• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

pokrzywa do picia Dodaj do ulubionych

• IP: *.jsn.osi.pl 02.03.13, 11:02
    Od kiedy można podać dziecku pokrzywę do picia w formie herbatki. Czy wogóle można? Słyszałam, że jest dobra na anemię a moje dziecko właśnie na nią cierpi.
    Zaawansowany formularz
    • 04.03.13, 10:48
      Herbatka z pokrzywy jest tez oczyszczajaca i moczopedna. Przy okazji duzo z organizmu wyplukuje. Nie dawala bym jej malemu dziecku. Nie slyszalam o jej stosowaniu w przypadku anemii.
      • 04.03.13, 12:19
        Pani Malwina Okrzesik z forum KP bardzo często poleca picie pokrzywy przy anemii, np. tutaj:
        forum.gazeta.pl/forum/w,570,134783000,134911895,Re_Mama_wegetarianka_a_uczulenie_na_bialko_krowi.html
        Nie wiem jak z jej stosowaniem u dzieci.
    • 04.03.13, 21:04
      Pokrzywa jest mocnym ziołem; jeśli podać dziecku to nie niemowlęciu (nie podała Pan ile wieku ma dziecko). Jeśli jest niedokrwistość to trzeba przeanalizować dietę dziecka i ew. ją zmodyfikować. Rzeczywiście opisuje się korzystne działania pokrzywy w anemii ale to niejedyne działanie.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
      • Gość: aldona IP: *.jsn.osi.pl 05.03.13, 08:51
        Dziękuję za odpowiedzi. Moje dziecko ma 2,5 roku i myślę, że dobrze się odżywia (je dużo buraczków, zielone warzywa, mięso, ryby itp), ale cały czas ma wyniki na pograniczu anemii. Zastanawiam się, czy nie ma w diecie za dużo nabiału. Może w tym robię błąd, bo bardzo lubi żółty i biały serek i je codziennie jogurt i pije dwie szklanki mleka (rano i wieczorem). Może dlatego żelazo się dobrze nie wchłania? Co Pani myśli?
        • 05.03.13, 11:06
          Zmianę diety warto przemyśleć. Jeśli wyniki dziecka są na pograniczu anemii, to chyba jednak nie odżywia się dobrze (albo jest jakiś problem zdrowotny - odpukać).
          Z babcinych sposobów - miód rozpuszczony w wodzie, pozostawiony na noc - do wypicia rano, na czczo. Sok ze świeżych buraków i/lub marchwi też jest OK. Kaszę jaglaną jadacie? Natkę? Rzeżuchę?
          Poszperaj w necie na stronach dla anemików.
        • 06.03.13, 20:32
          Buraczki nie "szaleją" z żelazem. Za to soczewica ma go dużo!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.