Dodaj do ulubionych

Czy vitamina k+d może wywoływać bóle brzucha?

28.07.10, 12:09
Witam
Przeczytałam na forum, że witamina k może wywoływać u niemowlaka bóle
brzuszka. Czy to prawda? Troszkę mi się to wydaje nieprawdopodobne. Przy
wypisie ze szpitala dostałam zalecenie podawać małej vitaminę k+d. Podaję,
mała się wije, ma baaaardzo często gazy, szukam więc przyczyny, natknęłam się
na informację odnośnie witaminy k. Bardzo proszę o informację, czy podawanie
tej witaminy może być przyczyną bóli brzuszka. Dziecko ma 5 tygodni.
Edytor zaawansowany
  • Gość: wilgga IP: *.internetia.net.pl 28.07.10, 12:22
    U nas właśnie tak było że małą po witaminie k bolał brzuszek. Więc może. Odstaw
    na kilka dni i obserwuj.
  • k.plata-nazar 31.07.10, 23:59
    nie mamy takich obserwacji- bole brzucha po wit K. Ale prosze odstawic i
    zobaczyc, czy dolegliwosci ustepuja
  • pacijus 01.08.10, 12:35
    Moja dzidzia własnie skończyła 5 tygodni, z mojej obserwacji tak stwierdzam-
    robiłam teścik dwa razy, odstawiłam witamine K potem na drugi dzień była
    poprawa, zaczęłam dawac po kilku dniach, pogorszyło sie odstawiłam i za dwa dni
    poprawa- zaprzestałam dawać. Dodam że nawet zmieniłam ta w ampułkach na taka na
    recepte w kropelkach i nic lepiej. ale to tylko moja obserwacja :))
    pacijus
  • marchewkowa77 02.08.10, 11:14
    Dziękuję za odpowiedź. Owszem, poprawa była już na drugi dzień. Chcę jeszcze raz
    spróbować i poobserwować czy objawy wrócą, ale szkoda mi małej, dlatego wciąż
    się wstrzymuję. Mała wiła się niesamowicie i puszczała strzelające bąki. Cała
    noc też stękała, skrzypiała, wydawała odgłosy jak świnka. Czy odstawienie tych
    witamin czymś grozi?
  • anulkau 02.08.10, 12:02
    Zdecydowanie wit K nasila bóle brzucha - ja za radą pediatry - odstawiłam - jest
    o niebo lepiej! Pozdrawiam.
    --
  • k.plata-nazar 03.08.10, 00:16
    pozostaje mi zapytac przedstawiciela firmy - w sprawie zgłaszanych do firmy
    objawów ubocznych po wit K. Napisze - czego sie dowiedziałam. Prosze o cierpliwosc
  • marchewkowa77 03.08.10, 09:03
    k.plata-nazar napisała:

    > pozostaje mi zapytac przedstawiciela firmy - w sprawie zgłaszanych do firmy
    > objawów ubocznych po wit K. Napisze - czego sie dowiedziałam. Prosze o cierpliw
    > osc


    Myślę, że przedstawiciel i tak zaprzeczy - w końcu nie będzie działał na
    niekorzyść firmy. Dodam tylko, że stosowałam KiD Witum (Oleofarm) w kropelkach,
    później w kapsułkach.
  • k.plata-nazar 04.08.10, 00:21
    jest wiele preparatów wit K i mam nadfzieje pozyskac prawdziwe informacje
  • gosiakt86 29.08.10, 14:27
    a zaprzestanie podawania vit.k nie zaszkodzi dziecku???
  • analyss 26.08.10, 06:00
    czytałam, że są różne reakcje na nośniki witaminy, częsty jest olej arachidowy,
    który może alergizować
    podobno najbezpeczniejszy preparat to babyK
  • analyss 26.08.10, 06:01
    dodam, że nasz synek miał wysypkę od wit vitaD, w kapsułkach, po vigantolu w
    kroplach było lepiej...
  • scarlet_s 06.09.10, 23:33
    U na były. Odstaw.
    --
    Scarlet i agenci
  • phere_nike 07.09.10, 12:26
    owszem moze. Oraz zielone luzne kupy. tak było u mojej córeczki, odstawilismy witaminę K i minęło.
  • marchewkowa77 07.09.10, 15:12
    Podaje samą vita D, bez K, moja pediatra po powrocie z urlopu potwierdzila, ze obie witaminy mogą powodowac bóle brzuszka, nigdy nie wiadomo która. I wlasnie jak któras z was pisała alergizują nośniki zawarte w preparatach. W ostatnim numerze "mamo to ja" tez było na ten temat, zeby probowac z innym preparatem - to tak do informacji innych mam, ktore byc moze tez beda mialy taki problem ze swoim dzidziusiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka