Dodaj do ulubionych

Syrop Hydroxyzinum

IP: *.skokstefczyka.pl 30.06.11, 12:53
Witam,
Wczoraj bylismy z moja corka(13m-cy) u neurologa, wspomielismy o nieprzespanych nocach i przerazliwym placzu nocnym. p doktor przepisala Syrop Hydroxyzinum. Mam go podawac codziennie na noc 5 ml przez m-c. Pierwsza noc-pierwszy raz bez pobudek. Wszystko fajnie, ale mam obawy co do tego leku-oczywiscie naczytalam sie w internecie... jestem jeszcze przed wizyta u mojej pediatry.
Co Pani sądzi o tym leku? Czy nie uszkodzi ukladu nerwowego? Czy nie uzalezni? Czy nie zaszkodzi?
Z góry dziekuje za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • karo172 Re: Syrop Hydroxyzinum 30.06.11, 21:28
      moja córcia miała 3 miesiące jak nam dermatolog przepisała ten syrop 2x2,5 ml (skaza białkowa), a jak poszliśmy póżniej do pediatry to kazała odstawić bo to nie jest syrop dla małych dzieci i zastąpiła go Fenistil w kroplach i pomogło, mała rozwija się bardzo dobrze choć stosowaliśmy go prawie 3 tygodnie, pozdrawiam

--
      [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/dxomio4piim3enxu.png[/img][/url]
        • Gość: sylwia Re: Syrop Hydroxyzinum IP: *.skokstefczyka.pl 07.07.11, 11:09
          dopiero pod koniec lipca mam wizyte u naszej pediatry-skonsultuje z nia podawanie tego specyfiku ktory polecila neurolog. tez uwazam ze jak dla tak malego dziecka to taki lek nie powinien byc stosowany, jesli nie ma ku temu wyraznych wskazan, nie spi w nocy, placze przez sen, ale ja chce wiedziec czy ona jest zdrowa i placze bo tak ma, a podanie tego leku to nie dzialanie na przyczyne a tylko na skutek.
    • Gość: alinka Re: Syrop Hydroxyzinum IP: *.gdynia.mm.pl 04.11.11, 13:40
      mój bratanek jak miał roczek z kawałkiem dostawał ten syrop po operacji przez prawie miesiąc,. nic mu nie było i jest teraz zdrwoym, mądrym i grzecznym chłopcem. żadnych efektów ubocznych, żadnych niespodzianek. jeśli lekarz przepisuje to wie że można go podać. naprawdę jest bezpiczny.
    • Gość: dorosła Re: Syrop Hydroxyzinum IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.13, 14:39
      Jestem dorosła; zapisał mi ten lek lekarz ogólny, aby uspokoić moje rozdrażnienie przy dolegliwościach alergicznych (skórnych) i bym mogła spokojnie spać. Alergolog kazała natychmiast odstawić twierdząc, że więcej tam konserwantów niż innych składników. Dziecku nie odważyłabym się tego podać, ale nie jestem lekarzem :-)
    • skysky2003 Re: Syrop Hydroxyzinum 29.11.16, 04:21
      Hydroxyzinum syrop
      Stasza córka jako 5-latka miała ospę (była WSZĘDZIE obsypana krostkami) Lekarka zapisała hydroxyzinum syrop - podawałam sporadycznie, łagodziło swędzenie - nie zostały żadne ślady po chorobie no i lepiej sypiała i nie drapała się prze sen.
      Teraz przy młodszej córce podaję sporadycznie bo ma skórę wrażliwą/atopową - śpi o niebo lepiej i jest ok. Zamierzam polecić go sąsiadom, których 1,5 r. syn (a jest już 4 nad ranem) właśnie płakał przez ponad 2 godziny (chyba ząbkuje). Żal dziecka i szkoda rodziców. Może to go wyciszy
      • skysky2003 Re: Syrop Hydroxyzinum 29.11.16, 04:26
        skysky2003 napisała:

> Teraz przy młodszej córce podaję sporadycznie bo ma skórę wrażliwą/atopową - śp
        > i o niebo lepiej i jest ok. Zamierzam polecić go sąsiadom, których 1,5 r. syn
        > (a jest już 4 nad ranem) właśnie płakał przez ponad 2 godziny (chyba ząbkuje).
        > Żal dziecka i szkoda rodziców. Może to go wyciszy
        Ich syn nie sypia już prawie rok. Dziecko traci głos, krztusi się kaszle a matka trzyma formę, ale coraz słabiej... Żal mi ich. A może parę kropli Syropu przyniesie senne ukojenie i nocny spokój/odpoczynek przed pracą.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka