Dodaj do ulubionych

8miesięczniak nie chce NIC prócz kp

01.07.15, 15:46
Moja prawie 8 miesięczna córka prócz piersi nie chce NIC jesc. Jak miala 5,5 mies zaczelam podawac jej papki warzywne. Na poczatku te kilka lyzeczek zjadala.
Potem sie zaczelo odwracanie glowy na wszytsko. Owoce, warzywa, kasze. Wiem ze nie powinnam ale zaczelam stosowac zabawianie przy posilkach i wtedy troche zjadala.
A teraz nie pomaga juz nic- odwraca glowe i tyle.
Nie siedzi wiec typowe blw odpada. Zreszta jak probujemy i daje jej zeby sobie brala z talerza kwalki to bardziej nagniecie, namemla raczkami i i taki nic nie zje.
Jestem zalamana. Corka jest bardzo ruchliwa i obawiam sie ze jak tak dalej pojdzie to nabawi sie jakiejs anemii.
Edytor zaawansowany
  • megulenka 01.07.15, 19:31
    Witaj! Na pocieszenie powiem, ze miałam podobnie z moja córka która obecnie ma 10 miesięcy. Na początku trochę jadła a potem odmówiła wszystkiego. Czasem zjadła kaszkę z owocami. Po 9 miesiącu z dnia na dzień nastąpił przełom i teraz już nie jest tak zle. Natomiast odstawiłam wszelkie papki. Córka je z nami obiad, mięsko, warzywka w kawałkach, kanapeczki, jajecznice, omlety itp. Może spróbuj tak.
  • megulenka 01.07.15, 19:32
    A i podaje jej to wszystko do buzi ręka lub na łyżeczce.
  • onka14 02.07.15, 21:17
    Heh no na razie to jak jej podaje w kawalkach to tez nie bardzo. Nawet jak ma sama wziac kawalek to pomemla w lapce ale do buzi nie wlozy. Choc dzis tesciowa dala jej truskawke i zjadla cala:)pocieszylas mnie ze moze przejdzie! Mam nadzieje ze przez ten czas anemii sie nie nabawi. I bede probowac na rozne sposoby. Dzis lekarka polecila mi sie wybrac do neurologopedy albo terapeuty IS aby cos poradzili...
  • onka14 02.07.15, 21:19
    A i jakbys mogla napisac ile trwal ten czas gdy tak odmawiala wszystkiego i czy nie zleciala wtedy z wagi?
  • Gość: Kaska IP: *.wdc.pl 03.07.15, 10:16
    Mam dokładnie to samo. Niestety córka jest szczupła i lekarz każe ją podtuczać. A ona zjada tylko 5 łyżeczek i tyle. A gdzie 150 ml? Czasem uda się jej zjeść 150 ml ale to dosłowne raz w miesiącu. I co tu robić? Podaje jej cały czas pierś, ale niedługo będę musiała wrócić do pracy i co wtedy jak mleka modyfikowanego nie chce. Wzoruje się trochę zaleceniami Dietetyków co tutaj mamy czasem polecają, ale na razie z mizernym rezultatem. może tobie pomogą www.przepisy-dla-dzieci.pl/Cooking/Article/2e5a9c69-a988-418c-8cb2-db9c54017081 Wczoraj jechałam autobusem z córką i jechała mama z dziewczynką w podobnym wieku. Tak chętne otwierała buzę że aż jej zazdrościłam. Wstydziłam się spytać czy mała jadła tak od zawsze ale miło było patrzeć. Ja w trasy nawet nie zabieram papek aby się nie denerwować.
  • megulenka 03.07.15, 13:06
    W sumie to dobre 2 miesiące nie chciała jeść. Jak chodziłam do lekarzy to tylko krzywo na mnie patrzyli, że tak mało córka waży, że powinnam od piersi odstawić i wciskać cały dzień na raty 200ml zupy. Na szczęście koleżanki z forum wspierały, nasza pediatra prowadząca też rozsądna kobieta. Stwierdziła, że dziecko zdrowe, radosne, rozwija się w swoim tempie i nie ma sensu tuczyć na siłę. Najpierw się tuczy potem się odchudza.
    Kiedyś przeczytałam też wypowiedź pediatry, żeby dawać dzieciom jeść to co chcą. Jeśli chce 3 razy dziennie jeść kaszkę- dawać kaszkę itp. Podobno to przechodzi z wiekiem, a dziecko zagłodzić się nie da.
    Kaska- dziecko naszych znajomych też pięknie je, otwiera buzię aż miło patrzeć. A nasza ledwo czubek łyżeczki pozwoli sobie wsadzić do buziaka. Też się obawiałam co to będzie, jak mnie nie będzie, ale ostatnio mieliśmy wesele i zostawiłam małą u babci od godz. 14. Jak mamy nie było to zjadła i rosołek i mięsko, potem kanapkę na kolację, usnęła bez mamy. Nasza też mm nie toleruje. Myślę, że nie ma co się martwić, ja wychodzę z założenia, że jak zgłodnieje to zje, a póki zdrowe dziecko to nie masz co się martwić tak bardzo wagą. A ile ma miesięcy i ile waży? Jaki wzrost? Moja ma 10 miesięcy i waży niecałe 7kg...
  • onka14 05.07.15, 12:22
    No nic musze wiec wyluzowac i powoli probowac jak mowia ze sie nie zaglodzi:)
    Moja wagowo chyba dobrze- miesiac temu prawie 8. No chyba ze teraz przez ten miesiac schudla- chociaz wyglada tlusciutko:)
  • misskaffee 06.07.15, 20:09
    Moj synek ma prawie 14 miesiecy i najchetniej jadłby tylko pierś. No, jeszcze owoce wszelakie. Ale tak naprawdę nigdy jeszcze nie zjadł "normalnej" porcji obiadowej. Nigdy nie chcial jesc łyżką a z tego, co mu daje do jedzenia rączką, czasem wybierze kawałek miesa, czasem pomidora czy ogórka ale sa to ilosci śladowe. Jest duzy, wazy 12 kg, jest radosny i nie wygląda na zabiedzonego. Tez boje sie anemii i pewnie przy okazji zrobie mu badania. A tymczasem zyję myślą, że jednak w mleku jednak jest tez duzo dobrego i nie zaszkodzi mu to niejedzenie.
  • ela.dzi 21.07.15, 20:40
    Do roku czasu dziecko może być tylko na piersi. Nic z tym nie zrobisz, córka musi dojrzeć do innych pokarmów. Mój syn dużo lepiej jadł jak mnie nie było w pobliżu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.