Dodaj do ulubionych

Pomóżcie schudnąć, prosze

13.08.19, 23:10
Dobry wieczor, pomożecie? 😊
Dwa lata roznych zawirowan i chorob sprawilo ze przytylam lacznie 6 kg (wiem, to nie usprawiedliwia). Przy wzroscie 167 ważę 67 kg. Chce sie ogarnac, wwjsc w stare sukienki.
Podpowiedzcie prosze przede wszystkim jak i ile cwiczyc. Nie jestem zwolennikiem silowni, nie lubie tych spoconych cial, smrodu itd.
Mam za to w domu porzadna bieżnie, laweczke i rowerek. Jakies hantle tez się znajda. Moge wiec cwiczyc codziennie. Jak wykorzystac te sprzety? Mam na biezni rozne programy, 30 minut / 300 kcal, 30 minut / 600 kcal itp. Lub manualne. Moge cwiczyc codziennie, tylko ktore i ile?
I jeszcze mam jeden probelm... Jak skonczyc jest slodycze w nocy? 😊
Liczę na pomoc Wasza.
Dieta MZ - wdroże.
Edytor zaawansowany
  • kamila.dietetyk 19.08.19, 09:03
    Cześć!
    Najważniejsze na początek będzie wprowadzenie zbilansowanych posiłków i regularne ich spożywanie. Pozwoli to na zmniejszenie apetytu na słodkie. Jeżeli chodzi o nocne jedzenie słodyczy to trzeba się zastanowić z czego to wynika czy to kwestia zajadania stresu, odreagowanie emocji, nawyk czy nadmierny apetyt spowodowany błędami żywieniowymi popełnianymi w ciągu dnia.
    Aktywność fizyczna najlepsza jest wtedy kiedy podejmowana jest regularnie. Podstawę powinny stanowić codzienne spacery, a dopiero z czasem można rozważyć bieganie czy włączenie ćwiczeń w domu. Najważniejsza będzie systematyczność i znalezienie czegoś co będzie sprawiało radość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka