Dodaj do ulubionych

czy to zatwardzenie - 5,5 miesiąca

21.10.13, 21:50
od 3 tygodniu usiłuję rozszerzyć małemu dietę - wracam za 2tygodnie do pracy Zaczęłam chyba żle bo od podania sinlacu po kuracji antybiotykiem. Mały jadł ładnie a że był wreszcie zdrów to apetyt miał że hej. ale zaczęło się z kupą - od oddawnia pryków z zieloną kupą przeszliśmy na kupę klasyczną- miękką i większą - raz na 2,3 dni. Odetchnęłam - po 2 miesiącach wiecznie zielonych kup ze śluzem ( mimo mojej diety bez mlecznej i wyłącznie karmieniu piersią). Potem przy dawaniu tylko sinlacu - kupa była raz na tydzień. pediatra zleciła eneterol, dopajanie. nic nie pomogło. podałam czopek - kupka była ale nie zatwardzenie - normalna luźna.Zmieniłam na kleik kukurydziany ( bo może dodatek przetworzonego ryżu w sinlacu utrudnia wypróżnianie się syna) - bo ponoć rozluźnia robiony na mleku Hipp Combiotic 1. nie się nie zmieniło. znów kupa po podaniu czopka. Teraz odstawiłam kleik i dałam ziemniaczka a potem ziemniaczka z dynią - mija 5 dzień kupy brak. Dziś mały płakał przy bączkach ale byliśmy na scyntygrafii ( ma wodonercze wrodzone) gdzie podano mu lek moczopędny.oczywiście podawałam mu wodę.
Moje pytanie - nie jest to zatwardzenie - bo nie jest kupa twarda - jest konsystencji musztardy - co to jest i co mam robić.
Zrobiłam mu usg - wg. lekarki jelito grubo wygląda standardowo jak u dziecka w jego wieku .
Edytor zaawansowany
  • mad_die 21.10.13, 22:10
    Jak najwięcej piersi dawaj.
    I owoce i warzywa same. Bez sztucznych kasz.
    Po co mu sinlac? po co klej na sztucznym mleku?

Jak długo Cię w domu nie będzie?

--
    BadVista
  • mary_be 21.10.13, 22:54
    nie będzie mnie do 9 h .
    dałam mu sinlac bo myślałam że najdelikatniejsze i go nie podrażni.
    Chciałam żeby docelowo miał 2 posiłki gdzie ominiemy butlę żeby jak najdłużej go karmić piersią.
  • mad_die 22.10.13, 10:01
    Zobacz skład sinlacu, delikatne toto nie jest....

9h z przerwą do karmienia? Wiesz, że przysługuje Ci 1h w sumie? Możesz w ten sposób skrócić sobie czas pracy.

Dawaj mu warzywa i owoce. I kasze bio/naturalne, na wodzie, a nie słodki ulepek sinlac....
    W jakich godzinach Cię nie będzie? Najlepiej jakbyś dała przez te 8-9h kaszę, zupę (warzywa) i owoce. Wtedy nie musisz sztucznego mleka podawać.

--
    BadVista
  • mary_be 23.10.13, 10:25
    9 h - po 1 na dojazd w obie strony.
    Łatwo powiedzieć daj pierś - ja albo go oduczyłam się karmić albo nie wiem. Synuś ssie sobie 2, 3 minuty z tym że wszystko go rozprasza a rano gdy siostra i tata są to generalnie nie da się zjeść. potem wisi co godzinę z wrzaskiem odpychaniem się - super, mam wizję jak moja mama sobie z nim poradzi:(. Wczoraj lekarka orzekła że nic mu nie jest to reakcja na brak cycusia - ale ja mu po i przed tą kaszą rano daje pierś więc już nie rozumiem. po kaszce jest spokojniejszy i co ważne prześpi się trochę a nie 10 min.
    przez 2 dni nie dałam mu tego kleiku kukurydzianego i kupa wyszła w 3 etapach. Ja stawiam na alergię jednak albo grzybicę ale moja pediatra orzekła - gruby ( 8200) nic mu nie jest , nie raczyła ani polików ani pupy obejrzeć a ja głupia nawet tą pieluchę z kupą przytargałam
  • niuniek3 23.10.13, 14:38
    Ja swojemu dawalam suszone śliwki. Super na niego działały. Takie ze słoika - gerbera to chyba było. I czas. I jak najwięcej piersi.
  • agnieszka.lelen 24.10.13, 20:51
    To może być np.: dyschezja niemowlęca. Dobrze jest utrzymać efektywne karmienie piersią; ważne żeby dziecko ssało i piło mleko. Każdy posiłek stały może być z dodatkiem w postaci karmienia piersią. Warto spróbować rozszerzać dietę zaczynając od warzyw zwłaszcza tych działających rozluźniająco na stolec. Potem owoce. Kasze później (raczej jaglana, kukurydziana czy gryczana niż np.: ryżowa). Zdarza się też tak, że każda zmiana w diecie wywołuje kłopoty z wypróżnianiem (zazwyczaj przejściowe).
    Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
    lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.