. Można również przyrządzić posiłek mleczny: mleko +kasza+ owoce. Owoce mogą stanowić odrębny posiłek; można dać mleko do popicia deseru.
    Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
    lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka