Dodaj do ulubionych

Odchudzenie 50+

IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.13, 10:43
Witajcie,
Mam 55 lat. W ciągu ostatnich 10 lat przytyłam kilka kg. Przy 170 cm ważę ok 74 kg. Piszę ok bo w ciągu miesiąca waga waha się w granicach 2-4 kg.
Jestem dość proporcjonalna i ruchliwa. Niby nie jest źle, ale wolałabym ważyć stale w granicach 65-67 kg ( nie więcej).
Nie mam napadów wilczego głodu, ale czasem robi mi się słabo i muszę zjeść coś słodkiego ( 1 czekoladkę, ptasie mleczko).
Odpadają wszelkie diety-cud, bo nie wierzę w efekty.
Co proponujecie?
  • Gość: becia IP: *.limes.com.pl 24.01.13, 20:07
    Z wiekiem metabolizm zwalnia dlatego kg przybywają nawet jesli odżywiamy sie tak samo jak wczesniej. Podstawa to ruch i zdrowe odzywianie. Nie trzeba koniecznie od razu kupowac karnetu na siłownie, tylko wiecej chodzić piechotą, wchodzic po schodach, jezdzic na rowerze itp.
    Co do jedzenia: nie jesc fast foodów, słonych przekąsek ani słodyczy (zbyt często), ograniczyć cukier nawet ten ukryty w słodkich napojach, sokach owocowych i alkoholu. Jeść duzo warzyw, chudego mięsa, ryb i unikać niezdrowego jedzenia z proszku :) powodzenia
  • Gość: bietka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.13, 21:20
    Jestem w wieki 50+. Niedawno ważyłam 120 kg. Udało mi się schudnąć do 75, a więc jak widzisz można :)
    Pierwsza zasada chudnięcia to częste i regularne jedzenie posiłków.( co 3 godz.) Nie będziesz czuła głodu ani nie będzie ci się robić słabo. Pij dużo- co najmniej 1,5 -2l. niegazowanej wody mineralnej lub napojów obojętnych (bez cukru ) i nie kawy - z nią ostrożnie bo działa odwadniająco i moczopędnie.
    W diety- cud też nie wierzę, ale urozmaicona dobrze zbilansowana dieta niskoglikemiczna 1200-1500kcal pomogła mi zrzuć nadwagę.
    Niestety sama dieta najczęściej nie wystarcza. Trzeba zacząć regularnie uprawiać sport!!
    Co najmniej 3-4 x w tygodniu wybrać się na marsz NW, rower lub basen aby były efekty.
    Polecam również regularne ćwiczenia modelujące sylwetkę. Przy odchudzaniu to ważne, by dobrze wyglądać .Niestety w wieku 50+ skóra i mięśnie wymagają większej stymulacji i nakładu pracy niż wcześniej w młodości.
    Nie chudnij więcej niż 0,8 -1 kg na tydzień bo to niezdrowe, no i zbyt szybkie zrzucenie wagi powoduje efekt jojo.

Odchudzanie się to praca, ciężki wysiłek długodystansowca.
    Życzę wytrwałości ,sukcesów i wiary w to, że dasz radę.

• Gość: Renata IP: *.xdsl.centertel.pl 02.02.13, 18:04
    Najlepiej chyba wybrać się do specjalisty, bo samemu jest trudno - wiem, bo sama próbowałam wielu sposobów, diet, ćwiczeń, ale brakowało mi systematyczności. Leczę się w Centrum Leczenia Otyłości w Krakowie i muszę powiedzieć, że wreszcie ktoś trzyma dyscyplinę :) Regularne wizyty wymagają ode mnie przestrzegania ustalonych warunków, ale kiedy się przyznałam, że nie potrafię zrezygnować ze słodyczy w diecie, to dietetyk zmieniła mi nieco jadłospis, ale zaleciła więcej ćwiczeń i teraz jest lepiej. Na razie schudłam jakieś 7 kilogramów (po 5 tygodniach), choć obiecałam, że nie będę się ważyć pomiędzy wizytami :)
  • Gość: Grazyna IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.13, 21:37
    Arowana odpuść sobie kryptoreklame cudów calivita....

Jestem w podobnym wieku i borykam się z podobnym problemem. Mam 53 lata i 70 kg wagi.
    Moim zdaniem ważnych jest 5 zasad, które jak staram się wdrożyć w życie już od 3 miesięcy.
    Pamiętaj, że organizm nie lubi drastycznych zmian tak więc jak coś robisz to rób rozsądnie i powoli. Odpowiednia suplementacja jest ważna ale nie najważniejsza...jest jednym z elementów tak więc:
    zasada nr1: ogranicz puste kalorie - wyeliminuj ziemniaki, pszenicę, więcej zaś kasz, warzyw
    zasada nr2: odrzuć sukier i słodycze- można zastąpić je ksylitolem czy też cukrem brązowym
    zasada nr3: staraj się kupowac "prawdziwe jedzenie: - staraj się wyeliminować wysoko przetworzone artykuły
    zasada nr4: nie bądź głodna - jedz często ale małe porcje
    zasada nr5: odpowiednia suplementacja - suplementacja jest wskazana w Twoim wieku gdyż wiele witamin i minerałów wraz z wiekim w mnejszym stopniu jest przyswajana przez dojrzałe kobiety jak My. Moja dietetyczka poleciła mi suplement My Body Shape gdyż ma najwyższą biodostepnosć ze wszystkich suplementów będących na rynku gdyż jest to kapsułka z roztworem. Dodatkowo stosuję równolegle idealny suplement dla dojrzałych kobiet My Age Perfection 45+
  • Gość: Ania IP: *.adsl.inetia.pl 10.02.13, 09:19
    Słyszałam o tych suplementach My Beauty System. Moja kosmetyczka ma je w swoim salonie. Używałam My SKin Moisturizer - efekty natychmiastowe i też się zastanawiałem nad tym przeciwzmarszczkowym ze wzgledu na bardzo dużą zawartosć astaksantyny ale też ma mnóstwo innych ciekawych skąłdników jak kwas hialuronowy, ogórecznik, karotenoidy itd dużo by wymieniać.
    Podobno najwazniejsze to to ,że te produkty to kapsułki z roztworem, wczesniej czegoś takiego nei spotkałam.
    ich strona to chyba www.nutrikosmetyka.pl
  • jan.kran 12.02.13, 06:56
    Ja schudlam 13 kilo w ciagu czterech miesiecy. Mam 53 lata i chorobliwa otylosc. Zeby byc tylko otyla musze schudnac jeszcze 20 kg. To w 2013. A potem jeszcze 30 kg.
    Bylam w sanatorium 10 tygodni i tam przy pomocy trenerow , psychologow i dietetykow zmienilam swoje zycie.
    Przez 10 tygodni cwiczylam 10 - 15 godzin na tydzien plus wyklady i zajecia w grupach.
    30 lat nie uprawialam zadnego sportu...
    Nauczylam sie ze nie ma diety hokus pokus , zadnych cudow , lekow , tylko praca.
    Jem piec razy dziennie , powinnam szesc ale nie daje rady.
    Jem wszystko ale w zasadzie zero lub minimum alkoholu , slodyczy , ograniczam weglowodany.
    Cwicze dwa razy poltorej godziny w tyoodniu , czasem trzy. Silownia i rower stacjonarny.
    Nie powinn sie chudnac wiecej niz kilo tydzien.
    To obraz ogolny jak kogos interesuje napisze wiecej:)
    Ula
  • Gość: Marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.13, 09:52
    Witam, wiem, ze to stary post, ale zaimponowałaś mi :)gdybym mogla prosić o konkretne menu , zawsze mam problem z tym . Dzięki pozdrawiam i mam nadzieję, że wytrwałaś :) mój mail : marzena10021@wp.pl
  • bieganiemagdy 13.02.13, 21:40
    Moja mama schudła z 110 kg na 77 kg w wieku 65 lat więc da się!
    Jest to jednak bardzo trudne, zwłaszcza zmiana przyzwyczajeń.
    Najdłużej "walczyłyśmy" z podajdaniem między posiłkami to prawdziwa zmora.
    zauwazyłam, że nie jest problemem schudnać gdy ktoś szykuje Ci 5 posiłków w ciągu dnia, ale najtrudniej gdy nie masz zaplanowane, szykujesz ciągle coś rodzinie, rodzina jada tłusto i w szafce sa słodycze domowników.
    Wspólnie z mamą opracowałyśmy swoje sposoby i dało się.

--
    Bieganie Magdy Blog
  • jan.kran 14.02.13, 17:02
    Mamie gratuluje !!!
    Ja mialam pomoc w sanatorium . Rozmowy i wyklady z dietetykami. Szesc posilkow dziennie, tzry glowne i trzy pomiedzy , owoc lub jogurt.
    Moim problemem bylo jedzenie wieczorem , bardzo pozno.
    Teraz dostosowalam posilki tak ze jem sniadanie i lunch , pierwszy posilek , okolo dwunastej. Obiad o piatej czesto w dwoch czesciach , piata i siodma. Pomiedzy chleb chrupki , rzadko zwykly . Jestem wegetarianka wiec albo biale sery albo pasty i pasztety ktore robie sama.
    Warzywa , nieduzo owocow i chude jogurty.
    I trening. W zeszlym tygodniu 3 x 1,5 godziny , w tym tygodniu chyba tylko raz.
    Srednio dwa razy , dostosowuje do czasu i mozliwosci,
  • bieganiemagdy 15.02.13, 17:50
    a mozesz pokazać fotki jak ta metoda na Ciebie, bądź mamę podziałała, bo piszemy w wątku 50+ !!!
    --
    Bieganie Magdy Blog
  • jan.kran 17.02.13, 14:16
    Czternascie kilo ... z malym plusem od 11 pazdziernika:) Dzis rower i silka:) Czuje sie super i nie moge uwierzyc ze tak idzie.
    Jem wszystko no prawie... W zasadzie blisko zera jak chodzi o alkohol i slodycze, ograniczam weglowodany , nie wyzeram po nocach i cwicze.
    Zadne hokus - pokus diety , cudowne lekarstwa , kapsulki i inne pierdoly.
    Jedzenie z glowa i aktywnosc fizyczna:)
    Dzis w nagrode mala porcja lodow mocca:)
  • Gość: gabrysia IP: *.free.aero2.net.pl 03.07.13, 19:17
    ja mam 57 lat i codziennie ćwiczę około 30 minut dziennie, nie są to jakieś męczące ćwiczenia, więc wykonuję je z przyjemnością, warto do diety wprowadzić więcej warzyw i owoców, podarować sobie możesz wszelkiego rodzaju diety cud oraz tabletki odchudzające, bo to stara czasu i pieniędzy
  • Gość: Fatima Szabanowicz IP: *.docsis.tczew.net.pl 15.07.13, 13:05
    Od WRZEŚNIA zaczynamy w Trójmieście warsztaty COACHING PSYCHO-DIETETYCZNY. Oferta skierowana jest do osób, które :

- walczą z nadwagą, otyłością,
    - mają problem z samokontrolą,
    - szukają motywacji związanej z odchudzaniem ,
    - brak im "silnej woli"

Pokażemy Ci jak wiele możesz zyskać dzięki zmianie myślenia, wiedzy, naszej motywacji i wsparciu grupy.

Na warsztatach nauczysz się:

- podstaw zdrowego odżywinia,
    - mechanizmów psychologicznych leżących u podłoża braku kontroli, motywacji,
    - świadomego podejścia do żywienia,
    - lepiej poznasz siebie
    ...a przede wszystkim, że dchudzanie to przyjemność i ogromna satysfacja z siebie z dnia na dzień

W ramach warsztatów oferujemy Państwu :

- spotkania grupowe ( 1 x na tydzień)
    - spotkania indywidualne ( 1 x na tydzień )
    -Redukcyjny Plan Żywieniowy , dostosowany indywidualnie do każdego uczestnik
    - monitoring psycho - dietetyczny

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 sierpnia

Więcej informacji
    odchudzamykilogramy@gmail.com
  • Gość: Klaudia IP: *.ip.netia.com.pl 07.08.13, 09:08
    A ja własnie stosowałam te acai i nie miałam żadnego efektu. Po 2 miesiącach stosowania nie widzaiałm nic, kompletnei nic.
    Ściema myślę, że lepiej kupić pewne acai w jakiejś aptece czy aptece internetowej.
  • basia.gfd 31.03.14, 16:26
    Polecam appy.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka