• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dziecko kuleje na lewą nóżkę – POMOCY Dodaj do ulubionych

• 01.04.10, 10:28
    Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiemy co robić :-(

Mamy 21 miesięcznego syna Jasia który od końcówki listopada 2009
    kuleje na lewą nóżkę. Stawia ja krzywo i tak jakby tylko na pięcie -
    dodam, że nie było żadnych skręceń, upadków i innych urazów tej
    nóżki. Jaś chodzi od sierpnia 2009 i do listopada wszystko było z
    jego nóżką i chodzeniem ok. Wykonaliśmy USG stawu skokowego i stawu
    biodrowego, RENTGEN stawu skokowego i stawu biodrowego, badania
    wykluczyły też nowotwór. Jak widzicie robimy co możemy ale nikt nie
    potrafi nam pomóc :-( Wszyscy twierdzą, że jest dobrze i nie są w
    stanie nam powiedzieć czemu dziecko tak utyka / kuleje.

Byliśmy już u wszystkich możliwych lekarzy od pediatry począwszy
    poprzez neurologa, alergologa po bardzo dobrych ortopedów :
    1) Hanna Więcławek - Wassermann
    2) Krzysztof Okłot
    3) Minkiewić Ivona

Wszyscy stwierdzili, że dziecko rozwija się pod każdym względem,
    także ortopedycznym prawidłowo i nie wiedzą czemu utyka / kuleje.

Zdarzają się dni, że Jaś chodzi prawie idealnie ale przeważnie
    bardzo mocno utyka i bez względu czy jest w bucikach czy na boso,
    bez względu na porę dnia.

Bardzo proszę osoby, które miały lub mają podobny problem o
    podpowiedz, informację jak sobie z tym poradziły lub co robią. Może
    macie jakiegoś lekarza – cudotwórcę. Będziemy bardzo wdzięczni za
    pomoc.

Wszystkie informację proszę pisać w wątku na forum lub przesłać na
    zbryczek@wp.pl
    Zaawansowany formularz
    • 03.04.10, 15:27
      jeszcze zaproponowac mozna wizyte u reumatologa, a On bedzie wiedzial jakie
      badania wykonac w tym kierunku
      • 06.04.10, 14:14
        HELP
    • 07.04.10, 11:32
      a moze cos dzieje sie w środstopiu- jesli opera noge na piecie?, albo w okolicy
      palców? (rozumiem ,ze te okolice oszczedza).
      Z badan obrazowych pozostaje jeszcze rezonans.
      A czy te dolegliwosci nie pojawiły sie po infekcji?
    • 09.04.10, 23:45
      witam mój synek tez tak miał ale u niego to była zapalenie stawu biodrowego a
      Wasz synek na pewno był pod tym kątem przebadany nie tylko pzrez USG ale zapewne
      robiono mu też ASO lekarzem którego mogę z pełną odpowiedzialnością polecić jest
      dr Krzysztof Bik z Łodzi wybitny ortopeda tylko nie wiem skąd jesteście bardzo
      współczuję i życzę zdrówka maluszkowi...pozdrawiam
      • 11.09.10, 09:19
        Witam,

Od pierwszego postu wiele się zmieniało. Nie będę już pisał po jakich lekarzach jeździliśmy, napisze jak się skończyło.

Jasiek miał w między czasie rezonans magnetyczny mózgu - wszystko wyszło czysto, dobrze pomimo że wszyscy mieli pewność co do wykrycia wady podczas tego badania.

W związku z faktem, iż wyczerpano w naszym przypadku wszystkie możliwe badania które nic nie wykazały i wszystkie mądre głowy (a było ich bardzo dużo) nie wiedział już co robić skierowano nas na rehabilitację do ośrodka na Balkonowej w Warszawie i tam trafiła się nieoczekiwanie bardzo fajna Pani dr która skierowała nas na naświetlanie laserem, które rozluźniło ścięgna, a obecnie chodzimy na masaż stopy i ćwiczenia.

Reasumując, Jasiek już nie utyka i wszystko jest dobrze. Chodzi i biega jakby nigdy mu nic nie było. No ale 9 miesięcy odwiedzania lekarzy i badań trochę nas zmęczyło fizycznie i psychicznie.

Dziękuję za posty z podpowiedziami :)
        • 11.09.10, 14:33
          dziekuje, powodzenia
          • Gość: anet01 IP: *.adsl.inetia.pl 12.09.10, 10:06
            Trochę u was to zbyt długo trwa,u nas dziecko zaczeło płakać że boli go nóżka i nie mogło postawić nogi przez 3 dni przez 3 dni go nosiłam.Potem jak już stawiało to chodzi tak z nóżką na boku miesiac czasu też sie martwiliśmy byliśmy u dwóch ortopedów,chirurga i miał rentgen i nic nie wykazało.Ubierałam mu buty by był zmuszony stawiać nogę prawidłowo i samo minęło.Chirurg niby wyczuł reka na łydce pod kolankiem jakiś guzek stwierdził że to krwiaczek od jakiegoś uderzenia ale siniaka nie miał nie przypominam sobie by wtedy sie uderzył gdzieś.Do końca nie jestem przekonana że to było to.Natomiast 2 dni przedtem zanim zaczął kulećmiał w tą nogę szczepienie i coś mi sie zdaje ze moze od tego sama nie wiem.Nam też mówili że często po infekcji dziecko tak ma.Z tego co wiem dziecko jak np boli noga utyka to potem jak jest juz dobrze czyli nie boli dalej tak chodzi z przyzwyczajenia.Nie wiem co radzić,u chirurga byliście?
            • Gość: anet01 IP: *.adsl.inetia.pl 12.09.10, 10:14
              Chcę dodać jeszcze że u was trwa to już blisko 10miesczyli teraz ma 21 jak zaczął utykać miał 11 wtedy dziecko zaczyna chodzić dopiero.Nam jak chodziliśmy po ortopedach,chirurgach mówiono wtedy a miał 14miesiecy że dziecko w tym wieku dopiero uczy sie chodzić,chód sie kształtuje i do 2 lat jeszcze wszystko moze sie zmienić i w tym wieku nie nalezy oceniac chodu,wad itd....dopiero po 2 latach.Moze dziecko ma poprostu jakąś wade,trzeba buty specjalne itd....a boli go ta nóżka czy nie?jeśli lekarze mówią ze jest ok to moze tak rzeczywiście jest.Odwiedz dla Swiętego spokoju chirurga i tego reumatologa.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.