Dodaj do ulubionych

Pomocy! Początki i ból kolan.

27.07.17, 15:55
Ledwo zaczęłam próbować biegać i już ból. Pierwsze 2 treningi to 1 min biegu 2 min marszu. Trzeci 2 min biegu 2 min 2 min marszu razem ok 35 min. Czulam sie rewelacyjnie wbieglam do domu dziecko strasznie plakalo więc zaczęłam karmić i przez to zapomnialam się rozciągnąć. Nic mi nie było po dwóch dniach znowu wyszłam na dwór najpierw marsz i wszystko ok a tylko zaczęłam biec od razu ból w obu kolanach. Tak jakby pod nimi bliżej wewnętrznej strony. Od razu zatrzymalam się bo nie dało się biec wróciłam do domu pocwiczylam trochę. Ale ból ciagle jest nawet jak chodzę. Nie wiem co to może być. Gdzie sie zwrócić o pomoc fizjoterapeuta? Mieszkam w małym mieście nie mam wyboru. Pojde do rodzinnej to da mi maść. Spodobalo mi sie bieganie czy jest jakas szansa? Co zrobiłam źle. Jestem 8 mc po cc ale codziennie chodze z wózkiem po 3 h dosc szybkom krokiem.
Edytor zaawansowany
  • 28.07.17, 18:45
    po pierwsze to przestań biegać na kilka dni .
    i generalnie przestań biegać.
    maszeruj.
    przynajmniej tak ze dwa miesiące.
    potem zacznij ten plan 1 min biegu 2 min marszu i taki plan przynajmniej przez tydzień utrzymuj.
    2 na 2 dopiero po tym tygodniu, a nawet po dwóch.
    popełniłaś jeden z podstawowych błędów początkujących biegaczy - zaczęłaś od biegania.

--
    sportowy krem nie tylko dla idiotów
    http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
  • 28.07.17, 21:05
    Przyjęłam, ze skoro tyle spaceruje z wózkiem to mogę szybciej a i tak mi sie to wydawało łatwe. A czy to moze być od braku rozciegniecia po ostatnim treningu? Boli mnie cały czas zwlaszcza jak wrócę ze spacerów. Co to w ogóle może być?
  • 31.07.17, 19:55
    co to może być?
    najzwyczajniej świecie nieprzystosowanie całego organizmu (ścięgna, kości, stawy, serce, płuca) do biegania i tyle.
    cierpliwości, a za kilka miesięcy będziesz śmigać, że hej.
    tylko cierpliwości.
    a co do spacerowania - to nie to samo co bieganie.
    mówiłam o maszerowaniu i miałam na myśli dość żwawe maszerowanie, a nie spacerowanie.
    to różnica.

--
  • 08.08.17, 20:54
    Dziękuję. Ból już przeszedł chciałabym jakos2 fajnie to zacząć wcześniej czytałam różne stronki ale hak widać źle mi doradzily lub źle zinterpretowalam czy możesz polecić jakieś portale lub blogi?
  • 09.08.17, 20:51
    po prostu zacznij maszerować.
    rób to tak długo, aż poczujesz moc w swoich kolanach.
    zacznij trochę podbiegać i dalej maszeruj.
    na zmianę maszeruj i biegnij - krótkie odcinki
    aż nadejdzie ten dzień, kiedy bez wysiłku i bez bólu przebiegniesz pól godziny, godzinę i więcej.
    nie ważne z jaką prędkością.
    ważne że przebiegniesz.
    prędkość przyjdzie sama.

to jest najlepszy plan jaki znam.
    i na pewno nie doprowadzi cię kontuzji.

maratonypolskie.pl
    festiwalbiegowy.pl
    magazynbieganie.pl
    biegologia.pl - trochę taki przemądrzały, ale może być
    100hrmax.pl

--
  • 11.08.17, 13:22
    Najgorszej, że właśnie już wydawało mi się, że mam tę moc. Będę próbować dziekuje za pomoc i linki.
  • 11.08.17, 20:51
    no właśnie.
    wszystkim się wydaje, że mają moc i ledwo wstali z kanapy, już maratony mogą biegać.
    tak się nie da.

--
  • 23.11.17, 15:32
    Przede wszystkim solidna rozgrzewka i nie przeceniaj swoich możliwości. Moje początki rok temu były dokładnie takie same. Ciągłe kontuzje i przerwy w treningach. Teraz wszystko się wzmocniło i biegam czasem 10 km. Powodzenia!
  • 04.12.17, 21:13
    Na początek musisz odpocząć i iść do lekarza, najprawdopodobniej się przetrenowałaś. Zacznij na nowo biegać dopiero kiedy przestaną cie boleć kolana bo możesz sobie tylko poszerzyć tę kontuzję. Ja miałem tak z piszczelami, niby trenowałem i nic nie bolało ale pewnego dnia wybrałem trasę pod górkę i się trochę przeforsowałem. Dwa tygodnie odpoczynku i zacząłem od nowa biegać bez żadnego bólu. Oczywiście także skróciłem dystans.

--
    zarabianieprzezinternet.org.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.