• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

biegunka u dwuletniego dziecka

• IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.07.11, 21:05
    Witam!
    Mam pytanie mój mały synek (2 lata) ma biegunkę (robi kupkę 3 - 4 razy dziennie bardzo żadką i ze śluzem kolor kupki normalny po tym nifuroksazyd richter kupka zrobiła się najpierw żółta a potem zgniło zeielona, od kąd odstawiłam to kolor jest normalny ) od dwóch tygodni, byłam u lekarza z synkiem (na zastępstwie bo nasza pediatra na urlopie) przepisaał nam nifuroksazyd richter 3 razy dziennie i acidolac baby 2 razy dziennie. To nic nie pomaga odstawiłam ten nifuroksazyd richter bo nic nie pomagał tylko spowodował że kupki były bardziej wodniste. Podaję mu jeszcze smecte 2 razy dziennie bo przeczytałam że to pomaga. Dałam mu też jagódki do zjedzenia i nic nie pomaga mam już dosyć tej nie pewności co mu jest. Nie wspomniałam, że mały normalnie się zachowuje jest radosny, biega, normalnie je. Nie jest osłabiony i nie ma gorączki. Proszę o rady bo nasza pediatra wraca dopiero 12 sierpnia ale jak mu nie przejdzie do poniedziałku to idziemy do innego lekarza.
    Edytor zaawansowany
    • 30.07.11, 22:06
      Ze smecta nie ma co przesadzać, bo ona "zabiera" bakterie z przewodu i te złe i te dobre.
      Mój synek miał też biegunkę jak podawałam mu kaszki z serii "Zdrowy brzuszek", pomyśl, czy nie dostaje on czegoś do jedzenia co może powodować taką biegunkę.
      Polecam Ci podawanie do picia orsalit, dobre i na wymioty i na biegunke.
      • 31.07.11, 12:55
        Nifuroksazyd podaje się jesli przyczyną biegunki jest bakteria. W tym przypadku mam wątpliowosci co do sensownosci podawania antybiotyku.
        Przyczyna biegunki u Twojego dziecka moze byc wirus ale też alergia.
        Wirusowe infekcje trwaja nawet do 10 dni, wiec dbaj o odpowiednią ilość płynów i mozesz podawac 1 raz dziennie Dicoflor 30. I po prostu obserwuj dziecko.
        Warto skonsultowac z pediatrą Twoje wątpliwosci
        No i oczywiscie spokojnie czekaj na odpowiedz Eksperta :)
    • 01.08.11, 14:00
      smiało podawac probiotyk, moze nalezy zamienic na inny
      nifuroksazyd nie sadze aby był potrzebny
      ewent. posiew kału;

moze byc nieprawidłowy stolec "po infekcji"'
      mozna zmniejszyc ilosc mleka
    • 19.08.11, 09:39
      Jeśli to się nie sprawdza to może warto byłoby zmienić probiotyk. Każdy probiotyk ma trochę inny skład szczepów bakterii dlatego warto by spróbować innego. Swojemu dziecku podaję Lactoral i u nas się sprawdza.
      • 27.08.11, 08:40
        u nas przy biegunce po pierwsze idzie orsalit-żeby dziecko się nie odwodniło, później dieta-przede wszytskim bez mleczna przez kilka dni i trochę zapierająca-taka ryżowo-marchewkowa, co do probiotyków to ja daję Latoral(-nie ma mleka), co najmniej przez tydzień. I nawet jak ta właściwa biegunka powoli ustępuję to jeszcze przez kilka dni kupka jest jeszcze brzydka. Jeśli masz wątpliwości zrób badanie kału. Ja robiłam raz badanie przy biegunce i wyszedł rotawirus.
        • 29.08.11, 16:31
          czest obserwujemy nietolerancje laktozy (przejsciowo) po biegunce
    • 31.08.11, 09:50
      Najważniejsze to nawadnianie w czasie biegunki bo brak odpowiedniego nawadniania może być bardzo groźny. Najlepsze do tego celu są odpowiednie płyny nawadniające- sama stosuje Orsalit u swojego dziecka. Dobrze jest też podawać probiotyki i dietę lekkostrawną.
      • 07.09.11, 10:30
        oczywiscie, w przebiegu biegunki trzeba dbac aby dziecko pilo (nie zmuszac do jedzenia)
        • 05.12.11, 22:08
          Orsalit rozpuszczony w wodzie małymi łyczkami, plus oczywiście dużo wody, żeby się dziecko nie odwodniło, probiotyki nie zaszkodzą:)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.