Dodaj do ulubionych

7 miesięcy - co na noc

19.09.13, 11:42
Mój synek ma prawie 7 miesięcy. Od pewnego czasu budzi się w nocy co 1,5 godziny. Przypuszczam że jest głodny. Jest karmiony piersią na żądanie, w ciągu dnia zjada inne posilki. Dajecie swoim pociechom jakieś kaszki na noc? W jakiej postaci - pitnej w butelce czy podane łyżeczką? Ile wypija/zjada wasże dziecko? Jaką kaszkę?
Edytor zaawansowany
  • agnieszka.lelen 19.09.13, 14:30
    Każde dziecko jest inne - są takie, które zjedzą 100ml a są i takie, które zjedzą 200ml. Może Pani wprowadzić kaszę na kolację - na początek kasze bezglutenowe: np.:kukurydziana, jaglana, ryżowa. Posiłki należy podawać łyżeczką.
    Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
    lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
  • devilyn 19.09.13, 21:06
    To po co są smoczki do kaszek???

--
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/uch5vcqgy9grltmh.png[/img][/url]
  • Gość: mama.hani IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.09.13, 16:40
    Chodzi o to, żeby dziecko nie "odstawiło" się od piersi. Gdy spróbuje kaszki z butelki może po pewnym czasie niechętnie ssać pierś - wiem po własnym przykładzie.
  • mad_die 19.09.13, 20:37
    7mscy to takie wiek, że się dzieci budzą w nocy. Bo lęk separacyjny, bo zęby, bo nowości za dnia i nie ma czasu na pierś i tak dalej...
    Co radzę? Nie przypuszczać, że jest głodny, tylko podać pierś. Mieć dziecko obok siebie (niekoniecznie w jednym łózku, ale z pewnością na wyciągnięcie ręki). I od razu noce staną się łatwiejsze :)
    Kaszki na noc nie są gwarancją przespanej nocy. Zwłaszcza te kaszki z papierka, co to kaszki na oczy nie widziały... Zwłaszcza podane butelką - kto to słyszał w tym wieku dawać jedzenie butelką?
    Jakie inne posiłki zjada Twoje dziecko za dnia? Ile razy je mleko z piersi?

--
    BadVista
  • jakimanka 19.09.13, 21:01
    W ciągu dnia pije z piersi 3 - 4 razy. Na śniadanie zjada ostatnio kleik ryżowy z owocem najczęściej ze słoiczka (jabłko i banan póki co) + łyżeczka kaszki glutenowej. Na obiadek zupka z mięskiem, co dwa dni pół żółtka. Zjada około 130 gram. Synek jest duży - waży obecnie ok 9,5 kg (waga urodzeniowa 3150). Wydaje mi się że to jednak głód jest przyczyną pobudek. Może mleko nie jest już wystarczające... BTW zastanawiam się skąd się bierze tluszcz w mleku jeśli dieta jest raczej "chuda" a i zasoby mojego tłuszczu są na wyczerpaniu.
  • Gość: a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 21:47
    mleko matki jest zawsze najlepsze, naprawdę nie traci właściwości swoich. jakby było za "chude" to jakim cudem Synek by urósł taki duży?
  • mad_die 19.09.13, 22:18
    No to nie dziw, że budzi się w nocy częściej, skoro za dnia nie ma szans najeść się mlekiem...
    Daj mu więcej piersi za dnia, nie ograniczaj mu piersi, wtedy i noce będą spokojniejsze.
    Śpijcie razem lub blisko siebie, to Wam ułatwi karmienie nocą.

Mleko w tym wieku to nadal PODSTAWA i nie należy go zastępować niczym innym. Posiłki stałe są DODATKIEM tylko i wyłącznie. Myślisz, że skąd syn waży tyle, ile waży? Chyba nie od tych warzywek i "owoców" ze słoika, nie?

A skąd się bierze tłuszcz w mleku krowy? Przecież one samą trawę jedzą!! :P
    Nie zastanawiaj się, skąd tłuszcz, tylko daj dziecku pierś. A jak martwisz się o swoje zasoby tłuszczu, to zacznij po prostu lepiej się odżywiać :)

--
    BadVista
  • toya666 19.09.13, 21:24
    Mad_die dobrze prawi, mójpo kaszkach budził się szybciej niż po samym mleku (swoją drogą nie wiem jakim cudem!). Ale nie zaszkodzi spróbować i podać kaszkę na kolację (łyżeczką :)). A potem pierś tyle razy, ile będzie chciał.
  • mamawojtka86 20.09.13, 21:33
    mój budził się po 3h, potem po 3 i potem jadł co godzinę (ma pół roku)
    Odkąd daję mu kaszkę na noc owszem, budzi się tylko 2-3 razy na jedzenie (co nie znaczy, że w ogóle się nie budzi;)) Ale! Po kaszy budzi się zawsze po godzinie na pierś (mimo, że po kaszy od razu pije z piersi)
    Tak więc przekonałam się, że kasza na noc nie oznacza przespanej nocy...
  • jakimanka 20.09.13, 22:15
  • jakimanka 20.09.13, 22:15
    Mnie nawet nie chodzi tak bardzo o te przespane noce, bo na to rzeczywiście daję dziecku czas, ale o rzadsze pobudki. Jeśli pobudka oznacza głód, to znaczy że mogę na to jakoś wpłynąć (lub chociaż spróbować). A jaką kaszkę dajesz swojemu dziecku? Ile zjada ?
  • mamawojtka86 21.09.13, 11:27
    Daję mu holle jaglaną z pełnego przemiału 2 łyżki plus manna (ekspozycja na gluten) 2 łyżki do tego jeszcze 1 łyżka bobowita bananowa dla smaku (ale będę wycofywać bo ma za dużo cukru) na 170ml.
    Zjada różnie, czasem 100ml a czasem całość, zawsze potem jest pierś (czasem przedtem jak się dopomina)
    Najlepiej natomiast spał po zwykłej jaglanej rozgotowanej + manna i bobowita, ale doczytałam, że zwykłą jaglaną dopiero w 8 powinno się dawać więc się wstrzymuję na razie
    Fakt, że ostatnio coraz mniej w nocy je, ograniczył się do 2-3 pobudek;)
  • behemot1977 20.09.13, 22:25
    Moje półroczne teraz ma tak: je dobranocną kaszę ok. godziny-półtorej przed snem, potem kąpiel i inne zabiegi i przed zaśnięciem jeszcze solidnie popija piersią. Na kolejnego cycka budzi się po ok. 4 a nawet 5 godzinach:) To pozwala posiedzieć w internecie i poczytać;)
  • jakimanka 21.09.13, 23:23
    Dziękuję Wam za porady. Spróbowałam dziś z kaszką na wieczór. Wyszło to tak, że synek zjadł solidną wg mnie porcję, choć ciężko określić ile - ok. 130 ml kaszki o godzinie 19. Następnie przed 21 zasypiał przy piersi, wypił jak zawsze z jednej i zasnął. Pierwsza pobudka była już po półtorej godziny - ok. 22.30. Czy mógł być już głodny? Nie wiem. W każdym razie zasypia przy piersi, więc tak czy siak jadł znowu. Spodziewam się następnej pobudki około 0.30 i później dalej co 1,5 - 2 godziny. I tak już od około 2 miesięcy. Ile to jeszcze potrwa? I o co chodzi?
  • toya666 21.09.13, 23:28
    Piersiowe dzieci z reguły częściej się budzą niż butelkowe. Choćby po to, żeby się przytulić do mamy. Może zły sen, może odreagować emocje z całego dnia, może... 1000 innych powodów.
    Ale przerwy między pobudkami zaczną się wydłużać, spokojnie. Na pewno to kiedyś nastąpi :)
  • panna.z.wilka 22.09.13, 14:03
    Potrwa jeszcze jakiś czas. Może trzy miesiące a może kolejnych siedem - to sprawa dość indywidualna. U nas tak częste pobudki trwały do ok roku, potem jakiś czas były trzy, dwie, jedna... a od jakiegoś miesiąca syn nie je w nocy (zdarza mu się jeszcze raz obudzić, ale przytulony zaraz zasypia bez piersi). Ma 20 miesiecy.
    --
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tv73vpeahbih.png[/img]
  • mamawojtka86 22.09.13, 18:24
    Wiesz co, mój nagle zaczął sypiać po kaszy (lekko popitej mlekiem z piersi) do 2-3 rano. Owsze wybudza się po kaszy po godzinie, ale daję wodę, wypije ok 20ml i śpi. Więc chodzi tylko o popicie. Tylko, że to zaczęło się dziać odkąd daję mu tą jaglaną holle, po bobovicie czy nestle budził się duuużo częściej na popijanie z piersi- myślę, że kwestia cukru (choć niby bezcukrowe) i szybszego trawienia ryżu niż kaszki z pełnego przemiału? nie wiem. Oby tak zostało...
  • jakimanka 23.09.13, 21:46
    Wczoraj kaszka na noc nie zdała u nas egzaminu. Pierwsza pobudka tradycyjnie po 1,5 godziny, no i później kolejne także co 1,5 - 2 h. Planuję więc kaszkę mimo wszystko zostawić na kolację, ale dodatkowo częściej poić mlekiem w ciągu dnia, bo może synek rzeczywiście potrzebuje więcej mleczka... Tyle że nie żąda. Może rzeczywiście w ciągu dnia nie żąda, no bo przecież świat jest taki zajmujący, a potem nadrabia w nocy. To co, proponować mu częściej? Szczerze mówiąc, to liczyłam na to, że gdy zaczniemy rozszerzać dietę, karmień będzie coraz mniej. A ile kp jest u Was w ciągu dnia? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  • mad_die 23.09.13, 22:30
    Podaj mu może dwie piersi na to karmienie przed snem wieczornym? I może zawsze dawaj dwie piersi na jedno karmienie?

W tym wieku dziecko cały czas pije pierś na żądanie, czyli tyle ile chce (lub tyle ile mama chce ;)). Nie ma jakiejś górnej granicy, ale to minimum to na pewno 5-6 razy.
    Najlepiej podawać pierś po posiłkach stałych plus zawsze wtedy, kiedy dziecko się domaga, do usypiania, do drzemki itp.
    Żeby wieczorem lepiej pospał to moze wykąpcie się razem i usypiajcie na Waszym łózku? Kilkoma piersiami, czyli jak zje jedną, to podaj drugą, a być może zechce trzecią. Ty usypiaj go, a w tym samym czasie tez się regeneruj :) Odsypiaj :)

--
    BadVista
  • amellon 05.10.13, 12:14
    zajrzałam do tego wątku, bo miałam podobny problem ze swoją córeczką, z tym że 4-miesięczną. jest małym głodkiem, mleko nie starczało, mimo że nie chciałam się spieszyć z rozszerzaniem diety zdecydowałam się wprowadzić kaszkę. jest niestety też bardzo niecierpliwa, karmienie łyżeczką szybko ją nudziło i nadal się nie najadała... ;/ próbowałam kilka dni ale budzenie nocne na pierś nie ustało. szukałam nowych pomysłów i trafiłam na butelkę avent natural, która z założenia jest przeznaczona do karmienia mieszanego, piersią i butelką, bo nie zaburza ssania dziecka. z duszą na ramieniu postanowiłam spróbować, bałam się o utrzymanie kp, ale póki co jest ok. mała zjada ok 100 ml kaszki przed snem i od razu usypia od ssania. a rano pierś bez problemu :) także póki co problem rozwiązany, mam nadzieję że pomogłam.
  • juddytta 07.10.13, 10:54
    A nie był na szczepieniu ostatnio ? mój tak miał przez tydzień po szczepieniu , później wszytsko wróciło do normy :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka