Dodaj do ulubionych

co go zapiera

IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.14, 13:00
witam,
proszę o pomoc Panią Ekspert, drogie Mamy.
Mój syn obecnie 8500 i 6.5 mca
kp przez pełnych 5 mcy. Kupy miewał dobre, luźne, zielone przez pewien okres po żelazie które przyjmował, ale zaprzestaliśmy przed 5 mcy.
Rozszerzanie diety idzie nam sprawnie, syn nie jest alergikiem, je chętnie. Obecnie z powodu mojegi powrotu do pracy kp tylko rano (nie zawsze) i wieczorem, czasem nocą. Zdarza się że wieczorem też dostaje mm (Hipp 2 Combiotic) bo czasem popołudniu possie i sie denerwuje, jakbym nie miała mleka, laktatorem nic nie mogę ściągnąć.

Jego schemat wygląda następująceo:

-kasza na wodzie z jabłkiem tartym surowym lub śliwką suszoną ze słoiczka (czasem z dynią, pasternakiem lub groszkiem ze słoiczków wszystko).
-mm ok 120 ml drzemka
-zupka z mięsem (ok 150-200g)
mm 100-120
-zupka bez mięsa
mm ok 200

w sumie:
zjada więc 3 posiłki bezmleczne
ok 400-600 ml mm (więcej lub mniej kp)
ok 400-600 ml wody (czasem z sokiem ale nie więcej niż 50 ml do rozcienczenia wody)

sporo tych płynów, jabłko, śliwka, aż 2 posiłki warzywne, mięsa nie za dużo na pewno i nie codziennie a przy kupach męczy się, stęka i wystękuje zwarte małe bobki jak owieczka... czasem go odetka i zrobi porządną ładną kupę.
co jest grane? co robię źle?
pomóżcie.
Edytor zaawansowany
  • mad_die 23.02.14, 22:26
    Mleko sztuczne?
    Ile Ty pracuejsz, że tak dłgo Cie w domu nie ma? Przysługuje Ci przerwa na kp, czyli możesz wyjść do domu wcześniej albo później pracę zacząć.
    Ja bym w ogóle ze sztucznego mleka zrezygnowała, dawała TYLKO kaszę, owoce, zupę/warzywa i pierś przed pracą i po pracy do oporu i tyle ile chce. Do picia woda, z kubka koniecznie, żeby nie było NIC do ssania.
    Mały jest za mały żeby z piersi rezygnować, a rezygnuje, bo ma sztuczne mleko.
    --
    BadVista
  • kajkaz1 24.02.14, 09:32
    według mnie mleko sztuczne, może zmień na inne
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/5b09roeq4r7xt97y.png[/img][/url]
  • Gość: cor.fu30 IP: *.centertel.pl 24.02.14, 10:43
    A jaka dajesz kasze na sniadanie? Moze ona mu nie sluzy? Podajesz banana? U nas kleik ryzowy i banan na poczatku bardzo mocno zapieral. Odstawiony i podany w pozniejszym okresie juz nie powodowal zaparc.
  • Gość: mamarysia IP: *.adsl.inetia.pl 24.02.14, 16:56
    nie daje banana ani ryzu-wiem ze zapieraja. dlatego daje surowe jablko (prawie codziennie) i tez czasem(tak raz na 3 dni) ok pol sloiczka sliwki suszonej.
    kasze najczesciej daje jaglaną,bo slyszalam o ogromie jej prozdrowotnych wlasciwosci zwlaszcza na drogi oddechowe. czasem ta jaglanka jest z domieszka owsianej i jeczmiennej. kasze rossmana niemieckiego,bez dodatkow,bez maltodextryny,tylko kasza. robie je na wodzie
  • agnieszka.lelen 27.02.14, 23:27
    Wydaje się, że nic Pani źle nie robi. Oprócz mleka, zup i kaszy synek otrzymuje ok. 1/2 litra wody? Warto sprawdzić jakie warzywa dominują w zupach? Może podawać takie, które działają rozluźniająco na stolec? Np.: HIPP ma takie oznaczenia na produktach. Na pewno trzeba unikać drażnienia mechanicznego. Ew. skonsultować z gastroenterologiem dziecięcym; może trzeba będzie włączyć leki.
    Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
    lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.