Dodaj do ulubionych

kaszki mleczne a karmienie piersią

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.13, 15:36
Witam,
Borykam się z tematem rozszerzania diety u mojego 7 miesięcznego synka. Podaję mu pierś na żądanie (co 2,5-3 godziny, w nocy również). Dostaje troszkę kaszki mannej nestle (na mleku mm) żeby wprowadzać gluten, poza tym zjada ok. 100g przecieru owocowego i 100 g zupki warzywno-mięsnej, do picia daję mu po tych posiłkach trochę wody. Zaczęłam też wprowadzać żółtko (1/2 co drugi dzień). Synek bardzo lubi kaszkę manną więc chciałabym mu podawać jeszcze jakieś inne kaszki, bezglutenowe póki co, a potem już glutenowe - ale nie wiem jakie. Czy to jest jakiś problem dla dziecka karmionego piersią, że kaszki są na mleku modyfikowanym? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • momago 24.04.13, 19:55
    Problemu żadnego nie ma, ale po co dawać mleko sztuczne jeśli masz swoje :-)
    Są też kaszki bez mleka i można je robić na wodzie. Pierś do popicia.
  • Gość: MarysiaTosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.13, 22:12
    jakie konkretnie byś poleciła kaszki do zrobienia na wodzie?
    a co do mleka - to chodzi Ci o to żeby odciągać i robić kaszki na swoim?
  • gkoz 25.04.13, 07:17
    Kaszki robisz na wodzie z dodatkiem np. owoców, potem jak dziecko chce dajesz popić piersią, nie ma sensu odciągać, z gotowych może być kleik kykurydziany lub ryžowy, polecam kaszę jaglaną, dłużej gotujesz dodajesz jablko i szczypte cynamonu, możesz zblenderować, dostępne w internecie są kaszki holle bez cukru, widziałam w leaclercu
  • sweethour83 25.04.13, 10:25
    Np. kaszki Nestle Zdrowy Brzuszek
  • momago 25.04.13, 21:29
    jakie konkretnie byś poleciła kaszki do zrobienia na wodzie?
    Najlepiej byłoby gotować zwykłe kasze.
    A z błyskawicznych wybieraj te bez dodatków (proszku owocowego, cukru, sztucznego mleka, itp.).

a co do mleka - to chodzi Ci o to żeby odciągać i robić kaszki na swoim?
    Nie. Chyba że chce Ci się ściągać ;-) Jeśli dajesz pierś na żądanie, to mleka dziecko ma ile trzeba. Kaszę robisz na wodzie, ewentualnie dodajesz do tego owoce (świeże albo słoikowe), masło.
  • agnieszka.lelen 25.04.13, 19:58
    Może Pani podawać wszystkie rodzaje kasz bezglutenowych. Może Pani przyrządzić kasze na wodzie (mogą być typu instant albo zwykłe do gotowania) i po podaniu podać pierś. Nie należy podawać mleka modyfikowanego dziecku skutecznie karmionemu piersią (a więc i kaszy mlecznej też nie) ale może Pani podać taka kaszę zamiast np.: jednego karmienia piersią (decyzja należy do matki).
    Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
    lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
  • Gość: MarysiaTosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.13, 20:18
    dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    Pani Agnieszko - dlaczego nie należy podawać mleka modyfikowanego dziecku karmionemu piersią? jaki jest negatywny efekt?
  • gkoz 26.04.13, 07:16
    Nie chodzi o to że szkodzi, tylko nie ma potrzeby, nabiał wprowadzasz po 10 mcu
  • Gość: MarysiaTosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 09:48
    rozumiem
    mój dostawał już mleko mm bo miałam na początku problem z laktacja i był dokarmiany, byliśmy u alergologów i stwierdzili wtedy że uczulenia na krowie nie ma...
    no nic - poszukam tych bezmlecznych kaszek i zobaczymy czy będzie jadł :)
  • jehanette 26.04.13, 14:34
    Dziecku KP kaszki na MM są po prostu zbędne. Zawierają mnóstwo cukru a mało wartościowych skłądników. Kup normalną kaszę - manną, kukurydzianą, jaglaną, orkiszową - i ugotuj na wodzie, z owocami, dopraw cynamonem, będzie pysznie i zdrowo.
  • Gość: MarysiaTosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 16:02
    już kupiłam Holle jaglaną i ekologiczne jabłka, zobaczymy co z tego wyjdzie :) - ale gwoli ścisłości nie wszystkie kaszki na mm mają cukier, np. nestle manna na mm nie ma
  • Gość: ola_aa IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.14, 11:01
    Ciekawa jestem czy jak dziecko zacznie normalnie jadac to bedziecie sie tak roztrzasac co dac,czy nie...
    Ja gotuje sama albo daje sloiczek. Do tego na pewno dla wszystkich mam przerażające- jak gotuje to zamrazam porcje :) warzywa, owoce kupuję w normalnym warzywniaku, wode gotuję z kranu... karmię piersią i czasami daje pół porcji kaszki na mm. Musiałabym ją karmić co 1,5h. Ma prawie 6 miesięcy i oprócz mięsa jadla juz wszystkie warzywa i owoce.
    Jesli chodzi o ten cukier to tak.sie roztrzasacie nad tym a nie wiem czy ktoras z was próbowała tych kaszek bez mlecznych zrobionych na.wodzie ? Sam cukier.
    A ja daje kaszke bananowa lub manne zwykła i tez jest dobrze :)
  • Gość: ola_aa IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.14, 11:07
    Aha, co do eko warzyw i owoców. Jak juz kupujecie to patrzcie czy mają certyfikat, jesli nie to jest to ta sama zwykla marchewka co kupicie w warzywniaku za 60gr za kilo :D zresztą eko nie eko. Większość z was jest wychowana bez tych wszystkich bzdur eko czy nie eko. Jakoś wcześniej dziecko mialo 4 miesiące i jadlo rybe przy wigilijnym stole a teraz sie wszyscy roztrzasaja :)
    Waśnie takie jak wy jestescie dobrym.zarobkiem dla tych wszystkich firm sprzedającym najdrozsze produkty dla dzieci. A tak naprawdę jest to sciema...
  • mamatomka2014 19.12.14, 20:48
    Nie kupuje super kaszek dla dzieci ale zwykłą manne, kukurydzianą, jaglaną itd. Jabłka od dziadków (malinówki), część warzyw też. Reszta ze zwykłego sklepu. Zarabia na mnie tylko producent pieluch i vit. D. A no i woda z kranu.
  • mamakasia84 03.07.18, 10:51
    Nie ma żadnego problemu, ale jeżeli masz swoje mleko to nie musisz podawać sztucznego :-)
    Oczywiście jeżeli będziesz chciała mimo to stosować kaszki to ja bardzo polecam kaszki Caprima. Są one robione na mleku kozim, które swoim składem jest bardziej zbliżone do mleka matki. Dodatkowo mleko kozie jest lekkostrawne i łagodniejsze dla żołądka. Kaszki masz już od 4 miesiąca : ryżowa, kukurydziano-ryżowa z brzoskiwnią i dynią, manna, i wielozbożowa z borówką więc masz opcje z i bez glutenu :-) nie zawierają oleju palmowego i maltodekstryny, oraz nie powodują zaparć u maluszków. A przy tym na prawdę smakują :-) Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.