Dodaj do ulubionych

Kobiece sprawy - stanik do biegania

IP: *.jmdi.pl 06.08.13, 12:45
Jednak zdecydowanie proponowałbym przemyśleć staniki, które nie wRZynają się w skórę. Są lepsze od tych, które się nie wŻynają.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gość IP: *.dynamic.mm.pl 15.03.14, 19:15
    Dlaczego nie ma żadnych przykładów modeli czy sklepów? Na to liczyłam na końcu artykułu, bo nadal nie wiem, gdzie mam takiego stanika szukać :(
  • bieganiemagdy 18.03.14, 17:35
    To zależy ile chcesz wydać. Ja znalazłam w TKMaxx staniki do biegania super jakość za 1/3 ceny czyli 40-50 zl.
    Zdarzyło mi się kiedyś znaleźć nowy za 30zl stanik DKNY.
    W sumie bielizna jest przeze mnie testowana przez ostanie 10 lat biegania 3-4 razy w tygodniu, w warunkach letnich +30 i zimowych -15 oraz na trasach kilkudziesięciu kilometrów (czyli ponad 2 godziny ciągego biegu).
    Moje zdanie jest takie - trzeba przetestować na sobie markę. W przymierzalni się poruszać dobrze, rękami pokręcić na wszystkie strony i poskakać. Dobrze, żeby jednak dość sztywno trzymała guma ale jednocześnie Bardzo ważne ! podczas długiego biegu dotleniamy się mocno i podnosimy klatkę piersiową o kilka centymetrów. Kiedyś zdarzyło mi się kupić za ciasna bieliznę wiec trzeba na to uważać.
    Ja jestem zadowolona ostatnio z New Balance, które jak na razie wytrzymuje pocenie i pranie 4 x w tygodniu, bo intensywnie przygotowuję się do półmaratonu.
  • dalekswife 21.03.14, 17:03
    duzo zalezy od tego, czy masz duzy biust, jezeli tak, to niestety trzeba zainwestowac w dobrej jakosc stanik absorbujacy wstrzasy. Ja od lat kupuje Panache Sport , nie sa tanie, ale mi bardzo odpowiadaja.
  • Gość: pink_panther IP: *.in-addr.btopenworld.com 02.04.14, 14:35
    POlecam Panache Sport - szukaj na ebay angielskim, mozna kupic za polowe ceny. Polecam tez sklep Bravissimo.co.uk. Sama mam dwa (na zmiane) i moge sie podpisac obydwoma 'nogami' pod nim!!
  • e.l.f 23.03.14, 21:01
    Dzięki za info o TKmaxxie szukam właśnie jakiś ciuchów do biegania, a do głowy mi nie przyszło sprawdzić tam! :)
  • Gość: esteta IP: 149.156.124.* 04.04.14, 15:26
    Najlepiej biegać bez stanika. Niech sobie cycki polatają. Kibicom to się podoba!
  • vivien1237 24.09.14, 14:30
    A polecacie jakąś konkretną markę?
  • nietylkopraca 24.09.14, 15:18
    Przetestowałam i polecam:
    - Panache Sport, koniecznie kupić w salonie, aby ekspedientka/brafitterka prawidłowo dobrała rozmiar
    - Shock Absorber, j.w., pojawiły się też w sieciówkach sportowych
    Trzeba przygotować się na wydatek ok 180zł, ale warto

--
    http://lb1f.lilypie.com/Ld8Vp2.png
  • rosemary84 24.09.14, 15:28
    Ja posiadam shock absorbery i bardzo polecam, a jeden z nich upolowałam w TkMaxxx za 35zł, gdzie normalnie jego ceny zaczynają się od 150zł ;) ale nawet jeśli ktos nie będzie miał tyle szczęścia, żeby kupić w swoim rozmiarze za takie grosze to i tak warto wydać nieco więcej- komfort jest nieporównywalny
  • kitty29 24.09.14, 16:14
    Bez odpowiedniego podtrzymania biustu nie wyobrażam sobie biegania.
    Jak widzę panny ze sporym biustem, który podczas biegu żyje własnym życiem to aż mnie wszystko boli. :-)
    Biegam w Panache Sport. Jest super. Na początku wydał mi się bardzo pancerny, ale już po pierwszym treningu wiedziałam, że to to.
    Dodatkowo występuje w wielu kolorach i wygląda zupełnie niebieliźnianie.
    Tani nie jest (szczególnie w sklepach stacjonarnych), ale obok dobrych butów to IMO must have dla biegaczki.

Trzymałabym się natomiast z daleka od sportowych topów, które tylko przyciskają biust do klatki piersiowej zupełnie nie chroniąc go przed wstrząsami. Poza tym wydaje mi się, że taki ściśnięty biust bardzo się poci i mogą się robić odparzenia. W profesjonalnym staniku jednak piersi nie stykają się ze sobą i klatką.
    --
    http://rafiki007.fm.interii.pl/allegro/ole0.bmp

Zuzka (20.09.2007)
  • centrum_biegowe_ergo 24.09.14, 17:05
    W skrócie- Moim zdaniem najważniejsze są WYGODA I RUCH.
    1) Wygoda- każda kobieta się różni i każdy biust jest inny, dlatego ważne jest aby przymierzyć przynajmniej dwa różne modele i po prostu zwrócić uwagę na to jak się czujesz. Należy pamiętać, że biegowe biustonosze powinny być trochę ciaśniejsze niż standardowe!
    Polecam korzystać z pomocy doświadczonego personelu.

2) Ruch- włóż biustonosz i poskacz- prosta czynność, dzięki której momentalnie poczujesz (i zobaczysz) różnicę. Dodatkowo poruszaj rękami tak jak w trakcie biegu.

Dobrałam nie jeden biustonosz sportowy i chciałabym, aby każdy wiedział, że jest bardzo ważną częścią damskiej garderoby- niezależnie od rozmiaru biustu!
    Pozdrawiam!
    Ula
    --
    Centrum Biegowe ERGO
    www.ergo-sklep.pl
    al. Jana Pawła II 61, Warszawa
    ul. Bukowińska 26C, Warszawa (Metro Wilanowska)
  • aszuelka 25.09.14, 10:45
    Chciałabym kupić jakiś porządny stanik to biegania, bo na razie miałam jakiś taki zwykły sportowy. Czy ktoś umie mi powiedziec jak rozmiary biustonoszy sportowych mają sie do rozmiarów codziennej bielizny? Mam na mysli oczywiście rozmiary typu 75C czyli obwód plus miska a nie M/L.
  • kitty29 25.09.14, 10:58
    Mam rozmiar stanika sportowego o jedną literkę mniejszy (przy tym samym obwodzie) niż w normalnej bieliźnie tego samego producenta. Trudno mi powiedzieć czy to norma. Chyba jednak trzeba przymierzyć :-)
    --

Zuzka (20.09.2007)
  • centrum_biegowe_ergo 25.09.14, 12:00
    Biustonosz sportowy powinien być mniejszy w obwodzie niż codzienny- zwykle o rozmiar (można odjąć 5cm z obwodu).
    Miseczka musi przykryć całą pierś, także od góry i głęboko pod pachą, więc często wychodzi większa niż standardowo.
    Rozmiar zależy też od modelu biustonosza.
    Często wspominany na forum PANACHE Sport jest elastyczny w obwodzie i tutaj radzę zmierzyć swój obwód pod biustem, zaokrąglić w dół w skali co 5cm, i odjąć jeszcze 5 cm.
    Natomiast popularny Shock Absorber RUN 5044 ma w obwodzie szeroką gumę, która bajecznie trzyma, ale jest bardzo ciasna i w tym przypadku radzę wziąć obwód taki jak w rzeczywistości- bez odejmowania 5 cm.

Pozdrawiam,
    Ula

--
    Centrum Biegowe ERGO
    www.ergo-sklep.pl
    al. Jana Pawła II 61, Warszawa
    ul. Bukowińska 26C, Warszawa (Metro Wilanowska)
  • aszuelka 25.09.14, 14:02
    Dziekuję bardzo, widzę, że jednak bez przymierzania się nie obejdzie :( szkoda, że u mnie nie ma dobrego sportowego sklepu gdzie byłoby parę modeli do wyboru, a nie tylko takie topy z rozmiarami M/L :(
  • kitty29 25.09.14, 16:04
    W dobrym sklepie bieliźnianym też można znaleźć bieliznę sportową.
    Tutaj masz listę sklepów, w których pracują brafitterki, które pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar. Niestety nie wiem jak z aktualnością listy.
    No i najlepiej zadzwonić do sklepu i zapytać czy mają coś w ofercie. W wielu sklepach można zamówić konkretny model (bez konieczności kupienia go później).
    --

Zuzka (20.09.2007)
  • kitty29 25.09.14, 20:13
    I link do listy 😊

stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html
    --

Zuzka (20.09.2007)
  • paulinka6333 25.09.14, 11:49
    Z Panache Sport miałam taki problem (właściwie nie problem a niedogodność), że on po prostu fatalnie na mnie wyglądał. Nie wiem, czy to kwestia dopasowania, czy tego, że jestem drobna ale po prostu żaden fason mi nie pasował.
    Po przejściach z sieciówkami (H&M, Cubus - porażka!) zamówiłam Moving Sport i jestem bardzo zadowolona.
  • maryllkaa88 25.09.14, 13:03
    Też się nad nim zastanawiałam. Który model masz? Czy odciska się pod biustem??
  • paulinka6333 25.09.14, 16:15
    www.fitnesstrening.pl/product-pol-25694-biustonosz-sportowy-MOVING-COMFORT-FINEFORM-CD-300604-601.html Mam ten. Nie, nic nie uciska. Jest bardzo wygodny, rozglądam się za drugim, na zmianę.
  • maryllkaa88 26.09.14, 15:35
    dzięki! (:
  • anikssa 26.09.14, 16:32
    Ja w sumie nigdy nie zastawiałam się nad stanikiem do biegania, ale to chyba dlatego, ze nie ma co u mnie skakać :P zwykły top sportowy mi wystarcza :P
  • p4nda 23.09.15, 12:07
    Ja też nie wiedziałam czy się kierować przy zakupie stanika sportowego ale znalazłam porady tutaj likeapro.pl/Jaki-biustonosz-do-biegania--news-pol-1441707031.html
  • t.norekk 30.09.16, 14:52
    Sprawdź na adrenaline.pl tam jest duży wybór staników sportowych ;) sklep.adrenaline.pl/search.php?text=stanik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka