Dodaj do ulubionych

Nadwaga u rocznego dziecka

10.04.13, 09:08
Witam moja córka do 6 m-ca była na piersi później zaczęła chorować i odstawiła pierś po zaintubowaniu bardzo krótkim ale po wyjęciu rurki już nie dała się przystawić w chorowała w kolejności na mononukleozę, zapalenie oskrzeli, pneumocytozę, RSV, zapalenie dróg moczowych i liczne infekcje gardła. Od przeszłyśmy na mleko modyfikowane córka rośnie w oczach.

7:00 240 ml wody + 8 łopatek Enfamili zgodnie z przepisem na 1 rok życia
10:00 pieczywo wasa 2 kromki lub 1 kromka i 1 biszkopt 160 ml herbaty
12:00 owoce lub deserek około 200g
13:00 160 ml herbaty
15-16 obiadek 250 g
17:00 160 ml herbaty
18:00 2 biszkopty lub chrupki kukurydziane
19:00 100 herbaty
20:00 240 ml wody + 8 łopatek Enfamili zgodnie z przepisem na 1 rok życia
To jest schemat według którego je moje dziecko godziny nieraz są ruchome 30 minut +/-

Córka waży 12 kg i mierzy 80 cm ma 13 m-cy i jeszcze nie chodzi ale próbuje :)
proszę o odpowiedz gdzie robię błąd w żywieniu że dziecko tak tyje sama jako dziecko byłam otyła ( w wieku 12 m-cy ważyła 13,6kg według książeczki) i nie chcę tego dla mojego dziecka.

Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • Gość: herbata IP: 170.61.236.* 10.04.13, 16:26
    A po co dziecku tyle tej herbat dajesz? i jakiej? jesli z granulatu to masz juz odpowiedz od czego Ci dziecko puchnie, przeciez to sam cukier.
  • zabisko01 10.04.13, 17:00
    Żartujesz czy pytasz serio? dziecko powinno spożywać minimum 600 ml dziennie. Córka pije herbatę do parzenia (przeznaczoną dla dzieci) nie granulat. Mleko rano i wieczorem traktuje jako jeden z posiłków. Choć może to błąd. Więc herbatki to nie tajemniczy czynnik powodujący wzrost wagi.
  • zuzinkas 10.04.13, 17:16
    mnie tez ta herbata zastanowila.. slodzisz ja? no i dlaczego zwyklej wody nie podajesz? a jaki sklad ma ta herbata dla dzieci?
  • zabisko01 10.04.13, 18:09
    Kupuje herbatę w sklepie BIO różnych firm najczęściej APOTHEKE po 9 m-cu owocową. Są tacy co przypisują winę biszkoptom ale przecież nie je ich na kilogramy. Kilka dziennie.
  • zabisko01 10.04.13, 18:15
    nie słodzę herbatki a w skład wchodzi : owoc dzikiej róży, rooibos, owoc czarnej porzeczki, owoc bzu czarnego, kwiat hibiskusa, jabłko, kwiat bzu czarnego, korzeń lukrecji, fajnie pachnie i smakuje jest dla dzieci po 9 m-cu.
    Wody córce nie daje bo pluje standardowe zachowanie jak jej coś nie smakuje to samo robi z obiadkiem lub deserkiem jak jej nie zasmakuj.
  • Gość: ulke IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.13, 19:31
    600ml płynów? - ale to chyba liczone z zupą. Bo jakoś 2,5szklankom wody to moje dziecko nie podoła na pewno (prawie rok/12kg)
  • Gość: aniaaaa IP: *.internetia.net.pl 11.04.13, 00:16
    hej waga się nie martw, zacznie biegać, chodzić, waga się zatrzyma a będzie sie wydłużała, co do herbaty to ja tez jestem przeciwniczką, moja córka miała wodę w kubeczku i po czasie sama zaczęła po niego sięgać i sie przyzwyczaiła, na Twoim miejscu dawałabym więcej warzyw, do śniadania, a przekąska mogą być warzywa pokrojone w słupki ie muszą to byc biszkopty
    a dajesz jej jogurty, kefiry??
  • zabisko01 11.04.13, 10:48
    Cześć warzywa i owoce ograniczają się u mnie do jabłek i gruszek oraz jako jarzynka do obiadu marchewka z groszkiem gotowana lub buraczki. To taki kompromis który toleruje i mój 4-latek i moja roczna córka:) , no chyba że robię zupę lub potrawkę to standardowo włoszczyzna + jakieś brokuły lub kalafior. Ale pomyślę o zwiększeniu warzyw i owoców i odstawieniu biszkoptów.
    Kefirów nie pije, jogurty córcia je może raz w tygodniu dużego Danio. 2 razy w tygodniu zamiast deserku córka dostaje kasze manną którą uwielbia. :)

• Gość: myszkaaa IP: *.internetia.net.pl 11.04.13, 21:11
    warzywa mozna do omletu dac i wtedy ich nie czuc za bardzo
  • zabisko01 11.04.13, 10:49
    Cześć warzywa i owoce ograniczają się u mnie do jabłek i gruszek oraz jako jarzynka do obiadu marchewka z groszkiem gotowana lub buraczki. To taki kompromis który toleruje i mój 4-latek i moja roczna córka :) , no chyba że robię zupę lub potrawkę to standardowo włoszczyzna + jakieś brokuły lub kalafior. Ale pomyślę o zwiększeniu warzyw i owoców i odstawieniu biszkoptów.
    Kefirów nie pije, jogurty córcia je może raz w tygodniu dużego Danio. 2 razy w tygodniu zamiast deserku córka dostaje kasze manną którą uwielbia :)
  • Gość: myszkaaa IP: *.internetia.net.pl 11.04.13, 21:10
    tylko że danio to sama słodycz, znowu syrop glukozowo - fruktozowy i pełno chemii, jogurt naturalny jest wazny mozna dodac do niego owoce, swieze, mrozone, ze słoiczka
  • agnieszka.lelen 11.04.13, 21:44
    Trzeba prześledzić wzrastanie dziecka na siatce centylowej. Wydaje się, że córeczka jest proporcjonalna (wysokość i wzrost, BMI). W sumie dobowo otrzymuje ok.1500ml. Wypisała Pani bardzo dużo posiłków; kilka z nich to herbata (w sumie ponad 500ml). Dobrze byłoby ograniczyć liczbę tych posiłków, wydłużyć przerwy pomiędzy nimi. Herbatę przynajmniej w części zastąpić wodą, podawać w mniejszej ilości i raczej bezpośrednio do posiłków. Danio nie jest dla niemowląt, jest to słodki deser. Zamiast przekąsek (danio, biszkopty itp.) warto podawać warzywa.
    Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
    lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
  • zabisko01 12.04.13, 18:15
    Pozostaje nam wykluczyć danio, herbatę zastąpić wodą a biszkopty surowymi owocami i warzywami :) oraz wyczekiwać rezultatów :) DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI
    - POZDRAWIAMY-
  • zabisko01 07.11.13, 00:02
    Chciałam się przypomnieć i podzielić rezultatami, niestety mimo wszystkich zmian w odżywianiu i trybie życia moja córcia nadal przybiera na wadze więc chyba nie pażona herbata i biszkopty były winne. Nie mniej jednak trzymamy rygor i szukamy dalej przyczyn :)
    Pozdrawiam
  • enja11 08.11.13, 09:35
    Zachodzę w głowę, dlaczego ta herbatka (nie czarna, nie zielona, nie granulowana, tylko OWOCOWA PARZONA) jest takim zuem strasznym. Pewnie, że woda jest ok, ale w czym ta owocowa niesłodka herbatka szkodzi? Naprawdę myślicie, że taka herbatka może powodować nadwagę??????
    Przecież my sami pijemy różne napoje. Tych zdrowych, oprócz wody też jest parę rodzajów, więc w czym rzecz?
  • kluska77 08.11.13, 14:05
    Przyrost wagi zawsze jest konsekwencją picia mleka w tym wieku. Porcja 240? Moja pije dwie butle po 180 (6 łyżek mm) dziennie i dzięki temu waży w sam raz do wzrostu, nawet moim zdaniem jest dość szczupła (ale nie chuda). Zamiast ograniczać dziecku warzywa, owoce i picie, prędzej rób słabsze mleko. Jeśli mała po zjedzeniu przykładowej dwusetki nadal będzie głodna, to daj jej pić i jakieś ugotowane warzywo.
    --
    [URL=http://alterna-tickers.com][IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/32s6iv0rq.png[/IMG][/URL]
  • asbi 07.11.13, 18:36

--
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e5ode27k5.png[/img][/url]

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/o148f71xi4bp3dgm.png[/img][/url]
  • freepolo 10.11.13, 19:34
    12 kg na 13 miesiecy,80cm to wcale nie duzo! Skąd pomysł o nadwadze??
  • magdanowakowska2 24.04.16, 20:12
    Jadłospis wygląda ok, myślę że nie ma co się denerwować. Zacznie biegać, jeździć na rowerku i zaraz będzie miała niedowagę :). A na przyszłość polecam ten artykuł: www.zfilizankakawy.pl/2016/04/problem-otyosci-u-dzieci-kto-ponosi-za.html
  • zonda-m 27.12.16, 20:27
    Po tylu poważnych infekcjach córka może mieć zniszczona przez antybiotyki florę bakteryjną jelit (odbudowa flory po jednorazowym antybiotyku może trwać nawet rok), co może sprzyjać tyciu, apetytowi na słodkie i tłuste (zamiast np.na warzywa).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka