Dodaj do ulubionych

Koszmarna gradówka

17.11.11, 00:57
Witam!
Pilnie poszukuje specjalisty-okulisty który pomoże mojej rocznej córce pozbyc się gradówek. Wyczerpałam już wszystkie metody leczenia, począwszy od okładów, kropel,maści a skończywszy na operacjach.... W jednym oku gradówka wielkości paznokcia odnowiła się już w cztery dni po operacji. Dziecko miało natychmiast kolejny zabieg. I nie minęło pięc dni a oko znowu puchnie.... Na drugim skóra byla juz tak zmacerowana, że nacinane było od zewnątrz. I tu widzę poprawę. Dodam, że zabieg jest w znieczuleniu ogólnym a budzenie dziecka po operacji-to koszmar.
Jeżeli ktoś zna lekarza, który może nam pomóc, to już z góry dziękuje... Jestem z Katowic
Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • Gość: nika IP: *.020.c87.petrotel.pl 22.11.11, 19:40
    Mój syn też ma problemy z gradówkami, ma już 3 w ciągu 6 miesięcy. Też miał różne maści i kropelki. I nic nie pomaga. Teraz jeden z lekarzy zalecił jedzenie 1 łyżeczki drożdży dziennie , zobaczymy jakie będą efekty.
    Może to ci się przyda:
    www.czd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=111:poradniaokulistyczna&catid=7:poradnie&Itemid=210
  • honeymh 23.11.11, 00:55
    Dziękuję Ci bardzo za wsparcie. Dzis byłam u okulisty z małą i lekarz twierdzi, że to zgrubienie już nie jest gradówką( wyraznej kuleczki brak i się nie przemieszcza pod palcem). Może to byc jeszcze pozostałośc po dwukrotnej operacji i wsadzeniu tam jakiegos sterydu. Mam jeszcze dac oku na "dojscie" 3 tyg. Zobaczymy. Moja Zosia miała na jednym oku 8 gradówek, na drugim 4. W drugim zabiegu po 3 dniach od pierwszego, znowu znalezli kolejne 5. Chyba nas nie przebijecie (mam nadzieje i oby nie) :))
    Jutro jemy drożdze :)

pozdrawiam
  • Gość: aga IP: *.183.194.122.dsl.dynamic.t-mobile.pl 23.11.11, 21:55
    ja stosowalam zakraplanie nano srebra koloidalnego i nano złota koloidalnego, po 2 krople każdego do oka, jest niezawodne.
  • k.plata-nazar 30.11.11, 09:33
    Gradówke nacina się, a następnie specjalną drapaczką usuwa się zalegające masy i przede wszystkim torebkę gradówki, co pozwala później na uniknięcie nawrotów. Taki jest zabieg okulistyczny. Odnoscie innych metod nie mam doswiadczenia. Zakjłada sie na pewno opatrunek i masc antybiotykowa. Gdyby jeszcze raz (odpukac)- moze warto pobrac posiew tresci.
  • honeymh 30.11.11, 22:14
    Witam!
    Na temat samego zabiegu to już teraz chyba wszystko wiem. Zosia miała już ich dwa. Mija własnie prawie dwa tyg od ostatniego i tak jakby to drugie oko jest lepsze, jednak wciąż w zew kąciku dolnej powieki coś jest, takie czerwone, małe zgrubienie. Okulistka stwierdziła,że gdyby to była gradówka to by ją wyczuła pod palcem, "przemieszczała" by się(przynajmniej w tej początkowej fazie). A to jest twarde. Jak chciałam na samym początku pobrac wymaz z oka to mnie zbywano, mowiąc ze już jest za póżno. Teraz czekam czy to zacznie rosnąc. Jak tak to na pewno wymaz pobiorę (nawet siłą:))
    Oko nacięte z zew dobrze sie goi, blizna pomału blednie. Teraz widzę,że nacięcie z zew daje lepsze rezultaty.
    Póki co dziękuję i pozdrawiam :)
  • k.plata-nazar 03.01.12, 08:51
    pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka