Dodaj do ulubionych

6 miesiecy robi twarde kupki i płacze

IP: *.zone8.bethere.co.uk 10.10.11, 22:45
Moj 6 miesieczny synek bardzo rzadko robi kupki. Czasem nawet po tygodniu przerwy i są one zbite i twarde. Jak robi kupę to bardzo płacze, strasznie jest mi go żal, nie wiem co mam robić. Miesiąc temu zaczęłam rozszerzać mu diete, dostaje zupke na obiad, czasami deserek i kaszkę na dobranoc ale nie zjada tego dużo, raptem pare łyżeczek. Karmie go piersią i czasm dopajam wodą, ale to rzadko. Czy mam dawać mu więcej wody? Wtedy może wypijać za mało mleka, dodam,że pije średnio 6 razy dziennie mleko, ale małe ilości. Proszę o poradę, bo juz nie wiem co robić.
Obserwuj wątek
        • hebanik82 Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze 11.10.11, 23:57
          Hej, tez mam ten problem u mojego bobasa.
          Karmiony piersią robil kupki codziennie, od kiedy zaczelam wprowadzac stale pokarmy zaczal sie problem z zaparciami. Jak dostal czopek po 6 dniach nie robienia to odetkał się i zrobił 3 k.tego samego wieczoru. Od tego czasu problem wciąż jest, dzis minął 7 dzien bez kupy.
          Przestalam mu dawac stale p. i jest tylko na piersi od tyg. i teraz juz tez nie wiem czy dziecko trawi mleko z piersi bezresztkowo czy znowu jest jakis problem.
          Maly jest usmiechnięty, nie wygląda na cierpiącego.
          Ja dałam wywar z suszonych śliwek ale nie pomogl, tak samo tarte surowe jablko.
          Spróbuj u siebie może pomoże. Procz tego podawaj duzo picia, moze byc wystudzona, ciepla woda po przegotowaniu.
        • momago Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze 12.10.11, 08:56
          Zaparcia u dzieci kp są raczej rzadkością.
          To prawda, że nasz pokarm trawi się bezresztkowo, wypróżnienia mogą być co kilka dni - to jest norma.
          W Waszej sytuacji - suche kupy oddawane z trudem - to może mieć związek z nietolerancją pokarmową (np.marchew, gluten) lub niedoborem płynów. Skoro mały cały czas jest na piersi, nie podawałabym wody tylko wprowadziła dodatkowe karmienia z piersi (zwłaszcza przed lub po stałych posiłkach). Próbowałaś podawać jakiś probiotyk - może warto spróbować przed kilka tygodni?
          • Gość: dobramama Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze IP: *.zone8.bethere.co.uk 12.10.11, 16:34
            Staram sie dawać małemu pierś jak najcześciej,ale on często odmawia, już coraz rzadziej pije z piersi. Teraz mu daję jeszcze tarte jabłko, moze będzie lepiej. Po ostatniej twardej kupie na drugi dzień zrobił jeszcze dwie rzadsze i od razu lepszy humor miał i lepiej spał. Boję się, że znowu będzie długa przerwa. Co to są te probiotyki bo nie mam pojęcia i nie wiem czy je tu dostanę, bo mieszkam w Anglii.
            • momago Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze 12.10.11, 17:23
              Dziecko jeszcze małe, do roku pierś powinna być podstawą diety - proponuj jak najczęściej. Probiotyki regulują pracę jelit - szukaj preparatów zawierających bakterie Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus - do kupienia w aptece, są bezpieczne i bez recepty. Jeśli dajesz ryż, to może na jakiś czas zastąp go kaszką kukurydzianą lub jaglaną.
              Surowe tarte jabłko, wbrew obiegowej opinii, podobno wcale nie rozluźnia. Nasz pediatra poleca je przy biegunce. Przy zaparciach podobno lepsze pieczone.
                • m.aggie Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze 13.10.11, 19:57
                  A ja jednak proponowałabym zastanowić się nad podaniem wody.
                  Mój maluch ma 5 miesięcy, uczęszcza do żłobka, więc wcześniej zaczęłam mu rozszerzać dietę. I niestety po podaniu marchewki zaczęły się problemy. Dopiero teraz wychodzimy na prostą, właśnie dzięki podawaniu wody po posiłkach stałych. Fakt, że tych posiłków dzieć teraz nie zapija piersią, ale nawet jak jeszcze był w domu i zapijał, to problem był. W końcu nawet mleko I fazy, choć wodniste, samą wodą nie jest i może tak nie pomagać. I też częstsze przystawianie nie pomagało, bo mały nie chce piersi, jak nie jest głodny.
                  Teraz synek dostaje 3-4 łyżeczki wody po posiłku i w końcu od kilku dni wypróżnia się normalnie. U dorosłych również na zaparcia poleca się szklankę wody rano, więc chyba coś w tym jest.
                  • momago Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze 13.10.11, 20:38
                    Generalnie zgadzam się co do wody :-)
                    Sugerowałam popijanie mlekiem a nie wodą bo tych karmień nie jest za wiele. Jeśli podamy dodatkową wodę, dziecko może nie chcieć pić mleka a na to jeszcze chyba za wcześnie. Poza tym mleko ma wszystko co dziecku niezbędne, także ponad 80 enzymów wspomagających trawienie i działanie własnych enzymów dziecka.
                    Jeśli to mają być rzeczywiście tylko 3-4 łyżeczki, to oczywiście warto spróbować.

• hebanik82 Re: 6 miesiecy robi twarde kupki i płacze 13.10.11, 23:22
                      Byłam u lekarza z moim Maluchem we srode czyli 8dni po ostatniej kupce. Zbadał go i powiedział, że wszystko z brzuszkiem ok i tylko czekac. Kazał podawac warzywka, duzo owoców (nawet papaje,mieszkam w UK wiec to dla nich normalne) i duzo picia!
                      Dziś maly zrobił kupeee, że hoo hoooooo, wszystko bylo do prania!
                      Tej papai mu nie dawalam ale wczoraj dostal buraczki czerwone a dzis mieszanke buraczkow z pyrką no i poszlo. Mam nadzieje, że juz teraz będzie ok.
                      Pozdrawiam i oby Twoj bobasek juz nie mial wiecej takich problemow.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka