Dodaj do ulubionych

Efekt jojo - co teraz?

03.01.18, 15:15
Witam.
8 lat temu odchudziłam się (po ciaży) 20 kg. Wtedy z 70kg schudłam do 50kg.
Od lat 4, kilogramy powoli wracały. Wróciłam do byle jakiego jedzenia. Dzisiaj mam na wadze ponownie 70kg :(
Co teraz? Nie spodziewałam się, że jeszcze kiedyś będę musiała przez to przechodzić... i naiwnie nie myślałam, ze te kg tak szybciutko powrócą. Mam doła. Nie wiem od czego zacząć. Czy ktoś z tu obecnych odchudził sie po efekcie jojo?? Prosze o rady, dziekuje.
Edytor zaawansowany
  • igor84jor 24.04.18, 11:46
    Trzeba sobie wyrabiać zdrowe nawyki i przy nich trwać. Chwilowa dieta cud to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę…

• ollkadab 20.05.18, 11:44
    Niestety nic się samo nie zrobi, musisz na co dzień trzymać się zdrowych nawyków żywieniowych, trzeba jeść 5 posiłków dziennie, mniej a częściej i aktywność fizyczna jest ważna
  • hanusinamama 17.06.18, 10:46
    NO niestety trzeba na zawsze przejsc na zdrowsze jedzenie. To wyjdzie nie tylko na dobre wadze ale i zdrowiu (twoijemu i rodziny, bo dzieci ucza sie nawykó w domu). NIe restrykcyjnie - 20 kg w 3 miesiace, daj sobie czas, po 2 kg w miesiac np. Tak zeby powoli schudnąc przyzwyczaic sie do noego menu. Wiecej ruchu. I niestety z wiekiem bedzie gorzej. Juz po 30 pogarsza sie metabolizm. Co 5 lat trzeba cwiczyc nieco wiecej i jesc nieco mniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.