Dodaj do ulubionych

zdrowo sie odżywiam a mam zaparcia

12.10.10, 20:00
Od niedawna jestem na diecie, muszę zrzucić kilka kilogramów, ale zaczynam mieć problemy z zaparciami ;/ Niby dieta zdrowa, warzywa, owoce, zero chleba i ziemniaków, ryżu... Ale jak zjem surowe warzywa (bez jakiegoś dressingu) to zaczyna mnie mocno boleć żołądek. Wzdęcia i zaparcia to już problem który ani śliwki ani morele nie załatwiają :(
  • grassant 12.10.10, 20:01
    activia.
  • vandikia 12.10.10, 21:04
    activią to sobie można cały system trawienny załatwić
    --
    ups
  • 83kimi 12.10.10, 20:04
    Akurat ryż jest zdrowy, może wprowadź do diety więcej błonnika - otręby itp.
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • alpepe 12.10.10, 20:33
    ryż jest zdrowy, ale betonuje równo.
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • anthonyzimmer 11.11.10, 23:10
    Proponuję następujące źródła błonnika:
    -śliwki suszone
    -jabłka
    -szpinak gotowany
    -migdały
    -śliwki świeże
    -czarna jagoda
    -morele
    -brokuły gotowane
    -rodzynki

Nic nie narzucam... to tylko sugestia :) Pozdrawiam

balast.blox.pl/html
  • ind-ja 12.10.10, 20:11
    a czy to nie czas na gloda?
  • szuwarnika 12.10.10, 20:12
    albo nieodpowiednio dobrana dieta, albo stres, albo niestrawność, albo zespół jelita drażliwego
  • alpepe 12.10.10, 20:33
    gdyby miała zespół jelita drażliwego, to nie miałaby zaparć.
    --
  • vandikia 12.10.10, 21:05
    w zespole jelita drażliwego są na zmianę biegunki z zaparciami
    --
    ups
  • szuwarnika 13.10.10, 12:55
    alpepe napisała:

> gdyby miała zespół jelita drażliwego, to nie miałaby zaparć.

radzę poczytać trochę o tej chorobie a potem się wypowiadać - to co tu widać wyżej to brednie
  • jane-bond007 12.10.10, 20:20
    jesz same zdrowe rzeczy które spowolniają Twój metabolizm - super dieta no no ;) powinnas jeść gotowane warzywa, kasze - szczegolnie gryczaną, zero cukru, dużo zup z dużą ilością ziemniaka i marchwi, wołowinę, jajka, owoce tylko do godz 12, jak najmniej zimnych i słonych rzeczy, wodę pij letnią ale nie przed posiłkiem bo tylko osłabi żołądek - pij po posiłku, herbatki z pojedynczych składnikow- polecam imbirową, jak najmniej przetworzonej żywności

żadnych śliwek, jogurtów, nie wierz w akitvie itp banialuki

kup sobie ispagul i probiotyk, napewno Ci pomoże
  • alpepe 12.10.10, 20:34
    ja dzień zaczynam od kawy z mlekiem, jeśli ją odstawię, to mam podobne problemy.
    --
  • mumia_ramzesa 12.10.10, 20:47
    Surowizna jest ciezkostrawna, ale moze sie przyzwyczaisz. Lepiej gotuj warzywa.
    Na zaparcia: blonnik - jest w duzych ilosciach w otrebach i jablkach.
  • vandikia 12.10.10, 21:07
    jeśli od niedawna jesteś na diecie, to się widocznie organizm jeszcze nie przestawił, daj mu trochę czasu
    więcej się ruszaj, kup sobie w aptece np. błonnik w formie sproszkowanej i posypuj sałatki, albo jedz łyżką
    możesz wypijac też szklankę surowego mleka wieczorem - powinno pomóc ale nie wiem czy możesz i czy Cię to z kolei nie rozreguluje w drugą stronę
    --
    ups
  • mrokon 12.10.10, 22:05
    Może do diety dodaj ćwiczenia? Rozruszasz nimi jelita
  • curacao75 12.10.10, 22:13
    ja bym poleciła dodać więcej błonnika do tej diety, może nawet nie w samych warzywach bo widać u Ciebie to nie wystarcza, ale jakiś skondensowany, ja jem Vitalio jabłkowy rano z jogurtem i wpróżniam się chwilę po tym i nie męczy mnie... Martwi mnie ten ból żołądka po surowych warzywach... Masz może jakieś inne objawy?
  • mrokon 12.10.10, 22:19
    curacao75 napisała:

> ja bym poleciła dodać więcej błonnika do tej diety, może nawet nie w samych war
    > zywach bo widać u Ciebie to nie wystarcza, ale jakiś skondensowany, ja jem Vita
    > lio jabłkowy rano z jogurtem i wpróżniam się chwilę po tym i nie męczy mnie...
    > Martwi mnie ten ból żołądka po surowych warzywach... Masz może jakieś inne obja
    > wy?
    jeśli surowe Ci szkodzą to może je ugotuj? np. Na parze
  • Gość: jabłko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 13:08
    A może to przez to vitalio masz te bóle? Moze zamiast tego jedz otręby?
  • Gość: wiewiór IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.11, 16:53
    Ale otręby będą gorsze niz vitalio.
  • lusseiana 12.10.10, 22:26
    Podejrzewam, że zbyt nagle i radykalnie zmieniłaś dietę (np. z fastfoodów na surowe warzywa i owoce) i dlatego Twój układ trawienny nie jest tym faktem zachwycony. Nawet zwierzakom zalecają stopniową zmianę diety, więc powodów bym raczej tutaj upatrywała ;)

Ja bym radziła troszkę "spuścić z tonu" i do niektórych produktów lub ich zamienników wrócić, a potem ewentualnie odstawiać - np. pozwolić sobie na pieczywo raz dziennie, ale wybrać ciemne, ziemniaki owszem, ale w mundurkach i bez żadnych sosów, warzywa gotowane lub blanszowane albo w lekkiej sałatce, więcej ryb i orzechów wszelkich... Nie jestem dietetykiem, więc mnie nie linczować proszę - po prostu ja tak robię, gdy muszę pozbyć się kilograma czy dwóch i działa. Na zmianę diety o 180 stopni (np. z Kwaśniewskiego na wegańską) bym się raczej nie zdecydowała na zasadzie "od jutra"...
  • wombaciak 12.10.10, 23:19
    polecam więcej ruchu! dookolamnie.pl/index.php/2010/10/12/lubie-w-rozgrzanym-piekarniku-i-na-spluczce-toaletowej/
  • marguyu 13.10.10, 00:35
    Jedyna rozsadna dieta jaka znam to jesc wszystko tylko w o wiele mniejszych ilosciach.

Slowa zaparcie nie znam od czasu gdy kazdego dnia wieczorem godzine przed snem zjadam jedno jablko. Wlasciwie to jem ich wiecej w ciagu dnia, ale to wieczorne okazalo sie najwazniejsze.
    Rano najdalej kwadrans po wstaniu mam sprawe z glowy a raczej z ... ;)

Kazdy ma inny metabolizm i na kogos innego moze jablko nie zadzialac. Jednak z pewnoscia nie zaszkodzi, bo jak mi to kiedys powiedziala kolezanka gastrolog: kazde zjedzone jablko to krok oddalajacy cie od lekarza.
    --
    Et voici...
    Photomar
    La fin du bal
  • izak31 13.10.10, 03:56
    Fajna dieta tylko może pij więcej. spróbuj dobic tak do około 2l WODY dziennie
    --
    [url=http://apostazja.pl][img]http://img685.imageshack.us/img685/5541/userbarac.png[/img][/url]
  • qw994 13.10.10, 07:00
    > Jedyna rozsadna dieta jaka znam to jesc wszystko tylko w o wiele mniejszych ilo
    > sciach.

Nie nazwałabym tego rozsądną dietą. Jeśli czujesz głód zjadając o wiele mniej, to organizm szybko się przystosowuje do nowych warunków (uwaga, czasy głodu) i przestaje chudnąć.
  • voxave 13.10.10, 07:31
    obowiązkowo otręby 1 łyżka pszennych i dwie owsianych zmieszac razem i z jogurtem albo z mlekiem słodkim na zimno albo pogotowa c na ciepło do tego minimum 1,5 l wody i nie ma problemu-------nie stosować różnych innych wynalazków spożywczych powodzenia
  • havana28 13.10.10, 07:31
    A wczesniej nie jadłaś surowych warzyw i owoców czy jadłaś ale zołądek Cię nie bolał?
  • marta_wesolek 15.10.10, 14:38
    Zdecydowanie polecam otręby owsiane. Ja się wyleczyłam z zaparć raz na zawsze. Szukaj w sklepach Sante Otręby Owsiane, niebieskie opakowania. Jedz systematycznie i dodawaj do sniadania (jogurt, mleko) obiadu (np. panierka do koteltow) a powinno byc dobrze. Zaparcia ciezko wyleczyc, ale latwo do nich nie dopuscic.
  • Gość: Toni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 19:06
    Odnośnie sante zobaczcie jak apetycznie to wygląda www.facebook.com/search/?q=sante&init=quick&tas=search_preload#!/SanteZnaczyZdrowie - żeby tak smakowało :)
  • Gość: kaska IP: 92.56.221.* 18.10.10, 19:54
    smakuje znosnie, trzeba sie przyzwyczaic :D
  • Gość: lillysunny IP: *.147.238.207.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.11.10, 23:23
    Albo połączyć z produktami, które uwielbiamy ;)Wtedy smak otrąb minimalizujemy.
  • emilia.gnybek-ciosek 19.10.10, 14:32
    Przede wszystkim jeśli pojawiają się boleści po surowych owocach i warzywach czy też innych produktach, należy udać się do lekarza w celu wykluczenia wrzodów żołądka, dwunastnicy, problemów z trzustką, pęcherzykiem żółciowych czy też innych dolegliwości. Żadnych niepokojących symptomów nie należy lekceważyć.

Odnośnie zaparć, w przypadku ich występowania pieczywo pełnoziarniste, płatki zbożowe, otręby, kasze czy brązowy ryż jest jak najbardziej wskazany z uwagi na dużą zawartość błonnika. Unikać jendka należy ryżu białego, który ma właściwości zapierające. Obok błonnika jednak w diecie osoby cierpiącej na zaparcia, nie może zabraknąć płynów. Powinny to być przynajmniej 2 litry w postaci wody czy herbat np. owocowych, ziołowych, zielonej.
    Istotny jest również ruch, który stymuluje przesuwanie się treści kałowych przez jelita. Zachęcam zatem chociażby do codziennych spacerów. Pomocne mogą jednak być również ćwiczenia na mięśnie brzucha czy masaże wokół pępka od strony prawej do lewej.

Warto mieć na uwadze, iż zaparcia nie zawsze są wynikiem błędów żywieniowych. Mogą być wynikiem "blokad" psychicznych (zaparcia nawykowe) czy też objawem chorób m.in. pojawiają się w zespole jelita nadwrażliwego.

Jeśli chodzi o Pani sytuację, skoro dolegliwości bólowe pojawiają się po surowych owocach i warzywach, po produktach z pełnego ziarna również mogą wystąpić. Proponuję więc jarzyny i owoce spożywać gotowane czy przecierane, a z pieczywa wybierać chleb Graham oraz drobne kasze. Proszę skupić się na wypijaniu odpowiedniej ilości płynów, ruchu i przestrzeganiu zaleceń lekarskich po zdiagnozowaniu Pani dolegliwości.

Niżej zamieszczam kilka publikacji godnych uwagi. Zachęcam do lektury.
    Druga strona zaparć
    Wstydliwy problem
    6 sposobów na pokonanie zaparć
    Gdy jelito zaczyna się buntować

--
    Emilia Gnybek-Ciosek
    dietetyk Vitalia.pl
  • lillysunny 28.10.10, 11:47
    Otręby można jeść w taki sposób aby zminimalizować ich smak. Poza tym powinno się jeść 2- 3 łyżki dziennie w kilku porcjach więc jest ich mało. A takiej ilości nie czuć np. w sałatce albo w jajecznicy.
  • kaszub-anna 09.11.10, 12:02
    Mówisz, że od niedawana jesteś na diecie. Musisz wiedzieć, że przy zmianie sposobu odżywiania mogą zmienić się także funkcje trawienne. Ruchy jelit są nieregularne. Daj czas organizmowi, by mógł się przyzwyczaić do innego odżywiania.
    Poczujesz się lepiej, spożywając 25 gramów błonnika dziennie. Jeśli nie dostarczasz go w warzywach i owocach, możesz skorzystać z dostępnych preparatów. Ale musi być to błonnik dobrej jakości.
    Ponadto osoby będące na diecie powinny pić ok.2 litry dziennie wody mineralnej, niegazowanej. Do ważnych napojów zalicza się również herbata zielona. Fantastycznie poprawia całą motorykę trawienną.
    Co do śliwek, moreli, czy też bananów mi one nie służą. Mam po nich wzdęcia i zaparcia.
    Jeśli chcesz się dobrze odżywiać wprowadź do swojej diety posiłek odżywczy. Jest naprawdę REWELACYJNY.
  • nietoperr 10.11.10, 09:53
    Hej. A może spróbuj zwalczyć te zaparcia z Błonnikiem. Reguluje on pracę jelit, oraz cykl wypróżnień, ale także pomaga osobom które chcą schudnąć i takim które nie chcą przytyć. Będziesz miała tabletki, które wspomogą Cię zarówno w walce z zaparciami a także ze stratą kilku zbędnych kilogramów.
  • pierniczka99 11.11.10, 20:44
    może sprubuj zażywać regularnie błonnik? ja stosuję Vitalio, mało znany ale baaardzo skuteczny!
  • lillysunny 17.11.10, 18:25
    Naturalny błonnik znajdziesz w otrębach. W dodatku pęcznieją żołądku i powodują uczucie sytości. Poza tym na pewno wyjdziesz na tym zdrowiej i taniej.
  • adresnieprawidlowy 08.03.11, 15:05
    dieta bogata w błonnik jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Tutaj też masz kilka porad na temat diety jaką stosować, by poprawić prace jelit :)
  • kochakasia 08.03.11, 16:59
    Może za mało wody pijesz, która spala kalorie i poprawia przemianę materii. Ja próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj
    idealnafigura.com/gberes. Polecam
  • paprykowychips 14.03.11, 10:14
    Na zaparcia mozesz brac doraznie vitalio, albo xenne np, ale na dłuższą mete dobra będzie dieta bogata w błonnik w naturalnej postaci... Ew możesz udać sie do dietetyka to Ci fachową porade da :)
  • noire3 14.03.11, 16:36
    spróbuj błonnika, możesz poczytać o vitalio (w stopce) albo cokolwiek innego, aktivia, xenna, takie rzeczy regulują trawienie
    --
    www.facebook.com/pages/VITALIO/381619095883

tylko zdrowe suplementy, zobacz!
  • dziewczyna.briana 29.03.11, 04:45
    Ja tez cierpialam po zjedzeniu surowizny, ale zmienilo sie to po diecie oczyszczajacej i detoksie watroby. Polecam!
  • Gość: sceptyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.11, 20:28
    Albo zamiast tego po prostu otreby :)
  • Gość: Ania IP: *.cable.net-inotel.pl 09.04.11, 10:32
    Polecam spożywać 3 łyżki otrąb najlepiej owsianych dziennie. One pomagają regulować pracę jelit.

mojadrogaodchudzania.blogspot.com/
  • sandy_brown 10.04.11, 21:15
    tez tak mam jak zmieniam diete na wiosne.
    Pomaga duzo wody (2-3 litry) i ruch. po jakims czasie zaoladke sie przyzwyczaja.

jak sie je duzo blonnika to trzeba duzo pic :)
    .
  • Gość: Ruda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 09:19
    ale czy od zjedzenia 1-2 jablek bezpośrednio albo godzine przed snem codziennie wieczorem się nie przytyje?
    boje sie je jesc wlasnie ze wzgledu na wzrost wagi... :(
  • gku25 01.02.12, 09:49
    To są cukry więc bym nie ryzykowała.
    --
    www.kochamylaure.pl/
  • Gość: Basia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 28.05.12, 22:18
    Ja od niedawna piję suplement Floradix ochrona jelit. Czuję się po nim rewelacyjnie nie mam zaparć, wzdęć, nie jestem zmęczona i ospała jak dawniej. Jeżeli jelita dobrze pracują to cały organizm działa jak w zegarku a my przy tym czujemy się świetnie:) Dlatego dbajmy o jelita a przedłużymy sobie zdrowie i życie:)
  • jo-an-na-29 02.08.12, 21:35
    Na wzdęcia najlepsze są:
    1. otęby z jogurtem
    2. sok z kiszonej kapusty
    3. rezygnacja z pszenicy i jej pochodnych.
  • czomal 04.09.12, 22:41
    warzywa a szczególnie strączkowate są wiatropędne, stąd mogą być wzdęcia. Uważam, że jak najszybciej musisz uregulować gospodarkę jelitową, bo to najważniejsze jest, jak to się mówi przepraszam za słowo jak jest kupa człowiek jest zdrowy
  • groshki_pl 29.08.12, 17:46
    ja słyszałam, że picie codziennie rano na czczo szklanki przegotowanej wody pomaga. Mi co prawda to nie pomogło, ale może tobie pomoże:)
  • ilidan1111 17.09.12, 12:01
    ja codziennie przed sniadaniem piję szklankę lnu mielonego i zapomniałam co to zaparcia :)
  • stylion 26.10.12, 20:24
    sprawdzonym sposobem mojej babci w 100% skutecznym jest picie przez kilka dni rano na czczo szklankę przegotowanej wody.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.