Dodaj do ulubionych

Pomoc w zaczeciu odchudzania

02.02.16, 22:13
Mam 15 lat i warze 90kg przy wzroście 170cm.
Chciałbym schudnac ale nie wiem jak się za to zabrać. Jakieś porady?
Edytor zaawansowany
  • 03.02.16, 09:38
    Jesteś jeszcze zbyt młody na klasyczne diety odchudzające. Rośniesz, w tym wieku musisz jeść zdrowo. Najlepszym sposobem to zacząć się ruszać, ćwiczyć. Dobre są marszobiegi, jazda na rowerze basen, zresztą każda aktywność fizyczna, bo ona modeluje sylwetkę. Zrezygnuj z wszystkich słodkich przekąsek, czipsów i łakoci. Jedz trochę mniej ziemniaków i pieczywa. Bułki i biały chleb zamień na pieczywo pełnoziarniste i razowe. Jedz dużo warzyw.Zrezygnuj z wszystkich słodzonych napojów typu Fanta, cola,oranżada. Zamiast nich lepsze są domowe niskosłodzone kompoty czy soki wielowarzywne. Ogranicz słodzenie.Jedz regularnie, najlepiej o stałych porach, 5 posiłków dziennie i nie zapominaj o przyzwoitym śniadaniu, bo ono jest ważne. Posiłki o stałych porach pozwalają na opanowanie głodu. Po prostu twój organizm przyzwyczai się do stałych godzin i nie będziesz głodny . Kolację jadaj tak na 2-3 godziny przed snem. Warto pić wodę mineralną niegazowaną tak 1,5 do 2l dziennie.
  • 12.02.16, 21:47
    porada jest jedna głowna, swieże owoce warzywa nasiona orzechy,i ogolnie mało przetworzone produkty, jesli nie lubisz całych owoców lub warzyw spróbuj w formie koktajli lub soków
  • 13.02.16, 14:11
    Podstawą zdrowej diety młodych ludzi są produkty z pełnego ziarna, warzywa i owoce. Na nich buduj swój jadłospis, dodawaj chude naturalne przetwory mleczne, pasty, sałatki, zupy wzbogacaj nasionami roślin strączkowych (soczewica, cieciorka, fasolka), uwzględnij chude mięsa i ryby, jaja nawet 2sztuki dziennie oraz zdrowe tłuszcze: oleje, oliwa, orzechy (20-30g dziennie), awokado. Ureguluj posiłki (4-6 dziennie) i nie rób przerw dłuższych niż 4 godziny. Powodzenia!
  • 18.02.16, 14:14
    dokładnie tylko nie daj się skusić na pigułki odchudzające, to starta czasu,pieniedzy i wątroby. lepsze składniki znajdziesz w świeżych produktach. ale też trzeba myśleć racjonalnie, bez sensu jest ,np obierać jabłko do wyciskania z niego soku, cała magia jest pod skórką,itp
  • 18.02.16, 15:40
    dokładnie, skup się na tym by jeść zdrowe rzeczy i nie jest niezdrowych. I zacznij ćwiczyć. Biegaj, pływaj, a zobaczysz, ze waga sama zejdzie.
  • 24.02.16, 16:52
    a Ty dodajesz do diety pełnowartościowe soki? ja zaczynam znowu ';]
  • 31.10.16, 21:53
    ja dodaję i od jakiegoś czasu czuję się dużo lepiej
  • 01.11.16, 23:06
    ja oprócz oszczednosci pienięznej na kupnych sokach to poprawiła się mega mega mega moja cera po piciu swiezych soków
  • 13.12.16, 13:59
    Może zacznij ćwiczyć? Ruch ci się przyda, będziesz zdrowszy, a regularnie ćwicząc na pewno schudniesz
  • 27.08.17, 21:41
    Może powiem jak ja zaczęłam :) Pierwsze moje ruchy w tym kierunku były przy ćwiczeniach z YouTuba - wyszukiwałam i włączałam treningi 10-20 minutowe. Później kupiłam płytę E. Chodakowskiej, a na końcu wybrałam się sama na siłownię i po kilku tygodniach wykupiłam dietę. Tak właśnie się zaczęło i teraz ruch wszedł w krew i jest już łatwiej. Pamiętaj, że w klubach fitness są ludzie tacy jak Ty i w podobnym celu, a Ci co już tam dobrze wyglądają, to też kiedyś zaczynali. Powodzenia!
  • 14.09.17, 13:58
    Ruch i dieta są kluczem do schudnięcia, ale niestety to może być tez wina genów. Ograniczenie podjadania i słodyczy na pewno tez przyniesie efekty.
  • 07.10.17, 16:34
    ;d;d;d;d

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.