Dodaj do ulubionych

Co zakwasza a co odkwasza organizm? Lista produ...

10.01.13, 13:23
Tak, najlepiej juz nic nie jesc...
Edytor zaawansowany
  • Gość: POparzony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.13, 13:25
    Ciekawe co oznacza u nich termin zakwaszony?
    ...z nadmiarem kwasów, zaczyna rozkładać tkankę mięśniową...
    Ale bzdury, jak u każdego wegetarianina.
    Reszta to też bzdury. Chce się byc mądrym, ale w szkole nie chciało się uczyc?
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.13, 14:04
    prawda o żywieniu na www.udietetykow.pl
  • Gość: lair IP: *.gts.pl 10.01.13, 14:08
    wołowina, wieprzowina, drób... czyli produkty zawierające białko, budulec mięśni. czy to nie przeczy samo sobie?
  • coppermind 10.01.13, 14:30
    seks zakwasza, wołowina i cnota odkwaszają.
  • Gość: Kamil IP: 80.254.155.* 10.01.13, 15:20
    Półmózgi piszą i publikują artykuły dla półmózgów. Nihil novi.
  • Gość: eatlover IP: 159.50.249.* 10.01.13, 17:09
    Co za debil to pisał!!!! Nawet mu się nie chciało przejrzeć w internecie co i jak zakwasza organizm...szkoda że nie wpisał, że dużo ruchu...przecież wtedy odkłada się kwas mlekowy...i co rozkłada? Mięśnie? u niego rozłożył..ale tkanke mózgową..
  • Gość: Ania IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.13, 18:04
    bzdura
  • pipopapo 10.01.13, 19:07
    s
  • crizs 10.01.13, 19:08
    wszystkie wymienione produkty jem w nadmiarze i nie czuję się zakwaszony, gdyż jak powszechnie wiadomo zasady reagują z kwasami.. zatem wystarczy mieć w życiu zasady, aby uniknąć kwasów.. to byłem ja, wasz stary wirus..
  • pipopapo 10.01.13, 19:09
    Zapytajcie się kulturystów, czy zakwaszenie organizmu szkodzi mięśniom czy nie, zanim zaczniecie dzielić się swoimi mądrościami drodzy forumowicze.
  • Gość: klm IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.13, 19:19
    sranie w banie
  • Gość: pawel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 00:09
    Nie jest to bzdura, ani nie jest to wegetariańska propaganda. Prosta sprawa - żeby móc pozwolić sobie na kupę białka [mięcho] trzeba spożyć [dobrze by było] spożyć alkalizujące produkty - głównie warzywa.
    Jako sportowiec przy ~300g białka zwierzęcego dziennie celuję w ponad 1kg zielonych warzyw na dzień.

Inna rzecz, że samo podejście li tylko do zasadowości/kwasowości jest już dość przestarzałe. Zapraszam do zaznajomienia się z tzw. indeksem inflamacji - na powyższej stronie podany dla każdego produktu - tu na przykładzie mojego ulubionego szpinaku nutritiondata.self.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2626/2
  • Gość: jasne IP: *.play-internet.pl 11.01.13, 08:14
    Artykuł jest napisany tendencyjnie. Organizm ma równowagę kwasową, dlatego jedne rzeczy zakwaszają a inne przeciwnie. Chodzi o to by nie jeść tylko tych zakwaszajacych, bo z jelit zacznie wychodzić coś niefajnego i będzie problem. Uwaga podstawowa to ograniczyć cukier, który nie jest tylko w sacharozie (tak zwanym cukrze) a wszędzie (soki, chipsy, słodycze, owoce...). Można też stosować zamiast cukru ksylitol, który ma odczyn zasadowy i świetnie równoważy równowagę kwasową organizmu. Niestety ksylitol jest drogi, zatem pozostaje ograniczenie cukru i zwiększenie w diecie produktów o odczynie zasadowym.
  • Gość: mmmm IP: *.INTELINK.pl 11.01.13, 09:24
    to jest artykuł niekompletny, zasygnalizował tylko problem, ale go nie rozwiązał. Brak zakwaszenia/równowagi powoduje wiele chorób przewodu pokarmowego, np. kandydozę. Nie jedzcie cukru tylko kiszonki/kwaszonki które naturalnie regulują jelita przywracając im naturalna florę bakteryjną. Itd. Można by długo.
  • Gość: nadesz IP: *.free.aero2.net.pl 11.01.13, 09:32
    Negatywne komentarze na temat tego artykulu, ktory jest tylko wstepem do tematu, tylo pokazuje jakimi kompletnymi ignorantami sa polacy. Na swiecie zyja ludzie, ktorzy wyleczyli sie z wielu chorob, dzieki utzrymaniu odpowiedniego ph organizmu. Pozostaje tylko wspolczuc!
  • kac 11.01.13, 09:58
    Zakwasza, odkwasza, rety co za bzdury. Niektórym wydaje się, że ludzki metabolizm jest jak kran przy umywalce. Jak za kwaśno to pokręć w lewo jak zbyt zasadowo to w prawo. Idąc dalej tym genialnym tokiem rozumowania można by swoją "kwasowość" regulować pijąc ocet ew. zajadając wodorowęglan sodu w postaci proszku do pieczenia.
    Tragedia.
  • Gość: kasia IP: 83.218.113.* 14.01.13, 12:25
    Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg!. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gberes).Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)
  • Gość: węgorzynka IP: *.gigainternet.pl 15.01.13, 13:12
    może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie czy będąc przez 7 lat wegetarianką nie zaszkodzi dieta dunkana, czy może się to odbić na zdrowiu?
  • zygzag3 16.01.13, 00:26
    A czy autorzy zauwazyli ze istnieja pewne organy (n.p. watroba lub nerki) w naszych organizmach ktore sa odpowiedzialne za regulacje wielu czynnikow w tym takze pH? Powiem jedno dzien swira...
  • Gość: dfsaa IP: 178.213.94.* 16.01.13, 09:07
    polecam fajne przepisy kulinarne: kuchnianatki.blogspot.com
  • sz-n 25.01.13, 07:56
    Najbardziej zakwasza mózg brak umiaru w żarciu badziewia.

skonczony-idiota.blogspot.com
  • Gość: Marcin IP: *.ip.netia.com.pl 17.02.13, 10:58
    Generalnie miłe używki zakwaszają ,ale jest i na to rada:
    KTO LUBI KAWĘ I CHCE ODKWASZAĆ ORGANIZM. niech zerknie: kawa-leczy.dxneurope.eu piję i polecam
  • Gość: gosc IP: *.zone14.bethere.co.uk 02.03.13, 11:15
    taaa czyli nic nie jesc i zyc powietrzem
    nasze babcie i dziadkowie jakos dozywaja sedziwego wieku bez pier...olca na punkcie leczenie
    ot moze uzyc po prostu zdrowego rozsadku i nie przejadac sie
  • Gość: vito IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 13:34
    szkoda nawet komentować.
    Wypij człowieku zasadowy plyn do rur,po co się masz tak meczyc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka