Odchudzanie a niedoczynnosc tarczycy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dzien dobry,

cierpie na niedoczynnosc tarczycy i od czasu, kiedy ta zostala wykyta,
    przybylo mi 15 kilo, pomimo leczenia i codziennego zazywania hormonow. Po
    wielu probach diet (lacznie z dieta kopenhaska i plaz poludniowych) w koncu
    znalazlam amerykanska diete zone (w Polsce zwana strefowa). W ciagu miesiaca
    schudlam 3 kilo, ale nie moge wiecej (przy wzroscie 170 cm waze 74 kilo). Od 4
    miesiecy chodze na aerobik i pilates 2 razy w tygodniu, kiedy wiosna przyjdzie
    na dobre chce zaczac biegac.

Mam pytanie, czy juz zawsze bede przy kosci? Jestem bardzo tym faktem
    sfrustrowana. Czy mozecie Panie polecic jakas specjalna diete dla osob z
    niedoczynnoscia, albo jakies specjalne cwiczenia? Z gory dziekuje!!!! Bardzo,
    bardzo!!!!
    • W przypadku niedoczynności tarczycy istotne jest aby spożywać posiłki regularnie co 3-4 godziny. Warto pamiętać o złotej zasadzie "jedz częściej ale mniej" (4-5 posiłków). Pozwala to bowiem na zwiększenie tempa metabolizmu, podobnie jak wprowadzanie dodatkowej aktywności fizycznej. Nie powinno się także wprowadzać zbyt dużego deficytu kalorii, gdyż takowy zmusza organizm do "tryby oszczędnościowego". Wiąże się to ze zmniejszeniem tempa przemiany materii, wydzielaniem mniejszych ilości ciepła, obniżeniem ciśnienia krwi. W przypadku niedoczynności tarczycy zaś istotne jest właśnie poprawienie tempa metabolizmu.

Przygotowując swój jadłospis należy wykluczyć warzywa kapustne takie jak brukselka, kalafior, kapusta ale także soję, rzepę, brukiew. Produkty te bowiem bogate są w substancje utrudniające wychwytywanie jodu przez tarczyce (goitrogeny). Jod zaś jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy - tyroksyny i trójjodotyroniny. Przede wszystkim należy unikać spożywania tych produktów w postaci surowej. W gotowanych jarzynach substancji tych będzie mniej o około 30%.

W diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w jod jak ryby i owoce morza. Warto także znaleźć czas na spacery nad morzem, gdyż jod można także dostarczać do organizmu wraz z powietrzem bogatym w ten pierwiastek.

Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy muszą wykazać się nieco większą cierpliwością czekając na efekty droga do wymarzonej masy ciała trwa bowiem u nich nieco dłużej. Nie należy jednak się załamywać.

Pisze Pani, iż ćwiczy. Rzeźbi więc Pani swoją sylwetkę, rozwija mięśnie. Te zaś są cięższe od tkanki tłuszczowej. Warto zatem sprawdzić czy ubrania nie staja się luźniejsze. W końcu to sylwetkę widać, nie ilość kilogramów.
      • Gość: Majka IP: *.164.84-79.rev.gaoland.net 31.03.09, 21:37
        Dziekuje Pani serdecznie za wszystkie porady, oczywiscie sie zastosuje.
        Musze sie uzbroic w cierpliwosc i tyle.
        • Gość: ela IP: *.lublin.mm.pl 10.04.09, 12:38
          Podziele się swoim doświadczeniem z tyciem (i odchudzaniem). Też przytyłam
          kilkanaście kilo w niedoczynnosci tarczycy - zanim rozpoznali (a trwało to
          bardzo długo - chroń nas Panie przed niedouczonymi lekarzami!), zanim organizm
          się wysycił hormonami w tabletkach, zanim osiagnęłam odpowiedni dla mnie poziom
          hormonów - minęły lata. W tym okresie żadne diety nie dzialaly. Teraz działają
          :) Teraz gdy stosuje ograniczenia w diecie - działa! Wolniej może niz kiedyś,
          ale działa. Więc życzę cierpliwości. Niestety, juz teraz bardzo łatwo tyje, gdy
          tylko odstepuje od ograniczeń diety. A przeciez zanim zachorowałam, mogłam jeść
          bezkarnie do woli wszystko co lubię. No niestety ta choroba zostaje z toba na
          zawsze i zmienia twoje życie. Ciesz się że masz siłę na ćwiczenia fizyczne! Bo
          ja - kiedys niebywale aktywna - teraz oklapłam :( Coś tam robię, ale formy już
          mogę nie odzyskać nigdy, bo mam swoje lata. A jeszcze kilka lat temu jeżdziłam
          na rowerze z sakwami po 60-80 km dziennie. Nie mówiąc o innych "wyczynach".
          Serdecznie pozdrawiam :)
          • Gość: Dorcia IP: *.217-171-53.tkchopin.pl 21.07.09, 16:28
            witam !tak tak ja rowniez walcze z kilogramami od wielu lat !!!zanim nie lekarze
            tylko ja sama znalazlam przyczyne trudnosci z chudnieciem..mam tzw chorobe
            haszimoto badziewie trudno ustawic hormony a stracic pare kilogramow graniczy z
            cudem.Jestem pod kontrola idyrologa ktory pomaga mi schudnac.Obecnie jestem na
            diecie kopenhackiej i przez tydzien straciłam 4 kg co bedzie dalej nie wiem
            pozostały mi jeszcze 4 dni...napisze.....
            • Gość: APP3 IP: 194.156.135.* 30.07.09, 13:58
              Witam,
              ja również mam haszimoto i ogromną nadwagę, z która nie mogę sobie
              za bardzo poradzić.. Do tej pory nie bardyo mnie to wszystko
              obchodziło, ale teraz, gdy rzeczywiście w końcu postanowiłam coś z
              tym zrobić i nie widzę za bardzo efektów, podłamuję się trochę.
              Nie sądziłam, że to będzie aż tak trudne.
              AD
    • Gość: Anka IP: 91.198.246.* 30.07.09, 18:45
      Ja również mam podobny problem i również nie chudnę (biegam po ok 40 minut
      dziennie, jem około 1500 kcal). Hashimoto zdiagnozowano u mnie ponad pół roku
      temu i mimo, że korzystam z prywatnej służby zdrowia i badania mam robione co 2
      miesiące, to wciąż nie mam wyregulowanych hormonów. Moja obecna dawka 100 jest 4
      razy większa od początkowej i wciąż nie jest wystarczająca.
      Mi jedynie udało się zachować wagę bez przytycia, ale jest to bardzo
      frustrujące. Dodam, że nawet korzystając z prywatnej opieki medycznej trudno
      jest znaleść lekarza, który zainteresuje się chorobą.
    • Gość: kwp IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.09, 21:22
      musi Pani zaczac stosowac aeroby(rower,bieganie-lepiej bieganie) 3 razy w tyg po
      40 min!!!do tego radzilbym zastosowanie odzywki ANIMAL CUTS-ktora zawiera
      skladniki podkrecajace prace tarczycy(ktora jest winna probvlemow z
      przybieraniem masy!!!)

animalpak.pl/index_.php?DZIAL=4&PDZIAL=10&ID=35

i unikac wegli i tluszczu,dieta srodziemnomorska najlepsza!!!nalezy unikac
      wegli!!!jedynie po bieganiu,warto tez basen lub silownie i godz po treningu
      mozna przyjac max 100kcal w formie wegli nawet i organizm nie zmieni tego
      wtluszcz!!!na przemian z cutsem polecam ten suplement dla kobiet(TO SUPLE KTORE
      DZIALAJA,NIE BADZIEWIA ZA KOSMICZNE PIENBIADZE Z APTEKI,NIE DZIALAJACE LEPIEJ
      NIZ KAWA-JAK L-KARNITRYNA(KTORA DZIALA W DAWCE 5000MG TJ.OK 500% WIECEJ NIZ W
      STANDARDOWYCH KOMPLEXACH NA ODCHUDZANIE-TYCH TANDETACH Z APTEKI!!!)-POLECAM
      HYDROXYCUT MAX-DLA KOBIET-

mmo.pl/hydroxycut-kobiet-p-241.html?gclid=CKWEuZbXhZwCFd4B4wodJ05TAQ
      BEZPIECZNE SUPLE I SKUTECZNE PRZEDE WSZYSTKIM,ZERO CUKRU DO SLODZENIA I
      SLODZIKOW(SLODZIKI SA BARDZIEJ SZKODLIWE NIZ CUKIER!!!)WEGLE O WYSOKIM IG TO
      MPRZEKLENSTWO!!!DO TEGO 3 SZKLANKI ZIELONEJ HERBATKI DZIENNIE!!!CHUDE
      MIESO+WARZYWA-TO POWINNA BYC PODSTAWA!!!NIE JAKIES NESTLE FITNESS(KTORE DE FACTO
      TUCZA!!!)-BO MAJA DUZO WEGLI,A TO WEGLE TUCZA 2 RAZY BARDZIEJ NIZ TLUSZCZE,GDYZ
      POWODUJA WYRZUTY INSULINY Z ORGANIZMU!!!MAM NADZIEJE,ZE STAC PANIA NA TE
      SUPLEMENTY I ZYCZE POWODZENIA I ZACIECIA!!!3 RAZY W TYG TRZEBA CWICZYC
      BRZUCH!!!NAJLEPIEJ P[RZED KAZDY TRENINGIEM NA SILOWNI(JESLI PANI SIE ZDECYDUJE
      PROSZE ZROBIC TRENING CARDIO-BIEGANUIE LUB ROWEREK PRZEZ 15 MIN!!!)-PODSTAWA BY
      PODKRECIC MAX SPIRALE METABOLIOCZNA!!!DO TEGO DODAM,ZE ZADEN CHROM NIEE
      DZIALA,BO BYLY ROBIONE BADANIA Z PODANIEM DAWEK NAWET 300MCG,GDZIE TO DAWKI
      KOSMICZNE I ZADNEGO DZIALANIA W ODCHUDZANIU,JAK TO REKLAMUJA NA APTECZNYCH
      SRODKACH,NADAJACYCH SIE DO SMIETNIKA JEDYNIE!!!KAWE MOZNA PIOC SPOKOJNIE GDYZ
      ZWIEKSZA TERMOGENEZE(PODWYZSZA TEMP.CIALA,PRZEZ TO SPALANIE TLUSZCZU WZRASTA!!!)
      DO TEGO DUZO WODY TRZEBA PIC NISKOSODOWEJ,NAJLEPIEJ DANONE \-NAJMNIEJ SODU I
      NIEGAZOWANEJ!!!POZDRAWIAM,W RAZIE KOLEJNYCH PYTAN SLUZE RADA NA KWP19@WP.PL
    • wklejam linka dla tych którzy mają problem z tarczycą

www.zenni.pl/nowyserwis/page.php?p=ze nni〈 ;=pl
      moja córka miała problemy z niedoczynnością tarczycy,
      przyjmowała Letrox, a po dwóch zabiegach w gabinecie Victora Zenni od prawie
      półtora roku jest bez leków, schudła, TSH w normie - moja córka wierzy tylko w
      "szkiełko i oko" ale teraz jest żywym przykładem na to, że jak to ona mówi "nie
      wierzyłam, że taki magik może mi pomóc".
      powodzenia........
    • Widzę, że intuicyjnie robiłam to co pani ekspert Ci odpowiedziała.
      Z doświadczenia - to działa. Powoli, ale trwale. Jem dośc sporo, dieta urozmaicona, ale unikam śmietnika w postaci słodyczy i smażonych potraw. Ćwiczę przynajmniej 5 x w tygodniu (w tym minimum 3 x bieganie).
      Zmiany w trybie życia wprowadziłam w styczniu - schudłam 11 kg i obecnie moje BMI wynosi 21. Nie łam się, zmiany stylu życia wprowadzaj powoli, nic na huraaa i lepiej chudnij po trochu a stale niż szybko z jo-jo na kolejnej "wspaniałej diecie". I nie czytaj nawet smamerów od spalaczy - to jedna wielka ściema.
      Pozdrawiam i życzę wytrwałości, bo z niedoczynnością tarczycy trzeba się jednak stale pilnowac.
    • Gość: eelka IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.11, 15:23
      Mi w schudnieciu z niedoczynnoscia pomogli dietetycy z www.dietta.pl/pl/forum/108/dietta-pl-na-allegro - przy układaniu diety zgłosiłam problem i jakos to odpowiednio dopasowali.

Biore lethrox od jakis 2 mies, zmienilam z euthyroxu i nie wiem czy to zmiana czy efekt diety, ale wreszcie cos sie ruszylo i zaczelam powoli zrzucac moje skromne 15kg nadwagi... na razie 5 poszlo, calkiem bezbolesnie, ale podobno pozniej moze byc juz trudniej
    • Gość: kasia IP: 83.218.113.* 27.06.11, 12:25
      Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj
      idealnafigura.com/gberes
    • poczytaj o leku Fucus Lehning
      to lek naturalny polecay przy problemach z tarczycą i oczywiscie z Nadwagą :)
      u mnie sie sprawdził
      jestem po 4,5 miesiecznej kuracji-lekarz zapisał mi to 4 razy dziennie po 2 tabletki- nie poszło bardzo szybko ale efekty mam- 9 kg
      teraz mam brac połowe dawki zeby nie było efektu jo-jo

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.