• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

niechęć do mleka modyfikowanego

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.13, 12:51
    Pani Doktor:), moja córeczka 10 grudnia skończy 8 miesięcy. Je pierś właściwie tylko w nocy i chciałabym ją zastąpić choć od czasu do czasu mlekiem modyfikowanym a docelowo za dwa miesiące na stałe. Ale ona nie chce go jeść - żadnej firmy. Wypróbowałam też picie z butelki, kubeczka z ustnikiem, łyżeczką - problemem jest mleko po kilku łykach nie ma szans, żeby piła dalej. Budzi się często w nocy - od 3 do 6 razy. W dzień właściwie nie jest zainteresowana piersiami.
    Ok 9:00 dostaje kaszkę owsianą Hole na mleku modyfikowaną zjada ok 150 ml.
    ok 11 - starte jabłko
    ok 15:30 - zupka ze względu na wcześniejsze zaparcia gotowana przeze mnie a nie słoiczki, rozdrobnione ugotowane warzywa (ziemniak, marchewka, pietruszka, seler,cukinia, wymiennie brokuł, szpinak, kalafior, brukselka), pół zółtka co drugi dzień, łyżeczka masła i ugotowane mięsko zjada ok 250 ml dość gęsta
    ok 18 - pół rozgniecionego banana
    ok 19:30 po myciu pierś je i przysypia
    ok 21 kaszka zbożowa z bananem na mleku Holle ok 150 ml
    Jak rozwiązać kwestię mleka? Starsza córka tak usypiała, gdy obudziła się w nocy. czy nie za mało płynów ma w diecie?
    Edytor zaawansowany
    • 01.12.13, 18:59
      Gość portalu: ania_z_zielonego napisał(a):

> Pani Doktor:), moja córeczka 10 grudnia skończy 8 miesięcy. Je pierś właściwie
      > tylko w nocy i chciałabym ją zastąpić choć od czasu do czasu mlekiem modyfikowa
      > nym a docelowo za dwa miesiące na stałe.
      No raczej Ci się to nie uda, skoro mała nie chce sztucznego jedzenia jeść....
      Nie rozumiem, czemu dziecię nie je piersi za dnia, skoro jesteś dostępna?

Ale ona nie chce go jeść - żadnej firm
      > y. Wypróbowałam też picie z butelki, kubeczka z ustnikiem, łyżeczką - problemem
      > jest mleko po kilku łykach nie ma szans, żeby piła dalej.
      No bo te mleka są ohydne!

Budzi się często w n
      > ocy - od 3 do 6 razy.
      to taki wiek - lęk separacyjny, plus większa potrzeba na dobre tłuszcze zawarte w Twoim mleku, bo mózg się rozwija
      a do tego jeszcze piszesz, że mała nie pije mleka za dnia - to sobie nocą nadrabia

>W dzień właściwie nie jest zainteresowana piersiami.
      Może po prostu jej proponuj częściej? Po każdym posiłku? Przed posiłkiem? Na popicie. Bo tak to masz co masz...

> Ok 9:00 dostaje kaszkę owsianą Hole na mleku modyfikowaną zjada ok 150 ml.
      > ok 11 - starte jabłko
      > ok 15:30 - zupka ze względu na wcześniejsze zaparcia gotowana przeze mnie a nie
      > słoiczki, rozdrobnione ugotowane warzywa (ziemniak, marchewka, pietruszka, sel
      > er,cukinia, wymiennie brokuł, szpinak, kalafior, brukselka), pół zółtka co drug
      > i dzień, łyżeczka masła i ugotowane mięsko zjada ok 250 ml dość gęsta
      > ok 18 - pół rozgniecionego banana
      > ok 19:30 po myciu pierś je i przysypia
      > ok 21 kaszka zbożowa z bananem na mleku Holle ok 150 ml
      Straszne ma te menu... w tym wieku powinna pić pierś co najmniej 5-6 razy na dobę. O ile ta kasza rano rozumiem, śniadanie. o tyle tej nocnej nie pojmuję... czemu tak późno dajesz jej kaszę? Tu już sama pierś powinna być.
      A zaparcia to właśnie od tego, że za mało mleka pije, Twojego mleka, nie sztucznego.

> Jak rozwiązać kwestię mleka?
      Proponuj częściej pierś za dnia, przed i po posiłku stałym, jako picie pomiędzy.

Starsza córka tak usypiała, gdy obudziła się w noc
      > y.
      Jak usypiała? Bo nie rozumiem.

>czy nie za mało płynów ma w diecie?
      Za mało, wychodzi na to, że pije tylko w nocy pierś. Za dnia nie pije wody? w kubeczku/bidonie?
      Koniecznie pierś za dnia daj jej. I nie rezygnuj z piersi, skoro mała chce ssać. To najlepsze mleko jakie możesz jej dać.

--
      BadVista
      • Gość: ania_z_zielonego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.13, 19:13
        Tylko ona nie chce piersi w dzień, na pewno nie po posiłku. Czasem pomiędzy, a na pewno ssie pierś kiedy jest brzydka pogoda i zostajemy w domu, wtedy nie spi na spacerze tylko usypia przy "cysiu".
        • 01.12.13, 20:47
          W takim razie daj jej przed posiłkiem. I dopiero potem owoc, czy zupa czy kasza.
          Jak nie chce po, to ok - wodę jej wtedy zaproponuj w kubeczku.

Taki maluch nadal mleka potrzebuje, mleko mamy to nadal podstawa a wszystko reszta to dodatki na razie - dodatki i smakowanie nowych rzeczy.

--
          BadVista
    • Gość: Aluska IP: *.radom.vectranet.pl 02.12.13, 01:07
      Mało tego mleczka u Was. Moja córeczka ma 8 miesięcy i cycusia pije co chwile.
      6 pierś
      8 pierś
      10:30 kasza manna z owocami 100ml popijana piersią.
      Drzemka, a po niej też czasem pierś
      13/14 zupka 130ml popijana piersią
      16 pierś
      18:30 kaszka jaglana bezmleczna z owocami 100ml
      19:30 piersi aż do zaśnięcia.
      W nocy pierś non stop. Max śpi 2 godziny, ale zazwyczaj to budzi się co chwila na cycusia i zasypia po 2 minutach :)
      Nie ukrywam, ze karmienie piersią jest pewnym utrudnieniem i nie można się ruszyć z domu, ale czego nie robi się dla dziecka. Starszej corce w tym wieku dałam mm bo się często w nocy budziła i to był mój błąd, bo mala nie chciała juz piersi. Teraz juz tego błędu nie popelnie.
      Jakieś dwa mce temu mija też nie chciała piersi w dzień, chociaż każdy namawiał mnie na mm ja walczyłam i udało się. Teraz mala zajada aż milo.
      Twoje dziecię zjada duże porcje i przerwymiedzy posiłkami macie bardzo duże. Moim zdaniem powinno się znaleźć miejsce na piers.
      Jeśli juz koniecznie chcesz dać mm to spróbuj z kaszka ryżowa owocowa. Wiem, ze nie jest zdrowa, ale moja starsza córka tylko tak się przekonała do mm i mleko z kaszka pila do 3 roku życia. Ząbki ma zdrowe, nie ma nadwagi wiec nie obawiaj się cukru ;-) Powodzenia
      • Gość: ania_z_zielonego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.13, 16:55
        Dziękuję - to moja druga córka i starsza karmiłam przez 11 miesięcy, ale jej nie przeszkadzało też mm od czasu do czasu. Młodsza pomiędzy posiłkami nie bardzo, ale ktoś powyżej doradził i dziś skutkowało dałam jej pierś przed obiadem:) Roumiem,że te nocki to też część potrzeby bliskości. Starsza od 6 miesiąca budziła się tylko 1 raz.
    • 02.12.13, 15:44
      1. nie chce pić bo Twoje mleko jest słodkie a mm jest paskudne, czesto gorzkie
      2. budzi się x razy na noc bo potrebuje mleka i potrzebuje bliskości. Taki czas. Ja tego nie zdzierżyłam i przeszliśmy na to dziadstwo (czytaj: mm). Oczywiście budzi się w nocy ale nie 6x tylko 2 (24 - zmiana pieluchy, 5:30 - koniec spania) .W nocy tylko butla z ciepłą wodą.
      3. my pijemy mm HA a te są gorzkie. Nie chiał pić samego wiec zrobiłam mu mixa z bananem i jakoś poszło. Potem coraz mniej banana i teraz pije samo mleko ale też nie w takim stężeniu jak poleca producent i tylko 1xdz (roczniak)
      4. ma bardzo duży apetyt, wszystko ładnie zjada, dieta bardzo urozmaicona dlatego nie stresuję się mm (tak jak kiedyś)
      • Gość: ania_z_zielonego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.13, 16:57
        Dziękuję = pomysł z miksem brzmi nieźle:)
    • 03.12.13, 22:15
      Może to być tylko przejściowa niechęć do ssania piersi w dzień. I być może córeczka nadrabia nocą. Warto proponować pierś przed pozostałymi posiłkami. Natomiast jeśli Pani postanawia zakończyć karmienie piersią a córeczka nie chce pić mleka modyfikowanego to może je Pani podać z kaszą (np.: 2x) a może też być kaszka mleczna. Może być również deser mleczno-owocowy np.: Owoce &Jogurt HIPP, Owoce&Zboża HIPP. można też próbować przyzwyczaić dziecko do smaku mleka. Zakładając, że w nocy rzeczywiście ssie i wypija mleko wydaje się, że teraz nie ma za mało płynów (ok. 1 litra). A przy eliminacji karmień nocnych trzeba będzie podać picie za dnia - proponować wodę/ sok po posiłkach (ew. w nocy również wodę).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
      • Gość: ania_z_zielonego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.13, 23:18
        bardzo dziękuję
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.