probiotyki - ilość czy jakość Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czym kierować się przy wyborze probiotyku?
    od jakiegoś czasu widzę tendencję do zwiększania ilości bakterii probiotycznych w dawce preparatu; czy to rzeczywiście tak, jest, że im więcej, tym lepiej? a może raczej należałoby zwrócić bardziej uwagę jaki konkretnie typ bakterii jest w danym preparacie? lepiej jeden rodzaj czy kompozycja kilku kultur bakteryjnych?
    a może nie warto wchodzić w niuanse biologiczne, tylko zdać się na marketing (reklamę), cenę, postać leku...
    --
    bb
    • Gość: anet01 IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.10, 16:23
      Oczywiście ze im więcej szczepów tym lepiej.Jelita potrzebują róznych tzw.,,dobrych" bakteri.Najlepiej dawać codziennie inny probiotyk np 4różne szczepy na zmiane.Ja polecam bardzo probacti ma 4 szczepy bakterii.Ja swojemu 2latkowi daje 1dnia lacidoenter,2dnia-probacti,3dnia dicoflor i 4 dnia latopic,5dnia sanprobi.Jak sie coś dzieje z jelitami np biegunka to daje 1 dnia wszystkie probiotyki po pół kapsułki
    • podbijam, co sądzi Pani doktor?
      • jakość probiotyków tzn rodzaje szczepów mają napewno znaczenie, bo od rodzaju szczepów zależy jak bakterie kolonizują przewód pokarmowy, na ile mogą przetrwać w tym przewodzie i w jaki sposób różne szczepy w jednym probiotyku "współpracują" ze sobą. Przyznam ze o takim mieszaniu probiotyków słyszę pierwszy raz, ja córce daję Lactoral(bo polski), ale dla alergików dobry jest latopic(moja bratowa daje córce).
    • podnoszę temat :)
      --
      bb
      • no właśnie. Ja dzisiaj chciałam maluchowi kupić Dicoflor 30 ale farmaceutka namówiła mnie na Lactoral, właśnie dlatego że ma 10 MILIARDÓW bakterii (jak oni to tam spakowali;-))a Dicoflor 'tylko' 3 mld o ile dobrze pamiętam. Przez chwilę zastanawiałam się nad procentem od sprzedaży dla pani farmaceutki;-) ale ostatecznie jednak wzięłam te 10mld, czy słusznie?
        • Gość: mamapoli IP: *.dynamic.chello.pl 22.02.11, 23:30
          słusznie-bo Lactoral oprócz tego że ma 10 mld bakterii to są to szczepy dobrze" dopasowane" do jelit naszych dzieci. Poza tym bakterie z Lactoralu pochodzą od polskich dzieci-to ma duże znaczenie. Sama daje córce Lactoral.
          • Gość portalu: mamapoli napisał(a):

> słusznie-bo Lactoral oprócz tego że ma 10 mld bakterii to są to szczepy dobrze"
            > dopasowane" do jelit naszych dzieci.

producenci biogai i dicofloru (i pewnie nie tylko) też obiecują, że są "dobrze dopasowane" :)
            a co do ilości, to przecież bakterie się namnazają, więc i tak ich ilość powinna się zwiększać w przewodzie pokarmowym;
            --
            Jeżeli uznamy argument, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, to oznaczałoby że podstawy etyki runęły w gruzach.
            Piotr Balcerowicz.
            • biogaja ma podobno 'unikalny' skład, bo i cena jest dość unikalna....Kiedyś lekarz zalecił mi to i tylko to dla starszego. O mało nie padłam w aptece jak pani zaśpiewała cenę. Jednak ponoć tańszego odpowiednika nie ma.
              Nie wiem za bardzo jak z tym dopasowaniem...a są jakieś badania na temat tego jakie bakteria mają polskie dzieci a jakie niemieckie czy angielskie?
              • ja ostatnio zaszalałam i kupiłam biogaie :)
                przeliczę wydajność i zobaczymy, czy będzie tak źle... dla młodszego kupiłam kropelki a dla starszego tabletki do żucia (10 szt kilkanaście zł, więc to nie jest az tak dużo w porównaniu z saszetkami dicofloru czy acidoalcu np...);
                a co do tematu dopasowania mikrobiologicznego, to kiedyś byłam u szanowanego profesora (chodziło akurat o sprawy alergologiczno- pulmonologiczne) i tenze profesor zalecał szczepionkę przepisując poliwakcynę własnie z taką argumentacją, że ta w odróżnieniu od innych jest produkowana ze szczepów "lokalnych", więc ma większą skuteczność... nota bene szczepionki nie podałam, ale to inna historia
                --
                Jeżeli uznamy argument, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, to oznaczałoby że podstawy etyki runęły w gruzach.
                Piotr Balcerowicz.
              • Gość: mamapoli IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 14:08
                tak-są badania nad bakteriami w różnych krajach. Bakterie to flora-tak jak zwierzęta, w róznych szerokościach geograficznych zyją inne gatunki, w przypadku bakterii człowieka-różne szczepy.Dicoflor ma chyba bakterie wyizolowane w Finlandii, biogaia-nie wiem, Lactoral jest napewno od polskiego dziecka. Cena tej biogaii pewnie związana jest z większą wydajnością-tylko że trzeba zużyć w ciągu 2 m-cy.
    • ja nie moge napisac, ze jeden jest lepszy od drugiego;
      preparatów mnóstwo, prosze zmieniac preparat;
      kazdemu inny posłuzy

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.