Polacy za granicą - przykładowe zarobki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • co za woda z mozgu. przeciez ci co zarabiaja na zachodzie nie wydaja tego w
    polsce. 20 tys zl na zachodzie to 5 tys dol miesiecznie. tyle zarabia
    hydraulik w usa. czym wy sie podniecacie?
    • Gość: Daro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.04, 23:44
      Po mojemu to ten pomocnik malarza w Londynie za 8.600 ma bardzo dużą wyobraźnię.
    • Gość: waldi IP: *.famed.com.pl / 195.205.178.* 25.10.04, 14:34
      no tak. samochody tańsze, elektronika tańsza, ciuchy markowe na wyprzedażach za
      bezcen, podróże za 1 euro. jedzenie troche droższe ale już
      niedługo....mieszkania dużo droższe. tak więc nie masz racji. pozdro
    • Gość: piotr ze szwecji IP: *.349-1-64736c11.cust.bredbandsbolaget.se 25.10.04, 15:51
      Szwecja 11000:- na koncie? Buahaha.. tak napweno.
      Lekarz wstepna pensie ma 10.000 zl ale to przed pdatken 40%towym.

Mieszkanie "tanie" w sztokholme (3 pok) okolo, 3000 zl
      Jedzienie dla 2 doroslych i 1 dziecka 2500 zl

tak, faktycznie sie zyje luksusowo..... ;-)
    • Gość: vico73 IP: 62.138.209.* 27.10.04, 13:30
      Pracuje od pieciu lat jako specjalista na zachodzie i moge tylko jedno
      powiedziec: to wszystko bzdura co jest w tym artykule napisane.
      Srednia pensja w np. w Niemczech to ok. 2,8 tys. € BRUTTO. Podobnie jest w
      wiekszosci pozostalych krajow zachodnioeuropejskich i stanach.
      Zreszta mozna to samemu sprawdzic w serwisach pracy, takich jak
      www.careerpath.com lub www.jobpilot.com jakie pensje sa oferowane i za co (w
      krajach anglosaskich czesto podaje sie pensje, oczywiscie brutto, w ogloszeniu).
      A juz mity na temat pensji za prosta prace w stanach (w rzeczywistosci prosta
      praca jest tam placona duzo gorzej niz w Europie) sa smieszne. Hydraulik,
      jezeli wieczorem nie dorabia sobie praca w barze, moze liczyc na 35 tys. $
      rocznie. I to brutto.
      Prosta statystyka pensji brutto dla Niemiec znajduje sie na stronie
      ad22.vhb.de/pshb?fn=relhbi&sfn=cn_load_bin&id=862789
      dla Austrii:
      www.jobpilot.at/content/journal/channel/it/aktuell/gehalt.html
      Obejrzyjcie i pomyslcie.

Pozdrawiam
    • Gość: ziuta IP: 212.97.52.* 27.10.04, 16:54
      "3600 zł - to zarobki studentki opiekującej się dzieckiem w Mediolanie.
      Odprowadza je do szkoły, przyprowadza, zawozi na zajęcia pozalekcyjne, a także
      uczy języka angielskiego. Pracuje ok. czterech godzin dziennie pięć dni w
      tygodniu"
      bzdura i to kompletna. moglabym sie zgodzic jesli byloby to za 8 godzin
      dziennie ale nie za cztery. poza tym znam osoby ktòre zarabiaja tyle ale majac
      wlasciwie nienormowany dzien pracy, pracujac ròwniez w sobote rano.

• Gość: ZzCalifornii IP: *.hrl.com 28.10.04, 21:36
        nie jest tak rozowo, jestem specjalista finansowym w niewielkiej firmie w Kaliforni, gdzie mieszkam od 12 lat, skonczylem MBA tutaj, pracuje w tej firmie piec lat i
        zarabiam 7o tys rocznie , place ztego podatek i inne oplaty na ubezpieczenia 22%,(mam doskonale ubezpieczenie medyczne i inne oraz piec tygodni platnego urlopu
        w roku), praca jest swietna, ludzie znakomici, jednakze moja pensja nie wystarczy zeby utrzymac dom , splata 1700 miesiecznie , trzy samochody, (splacone) ,ale
        paliwo, ubezpeieczenia oplacic wszystkie rachunki i miec jescze swobode finansowo, moge zmienic prace na lepiej platna ,ale nie chce spedzac w samochodzie 3
        godz dziennie, moja zona niestety musi pracowac , mam dodatkowo okolo 5 tys co roku w marcu (13 pensja , plus czesc zwrotu podatkowego) wiec jezdzmiy na
        wkacje). Jestem jescze doradca podatkowym wiec pare groszy zarobie, jednakze otwieramy z zona dodatkowy bizness, ktory na pewno ustawi nas lepiej . Ten
        region gdzie mieszkamy jest piekielnie drogi, same oplaty miesieczne wynosza okolo 35009 (poczawszy od racunkow telef po ogrodnika), raz w tygodniu jemy w
        w lepszej restauracji, , natomiast dwa razy w tygodniu w dobrej lecz tanszej typu meksykanskie jedzenie, raz w tygodniu chodzimy do kina, raz w miesiacu do teatru
        (bilety na dwie 80 dol), na wystawy (wstep niewielki), z grubsza taki obraz przychodow i wydatkow
    • Gość: lekus IP: *.adsl.proxad.net 28.10.04, 21:33
      rzeczywiscie nie ma sie czym podniecac - tym bardziej , ze nie kazdy chce byc hydraulikiem. Poza tym wysokosc wszystkich wymienionych zarobkow albo jest zanizona , albo jesli nie ,jest dowodem jawnego wykorzystywania naszych rodakow za granica .Oficjalne zarobki dla tzw. "tubylcow" sa zdecadowenie wyzsze. JAKO MUZYK PRACUJACY W NIEMIECKIEJ ORKIESTRZE KATEGORII "A" otrzymuje 4000€ brutto - to srednica zarobkow w tym zawodzie ( oczywscie sa tez nizsze gaze) , bo sa orkiestry ze specjalnymi dodatkami, ktore w efekcie moga podniesc gaze o 50% - oczywiscie wszystko platne 13 albo 14 razy w roku.
      Nie wspominam przy tym o typowych dla tego zawodu chalturach np .:kazda proba 120€ , koncert 200€ plus koszta podrozy i diety.Sa ludzie robiacy w ten sposob druga pensje . Zatem zachodnie zarobki moga byc duzo wyzsze lub nizsze .....jesli je zaakcetujemy....
      • Gość: johny english IP: *.devs.futuro.pl 29.10.04, 00:15
        lekarz zaraz po stazu w angli 11000zł
        na 100% tak jest

sprzedawca w barze (w tym przejaz z i do pracy oraz bezplatny obiad w pracy)
        6 dni w tygodniu po 8 h 7000zł miesiecznie

też 100
        wszystko netto
        • Gość: maxsen IP: *.7.12.vie.surfer.at 29.10.04, 21:45
          hej .ale kliknij ,ile kosztuje , 25 dni pracy raz -+20
          pacz .zygaretow,2miejsce na mieszkaniu,3 sniadanie + kolacja ,srodki czystosci
          itd. i ilie ci zostanie. prawie gowno i tesknota za domem ,familia, kumplami
          • Gość: bzdura IP: *.westsussex.gov.uk 30.10.04, 17:44
            5150 zł (8 funtów za godzinę) - 55-letnia Polka, która sprząta domy w Londynie.
            Pracuje średnio osiem godzin dziennie sześć dni w tygodniu. W Anglii jest od 15
            lat, nie zna angielskiego.

8 funtow za godzine to b. dobra stawka za prace biurowa.
            O ile mi wiadomo stawki dla podobnego polskiego buractwa Londynie spadly do 3
            funtow za godzine pracy - tylu jest chetnych bez znajomosci angielskiego ani
            niczego.
    • Gość: MACIUŚ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.04, 19:24
      I CO Z TEGO
    • Gość: elzbieta IP: *.1.11.vie.surfer.at 04.11.04, 20:18
      nie mozna porownywac zarobkow na zachodzie z zarobkami w Polsce.Tu sie zarabia
      i wydaje.Place sa wystarczajace na utrzymanie rodziny,azarazem mozna cos
      odlozyc na strone, jezeli mysli sie logicznie.
    • Gość: Agtrup IP: 62.17.253.* 11.11.04, 08:21
      Dania - miesieczne zarobki inz. elektryka z 4 letnik stazem na reke 10500 PLN
      (obecny kurs DKK), 3 obce jezyki w tym dunski (4 lata pobytu w Danii). Jestem w
      stanie odlozyc 5000 PLN na dom miesiecznie.
    • Gość: Kitek 25 IP: *.elblag.dialog.net.pl 11.11.04, 14:35
      Witam, mam pytanko, zamierzam wyjechac do Anglii, Angielski mozna powiedizec na
      poziomie FCE, 7 lat w wojsku w tym pol roku w Iraku... Jaka tam prace moglbym
      dostac???

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.