IP: *.gdynia.mm.pl 18.08.10, 10:52
witam, czy ph zasadowe kału powinno niepokoić?
może jest przyczyną ciągłych problemów brzuszkowych syna? (bolesne gazy, kolki
w wieku 9 miesięcy).
Obserwuj wątek
      • Gość: rozgwiazdunia Re: ph kału IP: 109.196.145.* 18.08.10, 22:15
        podobno alergia objawia się w dwóch układach, czyli np w oddechowym (duszności)
        i pokarmowym (bóle brzucha, zielone kupy) lub na skórze (wysypka, suche place).
        Syn ma tylko te męczące gazy, kupy są rzadkawe ale żółte, wypróżnia się co 4-5
        dni. skórę ma ładną. dobrze przybiera na wadze, mimo tego że nadal jest tylko na
        piersi.
        nie zauważyłam jakiejś szczególnej zależności między tym co ja jem a jego
        zachowaniem. gazy są codziennie. nasilają się przed wieczorem i w nocy nad ranem.
        • k.plata-nazar Re: ph kału 18.08.10, 22:49
          dziecko 9-miesieczne powinno miec juz rozszerzana diete- za moment bedzie
          problem niedoborów. dziecko w tym wieku potrzebuje duzo energii. prosze powoli
          wprowadzac nowe pokarmy, pojedynczo. na pewno zmieni sie obraz stolca.
          wypróznienia co 4-5 dni- to długie przerwy (moze bóle brzucha wynikają z zaparć?)
          • Gość: rozgwiazdunia Re: ph kału IP: 109.196.145.* 19.08.10, 09:13
            wprowadzałam mu wiele produktów, po wszystkim miał więcej gazów i płakał. dwa
            dni temu podawałam mu jabłko z dynią (kiedyś już to podawałam) i też płakał.
            nie mogę podawać mu jedzenia po którym wiem że będzie cierpiał. tylko dlatego że
            w tym wieku powinien jeść inne rzeczy ma płakać całe dnie i noce? chyba nie o to
            chodzi. jak na razie prawidłowo przybiera na wadze, więc wydaje mi się że
            wystarcza mu mój pokarm. mogę zrobić mu badania krwi, żeby sprawdzić czy nie ma
            anemii.
            chciałabym znaleźć przyczynę jego bólów. może po prostu jeszcze nie dojrzał mu
            układ pokarmowy.
            co do rzadkiego wypróżniania, podawałam mu przez ok tydzień codziennie łyżeczkę
            syropu lactulosum i nic nie pomagało. może powinnam dawać większą dawkę?
            szukałam w internecie informacji na temat zasadowego ph kału i trafiłam na
            pojęcie dysbiozy. orientuje się Pani w tym temacie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka