Dodaj do ulubionych

bieganie ze stymulatorem serca

10.05.12, 12:31
Jestem trzydziestokilkuletnim biegaczem amatorem z dwuletnim stażem. Kilka tygodni temu podczas szczegółowych badań wykryto u mnie wadę serca polegającą na tym, że w czasie snu serce zatrzymuje się na kilka sekund (napadowy blok przedsionkowo-komorowy II i III stopnia). Wobec realnej groźby zagrożenia życia zmuszony byłem poddać się zabiegowi wszczepienia stymulatora serca. Na szczęście badania (test wysiłkowy, elektrofizjologia) wykazały, że bieganie nie wpływa niekorzystnie na stan mojego zdrowia. Dostałem nawet zgodę na start w maratonie w Dębnie. Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem rozrusznika. Nikomu na tym forum nie muszę tłumaczyć, że do biegania.... ciągnie. Wiem, że są osoby biegające ze stymulatorem. Pisząc tego posta mam nadzieję, że właśnie takie osoby podzielą się ze mną swoim doświadczeniem. Nie wiem dokładnie jak długo trwa rekonwalescencja, jak stopniować obciążenie, itp. Będę wdzięczny za wszelkiego typu uwagi. Ze sportowym pozdrowieniem
Obserwuj wątek
    • Gość: Xsiążę J Re: bieganie ze stymulatorem serca IP: *.play-internet.pl 02.08.12, 00:11
      Witam Guciu ! Bardzo sie ciesze, ze trafilem na Twoja notatke. Ja przedwczoraj obchodzilem 2 rocznice wszczepienia stymulatora i z min przebieglem 3 maratony a jestem w trakcie przygotowan do nastepnych. Dlugo bym tu musial o tym pisac, ale to wszystko juz opisalem na swoim blogu "www.obryty.bloog.pl". ktory zaczalem prowadzic z poczatkiem mojego biegania. Wtedy tez objawia mi sie podobna choroba serca i po postawieniu diagnozy w czwartek, wszczepiono mi rozrusznik w piatek w iinnym szpitalu, ktory mial oddzial kardiologiczny. Ale o tym sam poczytasz o ile jeszcze czekasz na odpowiedz do tego posta. Wpadlem na niego dopiero teraz i niezwlocznie odpowiadam. Pozdrawiam
    • jaru1 Re: bieganie ze stymulatorem serca 20.09.14, 13:21
      Witam. Również jestem trzydziestokilkuletnim biegaczem. Przez przypadek wykonałem badanie Holter, wyszła bradykardia podczas snu,kilkusekundowe przerwy w biciu serca max 9 s.. W ciągu dnia i aktywności sportowej nie mam objawów. Lekarze interniści zareagowali dość panicznie na objawy, kardiolodzy mniej, zdecydowałem się jednak na wszczepienie rozrusznika z elektroda w przedsionku. Biegam dalej, nie forsuję się już tak mocno. Sporo poczytałem o swoim schorzeniu w literaturze krajowej i zagranicznej, tu pojawia się dysonans. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że athletic heart i bradykardie są fizjologiczne i nie wymagają stałej stymulacji jedynie obserwacji, powszechna diagnostyka wykrywa podobne symptomy u wielu osób trenujących, których dotlenienie organizmu jest wysokie i nie wymaga szybkiego rytmu serca. W późniejszym wieku lub przy wystąpieniu objawów może pojawić się potrzeba wszczepienia stymulatora. Pozdrawiam serdecznie
    • 100jolka Re: bieganie ze stymulatorem serca 27.12.14, 13:05
      poszukuję do pracy lic. osób z wszczepionym stymulatorem ser. uprawiających sport . Sama mam enty stymulator od 2014 i aktywnie uprawiam sport musiałam zrezygnować z nurkowania ,więc snurkuję ale reszta czyli fitness w rożnych formach( mam klub więc to moja praca ) ,bez zmian .Decydując się na taki temat pracy myślałam że osób takich jak ja jest wiele , rozczarowałam się Tak więc jeśli takie osoby są podzielcie się ze mną swoim doświadczeniem jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Pozdrawiam
      • arcon36 Re: bieganie ze stymulatorem serca 16.06.15, 17:56
        Mi już dawno minęła 50-tka. Biegam od kilku lat. Trzy lata temu miałem zatrzymanie akcji serca i wszczepiono mi kadriowerer z defibliratorem z dwoma elektrodami. Nadal biegam również maratony. Nie pytam o to lekarzy, jedynie staram się nie przekraczać tętna 160. W tym roku jeszcze biegł maraton w Berlinie i w Nowym Yorku. Ponieważ choruję również na bradykardię to taki wysiłek dobrze mi robi. Ze dwa dni mam własne tętno a nie z kardiowertera. Moje kłopoty sercowe są prawdopodobnie spowodowane paleniem papierosów, a właściwie konsekwencją rzucenia 5lat temu (paliłem 50 papierosów dziennie)
        Jurek
    • soni.a01 Re: bieganie ze stymulatorem serca 23.10.15, 15:45
      Czy ktoś z was biega z telefonem komórkowym na ramieniu? Tutaj napisali, że jest to niebezpieczne.
      www.forumkardiologiczne.pl/wiadomosc/czy-i-w-jaki-sposob-urzadzenia-elektroniczne-wplywaja-na-rozrusznik-serca/15922.html
    • spector1 Re: bieganie ze stymulatorem serca 23.10.15, 18:59
      butgucio napisał:

> Jestem trzydziestokilkuletnim biegaczem amatorem z dwuletnim stażem. Kilka tygo
      > dni temu podczas szczegółowych badań wykryto u mnie wadę serca polegającą na ty
      > m, że w czasie snu serce zatrzymuje się na kilka sekund (napadowy blok przedsio
      > nkowo-komorowy II i III stopnia). Wobec realnej groźby zagrożenia życia zmuszon
      > y byłem poddać się zabiegowi wszczepienia stymulatora serca. Na szczęście badan
      > ia (test wysiłkowy, elektrofizjologia) wykazały, że bieganie nie wpływa niekorz
      > ystnie na stan mojego zdrowia. Dostałem nawet zgodę na start w maratonie w Dębn
      > ie. Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem rozrusznika. Nikomu na tym for
      > um nie muszę tłumaczyć, że do biegania.... ciągnie. Wiem, że są osoby biegające
      > ze stymulatorem. Pisząc tego posta mam nadzieję, że właśnie takie osoby podzie
      > lą się ze mną swoim doświadczeniem. Nie wiem dokładnie jak długo trwa rekonwale
      > scencja, jak stopniować obciążenie, itp. Będę wdzięczny za wszelkiego typu uwag
      > i. Ze sportowym pozdrowieniem

To, ze wiele osob w podobnej sytuacji biega w maratonach i ma sie dobrze, niczego
      nie dowodzi. Poza tym w literaturze medycznej nie ma dowodow, ze takie bieganie (bez nadzoru zawodowego trenera i kardiologa, juz w okresie przygotowawczym)jest bezpieczne.
      Kardiolog nie ma pojecia o maratonach i dlatego tak pochopnie, bezwarunkowo dal ci zezwolenie.To nie on ryzykuje. On ma podkladki obowiazujace w swiecie medycznych
      dogmatow ,ktore zawsze zapewnia mu ochrone.

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2497157/
      (uaktywnic link dopisujac www.)

Spector
    • mania155 Re: bieganie ze stymulatorem serca 29.10.15, 23:01
      Ja na Twoim miejscu trenowałbym w miejscu gdzie możesz liczyć na pomoc w razie jakiś problemów. U mnie na siłowni w Saturn Fitness na Bielanach każdy trener potrafi udzielić pierwszej pomocy i trenują tam ludzie na poziomie więc paru lekarzy na treningu pewnie się znajdzie więc lepiej tak zacząć bo z sercem to ja wolę uważać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka