POTWIERDZENIE ADRESU W ANGLII-JAK ZDOBYĆ?????? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • podpowiedzcie mi proszę jak zdobyć potwierdzenie adresu aby założyć konto w
    banku(niezbędne do znalezienia pracy).Będe wynajmować mieszkanie ale nikt mi
    nie da potwierdzenia,wiem że są jakieś triki.bedę wdzięczna za pomoc.
    a może ktoś mi powie jakich formalności muszę dokonać aby legalną pracę
    szukać? z góry bardzo dziękuję.
    • Gość: adam IP: 4.2.* / *.kuleuven.ac.be 30.09.04, 23:28
      To jest najtrudniejsza obecnie rzecz do przejscia przy zakladaniu konta,
      prawdziwy problem.
      Mozesz pojsc na policje i powiedziec, ze chcesz sie zameldowac. W UK nie ma
      meldowania wiec co najwyzej dostaniesz papier z potwierdzeniem adresu. Inna
      metoda, to ze nalezy sie zarejestrowac w Home Office jako rezydent.Malo kto wie,
      ale oficjalnie trzeba sie tam rejestrowac, co jest pomocne, bo po 12 miesiacach
      pobutu w UK nie obowiazuja cie zadne okresy przejsciowe w innych krajach na
      prace, warto sprobowac, kosztuje 50 funtow. Bank moze to uznac, jak dostaniesz
      potwierdzenie.
      I trzeci sposob - agencja adwokacka. Jest wiele polskich. Za 100 funtow
      zalatwiaja ci konto w banku i sami martwia sie o potwierdzenie adresu. To
      najlepsze wyjscie. Pozdrawiam
    • Gość: adam IP: 4.2.* / *.kuleuven.ac.be 30.09.04, 23:32
      Jeszcze jedno - konto nie jest zupelnie potrzebne do znalezienia pracy. Prace
      znajdziesz bez konta, trzeba by natomiast pomyslec o Insurance Number. Jak
      znajdziesz juz prace, to z pracy dostaniesz papier z adresem gdzie mieszkasz.
      Czasem to wystarcza w banku ale ostatnio zaostrzyli przepisy, wiec wymagają cuda
      niewidy. W kazdym razie, konto jest bardzo przydatne ale nie jest niezbedne do
      znalezienia pracy. Juz predzej w agencji mieszkaniowej moga zażądać konta(karty
      kredytowej), wiec szukaj w prywatnych ogloszeniach, jak juz bedziesz w Anglii.
    • Hej Nati.
      Uzyskanie dobrego - akceptowanego przez każdy bank i inne instytucje
      potwierdzenia adresu nie jest trudne. Sprawa jest prosta, chociaż myślałem nad
      tym dosyć długo. Byłem w około 30-35 oddziałach banków w Londynie. Wystarczy
      posiadać w Polsce konto w jednym z wirtualnych banków. Polecam mBank - tam to
      przerabiałem. Polski obywatel nie może mieć adresu zameldowania poza granicami
      kraju, może natomiast wskazać dla banku jako adres korespondencyjny - adres
      poza Polską - np. w UK. Dlaczego konto w banku wirtualnym ? - ponieważ wszelkie
      zmiany można tam dokonać np. przez telefon. Po zmianie adresu
      korespondencyjnego z polskiego na brytyjski - poproś bank o przesłanie
      potwierdzenia tego, że posiadasz tam rachunek/-ki bankowe - taka krótka
      informacja. Poza tym można poprosić o jak najszybsze przesłanie wyciągów za
      parę ostatnich miesięcy. Po tym wystarczy już wybrać się do banku i... otworzyć
      konto. Ja mam je w The Royal Bank of Scotland, w samym sercu City - na 62/63
      Threadneedle Street. Polecam ten bank. Staraj się nikomu nie płacić za tego
      typu usługi jak np. zakładanie konta. Nie warto!
      • Bardzo ładne miasto. Pozdrawiam i... kładę się spać.
        • Gość: nati IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 01.10.04, 11:55
          dzięki,ale jak widzisz opuszczam te strony i wyruszam na podbój Londynu:)Nie
          ukrywam że im blizej tym bardziej się boje bo jak większośc tam jadących bedę
          szukać pracy na miejscu.
          a moze wiesz na jakich stronach internetowych mogę szukac pracy i odsyłać
          mailem CV(np.job centre podaje tylko nr telefonu)
          • Właśnie to robię (szukam pracy przez internet). Korzystaj z brytyjskiego
            Google.co.uk. Możesz wpisać np. 'job search', 'vacancy', lub jakieś inne hasło.

Przykładowe strony:
            - www.thegumtree.com
            - www.monster.co.uk
            - www.fish4.co.uk
            - www.e-cvs.net/index.asp

Chętnie wymieniłbym doświadczenia - bohito@gazeta.pl, GG: 5439428. Pozdrawiam.

• Gość: tomek manchester IP: 82.108.114.* 11.10.04, 22:40
        a nie prosciej wymienic prawko na angliskie z adresem akceptowane przez kazdy
        bank forma D1 na kazdym post ofice.Koszt 38 pand
        • Gość: bohito IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.04, 12:42
          Być może. Warto jednak pamiętać, że przed pierwszym maja aby wymienić prawo
          jazdy z polskiego na brytyjskie - trzeba było przesłać do biura DVLA w Swansea
          wraz z formularzem paszport. Pozbawianie się paszportu na jakieś 2-3 tygodnie
          nie jest rzeczą przyjemną. Teraz - po wejściu Polski do UE - równie dobrym
          dokumentem tożsamości (na terenie UE) jest dowód osobisty (stary może wzbudzić
          konsternację). Ułatwia to sprawę. Pozdrawiam.
    • Gość: Mr Bialy IP: 5.2.* / *.server.ntli.net 02.10.04, 18:36
      Witam.
      Moze mialem szczescie, a moze w Anglii jest inaczej niz w Irlandii Pln. (choc
      to jeden organizm panstwowy), ale na swoim przykladzie pokaze Ci jak to
      wygladalo. Znalazlem prace w UK nie wyjezdzajac z Polski. W pierwszym tygodniu
      po jej rozpoczeciu udalem sie do banku z listem polecajacym od pracodawcy i
      paszportem, i zlozylem aplikacje o otwarcie rachunku. Podalem adres miejsca,
      gdzie wynajmuje pokoj i po paru dniach otrzymalem papiery. Wrocilem z nimi do
      banku i od tego dnia moglem cieszyc sie rachunkiem, karta do bankomatu, a
      obecnie i karta kredytowa. Taka jest procedura w wiekszosci, jak nie we
      wszystkich instytucjach w UK -musisz podac adres, pod ktory zostana wyslane
      papiery i je odebrac (i nie sa to listy polecone). W miedzyczasie
      zarejestrowalem sie w Home Office, obecnie -min. 7-8 tygodni oczekiwania,
      (www.workingintheuk.gov.uk/working_in_the_uk/en/homepage/schemes_and_prog
      rammes/worker_registration.html) i moge spokojnie (rowniez po wczesniejszej,
      telefonicznej rejestracji) oczekiwac (znowu pare lub i wiecej tygodni) na
      spotkanie z pracownikiem socjalnym w zwiazku z nadaniem National Insurance
      Number (bez certyfikatu z Home Office nie otrzymasz go). To wszystko. Nie
      rozmumiem po co komus za cos placic, jak mozna wszystko zrobic samemu w bardzo
      prosty sposób. Jeszcze jedna uwaga: nie musisz posiadac rachunku bankowego,
      zeby otrzymywac pensje. Pracodawca moze placic ci czekami, ktore mozna zamienic
      na gotowke. Pozdrawiam i powodzenia
      • Gość: p IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.10.04, 23:00
        Jeszcze raz opowiedzcie całą procedurę.Proszę.
      • Gość: piotrek_londyn IP: *.e7even.com 09.10.04, 23:33
        Przepraszam Bialy ale ty to chyba mylisz jedno z drugim.
        Co ma wspolnego rejestracja w Home Office z NI Number?
        Poczytaj sobie dokladnie przepisy i dowiesz sie ze do zalatwienia tej
        sprawy wystarczy juz samo szukanie pracy.
        Oczywiscie zgadzam sie z Toba ze trzeba sie umowic tel. na spotkanie
        i czekac z pare tygodni.
        Zgodze sie rowniez z Toba ze nie warto placic nikomu za zalatwienie czegos,
        samemu mozna wszystko zalatwic, trzeba tylko wiedziec gdzie i jak.
        A czek nie jest znowu taki dobry bo firmy biora prowizje za za realizacje czekow.
        Pozdrawiam
        • Gość: Mr Bialy IP: 5.2.* / *.server.ntli.net 11.10.04, 14:57
          Powtarzam tylko to, co uslyszalem od pracownika urzedu zwiazanego z wydawaniem
          NIN. Bez certyfikatu z Home Office nie moge otrzymac NIN. I jest to logiczne,
          bo wg Home Office, maksymalnie miesiac po podjeciu pracy musisz dokonac
          rejestracji, inaczej pracujesz nielegalnie. Do tego czasu mozna poslugiwac sie
          tymczasowym NIN, zdobyciem ktorego powinien zajac sie pracodawca. Co do czekow -
          jakie firmy masz na mysli? Czeki ktore ja otrzymywalem byly reazlizowane w 100%
          bez zadnych prowizji. Pozdrawiam rowniez
      • Gość: mmm24 IP: *.ciechanow.sdi.tpnet.pl 13.10.04, 11:48
        Witam !!
        A w jaki sposób znalazłeś pracę?Wysyłajac cv przez internet ?
    • Gość: bacha IP: *.uk.onetel.net.uk 11.10.04, 16:24
      Nie wiem czy bedziesz plcic za wode, elektrycznosc i gaz (nie mam pojecia jakie
      sa zasady platnosci/nieplatnosci - co jest wliczone). Jesli bedziesz musiala
      Sama placic za ktorekolwiek z wymienionych to prosta sprawa. Lecisz z
      rachunkiem do banku i tyle. Mobile phone sie jednak nie liczy, musi byc
      rachunek z land line. Zeby sie wpisac na rachunek (jesli Twoj landlord nie
      placi za w/w) musisz zadzwonic do firm (El/Woda/Gaz) i podac, ze sie
      wprowadzilas w takie-a-takie miejsce i zeby Ci rachunki zaczeli przysylac.
      Jesli jednak w Twoje mieszkanie wszystko bedzie wliczone to kicha - wtedy zrob
      jak inni Ci radza.
      :)
      • Jezeli wynajmujesz mieszkanie przez agencje to zapytaj sie w jakim banku maja
        konta firmowe. Popros ich o wystawienie krotkiego listu polecajacego z Twoim
        adresem i sprobuj wlasnie w tym banku. W przypadku moim i kilku znajomych to
        dzialalo. Ale najlepszym sposobem jest jednak(tak jak napisal ktos wyzej)
        zalatwienie sobie angielskiego prawa jazdy. Z tym dokumentem zalatwisz wszystko.
        pozdrawiam
        --
        Zapraszam do Otwocka :)
    • Gość: pozdro z glasgow IP: 80.44.106.* 13.10.04, 13:43
      najprosciej?wziac list od pracodawcy zaznaczajac zeby wpisali tam nasz adres:)w
      Bank of Scotland nie robili zadnych problemow.z listem od landlorda moga byc
      problemy jesli tenze nie uzywa pieczatek:)ze zdobyciem rachunkow na nasze
      nazwisko jest problem(w moim przypadku niemozliwe)szczegolnie jesli wynajmujemy
      tylko pokoj,nie cale mieszkanie...co do wypowiedzi pana Bialego...tymczasowy
      NIN tworzymy sami-to nasza data urodzenia i plec,nie nasz pracodawca...o staly
      numer mozna sie ubiegac bez certyfikatu z Home Office,w Job Centre gdze sie o
      ten numer ubiega wiedza ze w Cannock maja straszny burd.l i problem z szybkim
      odeslaniem nam papierow,ja wyslalem papiery do HO po interview o NIN:) i
      czekalem tylko 3 tygodnie:)tyle samo na numer zdrowotny...pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.