Dodaj do ulubionych

Co w polskim śledztwie słychać?

09.12.10, 08:08
Ano nic. Istna tabula rasa!
Czytać hadko - po prawie ośmiu miesiącach z QAR - czyli tej polskiej skrzynki, którą bezczelni Rosjanie nam ukradli udało się ustalić, "że o 8:41:02,5 polskiego czasu od samolotu oderwał się statecznik pionowy, zaś przyjęta godzina katastrofy to 8:41:06. Jednak tylko dokładna analiza danych da odpowiedź: co i kiedy działo się z częściami samolotu. Ale także co i kiedy załoga robiła z urządzeniami i podzespołami samolotu."
A jeszcze po raporcie tych specjalistów powołani zostaną następni, lepsi specjaliści...
Oż kuźwa!
Wam krowy pasać a nie śledztwo prowadzić!

--
GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM. (K.I. Gałczyński - 1953)

Zobacz - fotoforum.gazeta.pl/a/51835.html
Edytor zaawansowany
  • jot-es49 09.12.10, 08:16
    O czym pisze w swoim, nazwijmy to, aneksie do projektu raportu końcowego MAK, Pan Miller?
    Czyżby całe 100 stron dotyczyło najważniejszego pytania: jakie wojskowe procedury obowiązywały na smoleńskim lotnisku?
    Czy aby informacja: "warunków do lądowanie nie ma" w języku polskim oznacza "jest piz... ale spróbujcie". To jest kwestia językowa czy formalna, proceduralna?
    Niezbędna jest jednak komisja międzynarodowa specjalistów, bowiem Polska i Rosja nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu tego typu postępowania - jak powiedziała Zuzia (nie nie nasza zuzka) Kurtyka!

--

• polazrski 09.12.10, 09:36
    I nawet Zepsół Maciory zdaje sie o tej skrzynce kompletnie zabył.
    --
    moze i z ciebie halachiczny zyd, ale Zyd zaden! autor: marouder
    Unikasz meritum, żeby tylko wybronić sukinsyna. Nie dlatego, że człowiek, tylko dlatego, że żyd. autor: trzecikot
    chamie bez tożsamości. autor: off_nick
  • gucio60 09.12.10, 09:48
    Wyjaśnienie katastrofy Concorda zajęło 10 lat. Sądzisz, że oni tam też nie mają doświadczenia ?
  • jot-es49 09.12.10, 09:55
    Gucio! A czy ty naprawdę sądzisz, że u nas są sami wybitni specjaliści?
    Bo przekopiować zapisy, jeśli dysponuje się odpowiednim oprzyrządowaniem, potrafi ciut bardziej rozgarnięty użytkownik komputera!
    No ale dalej to już są schody...
    --

• absurdello 20.12.10, 12:15
    porównać tych wykresów chociażby z instrukcją pilotażu TU154M ... chyba, że wolą się śmierdzącego jaja nie tykać by się nie ponarażać różnym wysoko postawionym
  • jot-es49 20.12.10, 22:30
    A może po prostu za cholerę nie potrafią z tych wykresów udowodnić zamachu?
    --

• autorytet.moralny.z.po 09.02.11, 16:06
    > A może po prostu za cholerę nie potrafią z tych wykresów udowodnić zamachu?

A może właśnie im za każdym razem wychodzi, że to zamach i nie wiedzą już jak kombinować, by to jakoś inaczej wytłumaczyć.
    Bo teraz to już nawet p.o.wski motłoch zaczyna mieć wątpliwości.
    I problem jak cholera.
  • maccard 09.12.10, 10:55
    gucio60 napisał:

> Wyjaśnienie katastrofy Concorda zajęło 10 lat.

Wyjaśnienie przyczyn zajęło ok. 3 - 4 lat.
    Po 10 latach rozstrzygnięto sprawę odpowiedzialności, ale przyczyny były znane już wcześniej.

Sądzisz, że oni tam też nie mają
    > doświadczenia ?

--
    Forum prawników
    Poradnik prawny
  • jot-es49 09.12.10, 09:50
    Tyle tylko, że polskie instytucje pracujące nad analizą zapisów skrzynek nawet z polską sobie nie radzą (a w ruskich im prąd przeszkadza) a więc może dlatego AM domaga się zwrotu oryginałów ażeby je dopasować do wyników?
    Nie wiem!
    Ja się tylko zapytowuję jak oni chcieli przejąć to śledztwo?
    AM by czytał z QAR czy FDR - uwaga piloci, w tej chwili oderwał się statecznik pionowy?
    Bo z niektórych wywodów wynika, że chcą poznać "stenogramy" z FDR...
    Sam chciałbym usłyszeć co ten QAR mówił naszym pilotom na ucho;-)
    --

• zaplutykarzelupa 09.12.10, 10:19
    Zgoda, ale jak zwykle wesze tu jakis spisek
    Maciarewicz utrudnia?
    Kaczynski ryje i bruzdzi?
    Wassermanowna dolki pod prokuratorami kopie?
    Nie
    po prostu tuski i komorowskie maja to wszystko gdzies
  • jot-es49 09.12.10, 10:33
    Karzełek bój się upa! Gdzieś ty tam wyczytał, że Tusk z Komorowskim przy pomocy Macierewicz czy Kaczyńskiego prowadzą badania QAR?

A to co śmierdzi, to polska pycha i zarozumiałość! Ja jeśli nie radzę sobie z naprawą kompa i nie chcę go do końca spieprzyć idę z tym do specjalisty...

Nasi specjaliści analizują aby następni specjaliści mogli przeanalizować ich analizę?
    Powtórzę, parafrazując wieszcza: "Wam krowy pasać nie śledztwo prowadzić".
    --

• maccard 09.12.10, 10:57
    jot-es49 napisał:

> Powtórzę, parafrazując wieszcza: "Wam krowy pasać nie śledztwo prowadzić".

'Wieszcz" powiedział inaczej, dokładnie tak: "Wam kury szcz... prowadzać, a nie..."
    --
    Forum prawników
    Poradnik prawny
  • jot-es49 09.12.10, 11:25
    Maccard psiakość! Napisałem parafrazując(rozwijać, zmieniać czyjąś myśl, treść tekstu) czy nie?
    --

• maccard 09.12.10, 14:08
    jot-es49 napisał:

> Maccard psiakość! Napisałem parafrazując(rozwijać, zmieniać czyjąś myśl,
    > treść tekstu) czy nie?

Och, to była bardzo radykalna parafraza ;)
    --
    Forum prawników
    Poradnik prawny
  • absurdello 09.12.10, 13:42
    o 8:41:02,5, będąc ok. 615m od pasa startowego, tuż za drogą, stracili statecznik pionowy czyli możliwość sterowania:

Wpis w transkrypcji rozmów

8:41:02,7 Ku....aaaaaaaa i tak do 10:41:04,6 kiedy została zniszczona kabina

Czyli najpierw gdzieś między

10:40:59,3 . Odgłos zderzenia z drzewami
    a
    10:41:00,3 2pilot K..... mać!

nastąpiło uderzenie w brzozę i urwanie końcówki skrzydła, samolot zaczęło okręcać wzdłóż osi podłużnej, potem gdzieś w okolicach szosy zaczepili drugi raz tracąc statecznik pionowy i wszelką nadzieję ... w gruncie rzeczy to były okropne ostatnie sekundy.

Obawiam się, że nasza skrzynka nie jest analizowania, bo pokazuje wszystkie błędy pilotów, a to jest wielu osobom (pewnie głównie ze sfer lotniczo-wojskowych) bardzo niewygodne, bo pewnie wielu osobom ktoś może zadawać niewygodne pytania.

Jakoś nie wierzę, że nikt nie jest w stanie przeanalizować tych danych :(((
  • jot-es49 20.12.10, 11:53
    Na forum działają ostatnio sami zwolennicy teorii spiskowych. Czasem zaczynam zastanawiać się jednak czy czasem niektórzy z nich nie mają racji.
    Przeczytałem komunikat MAK z dnia 17 grudnia i powiem uczciwie - zamurowało mnie.
    Strona polska przesłała swoje uwagi do projektu zawarte na 148 stronach. W języku polskim i w języku rosyjskim. W piśmie przewodnim zaznaczono jednak, że w przypadku niezgodności zapisów w obu tych dokumentach - obowiązującym jest dokument w języku polskim.
    MAK informuje, że w chwili przekazywania projektu raportu panu Klichowi, był on proszony aby odpowiedź sporządzona została w języku rosyjskim lub angielskim, które to języki są oficjalnymi językami ICAO.
    Czy informacja ta dotarła do przedstawicieli polskiej komisji? Czy rzeczywiście nikt w Polsce nie może poprawnie sformułować tych uwag w języku rosyjskim lub angielskim?
    Kolejny brak specjalistów? Może zatem poprosić naszych zachodnich przyjaciół?
    Tylko jak się z nimi dogadać?
    Kuźwa! To naprawdę pachnie skandalem! I to międzynarodowym!
    Rosjanie zrobią zapewne to co zapisane zostało w ostatnim akapicie komunikatu. Opublikują Raport w swojej wersji i dołączą do niego uwagi Polski.
    To dopiero będzie rechot nad Polską. Afera z amerykańskim generałem to pikuś!
    Przecież u nas do tej pory media lansują tezę, że raport wskazuje winnych!!!
    Przedstawiciele (medialni) poszczególnych partii nie zaprzeczają tym bredniom.
    Wysnuwam zatem przypuszczenie, że takie uwagi o winie czy nie winie mogły znaleźć się w naszych uwagach!
    Totalna żenada!
    Czy naprawdę nie ma w Polsce nikogo, kto przeciwstawiłby się tej błazenadzie?
    Nawet Kalisz nie potrafił się ustosunkować do tego czy opublikowanie stenogramu było czy nie było naruszeniem zapisów prot.13 Konwencji.
    Czyżby wtórny analfabetyzm?
    --

• igor_uk 20.12.10, 17:35
    jotes,czesc.Mnie rowniez to juz wszystko przerasta.Widze tylko jedn wielki balagan informacyjny,a do tego koncert niekompetencji.Czy to tylko brak fachowcow? Watpie.Raport MAK zawiera mase uwag co do organizacji lotu,co do szkolen pilotow i jeszcze wiele innego,co nie da sie zwalic na Lecha Kaczynskiego i ewentualnie debesciackich pilotow.
    W dniu przekazania raporta na stronie MAK pojawil sie komunikat,w ktorym bylo strzeszczono,czego wstepny raport dotyczy:
    " В Отчете приведен aнaлиз резyльтaтoв пoлевoгo этaпa рaccледoвaния, дaнных рacшифрoвки и aнaлизa cредcтв oбъективнoгo кoнтрoля, мaтемaтичеcкoгo и пoлyнaтyрнoгo мoделирoвaния, нa кoмплекcнoм тренaжере caмoлетa Тy-154М, пoлетa, aэрoнaвигaциoннoгo и метеoрoлoгичеcкoгo oбеcпечения пoлетa, мaтериaлoв кoнтрoльнoгo oблетa рaдиoтехничеcких и cветocигнaльных cредcтв aэрoдрoмa, резyльтaтoв иccледoвaния coхрaнившихcя фрaгментoв кoнcтрyкции и oбoрyдoвaния caмoлетa, летнoй и техничеcкoй дoкyментaции, летнoй и диcпетчерcкoй oценки дейcтвий экипaжa и перcoнaлa грyппы рyкoвoдcтвa пoлетaми, пcихoлoгичеcкoй oценки дейcтвий экипaжa, выпoлненных междyнaрoдными грyппaми экcпертoв – пилoтoв, диcпетчерoв и aвиaциoнных пcихoлoгoв."
    Czy ktos w Polsce powiedzial ludziam,ze w raporcie sa oceny dzialan kontroli lotow?
  • igor_uk 20.12.10, 17:37
    napisalem:
    "W dniu przekazania raporta na stronie MAK "
    Powinno byc:
    "W dniu przekazania Polsce raporta na stronie MAK "
  • jot-es49 20.12.10, 22:25
    Igor! Ty to wiesz i ja to wiem. Wie o tym każdy kto chce wiedzieć i potrafi przeczytać.
    Wniosek z tego wypływa jeden: osoby odpowiedzialne za informowanie polskiego społeczeństwa albo wiedzieć nie chcą, albo czytać nie potrafią!
    Jest jeszcze jedna ewentualność - celowo nie informują społeczeństwa sądząc, że zajmować się ono będzie nieustannymi dywagacjami nad błędem pilotów lub dyspozytorów, nad obowiązującymi procedurami i niechęcią Rosjan do przyjęcia za podstawę, sporządzonej w języku polskim, wersji uwag do projektu raportu.
    Społeczeństwo zajęte rozprawianiem na temat katastrofy smoleńskiej, podłości Rosjan i zagadką, kto został pochowany na Wawelu i z kim - nie zwróci uwagi na ciągły wzrost cen, burdel we wszystkich strukturach Państwa, braku środków na wypłatę rent i emerytur, totalnego syfu OFE i wiele innych spraw.

A zapominają o tym, że 40 lat temu ludzie powiedzieli: dosyć!

--

• autorytet.moralny.z.po 10.02.11, 16:36
    > Kuźwa! To naprawdę pachnie skandalem! I to międzynarodowym!
    > To dopiero będzie rechot nad Polską. Afera z amerykańskim generałem to pikuś!
    > Czy naprawdę nie ma w Polsce nikogo, kto przeciwstawiłby się tej błazenadzie?

Jesteś ty i pół WSI.

Poradzicie sobie.
  • jot-es49 09.02.11, 08:23
    Mój grudniowy wątek nic a nic nie stracił na aktualności. No może tylko to, że poznaliśmy raport MAK z polskimi uwagami w formie załącznika. Ale to było do przewidzenia o czym zresztą pisałem w jednym z postów tego wątku.

Kiedy zatem poznamy zapis (stenogram) w wersji rozszerzonej o polskie wysiłki (dla prawdy obiektywnej przypomnę, że Rosjanie swoją wersję - we współpracy z Polakami, przygotowali w ciągu 19 dni - a w Polsce mija już okres ciąży i nic się nie urodziło)?
    Bo to, że nagle zniknął głos Błasika było do przewidzenia. Jak również dodatkowe słowa tam gdzie nawet miejsca na nie nie ma...
    Gdzie jest zatem do jasnej cholery ten polski raport?
    Czyżby Polska Prokuratura zmuszona była badać sprawę wyłącznie w oparciu o Rosyjski Raport?
    I nie piszcie mi o oryginałach czarnych skrzynek, o braku kokpitu oraz niszczeniu wraku w celu zatarcia śladów zbrodni...
    Na wszystko był czas. Nie należało zajmować się politykierstwem a ściślej współpracować z Rosją. Siedzieć im nad głową i sprawdzać każdy krok. Zostawili tam Klicha z garstką różnorakich specjalistów a pan Miller nawet d... nie ruszył do Moskwy (poza koniecznymi wyjazdami). Dlaczego nie spotkał się z Anodiną, jako jej odpowiednik w cztery oczy?
    Nie pogadał "po duszam" jak Słowianin ze Słowianką?

Wiele, bardzo wiele można spraw rozwiązać jeśli tylko jest dobra wola po obu stronach.
    Udowadnianie braku dobrej woli po stronie Rosji rodzi u mnie pytanie, gdzie ona, ta dobra wola była po stronie polskiej?

Wiem, że nie usłyszę odpowiedzi na zadane pytania i dręczące mnie wątpliwości...

Nie wierzę aby polska strona wyciągnęła prawidłowe wnioski z tej katastrofy. Wnioski dotyczące Polski, polskiego wojska, polskiego bajzlu...

W d.pie mam winę czy nie winę Rosjan - niech tym zajmie się strona rosyjska, bo to ich bolączka...
    Mnie interesuje wszystko co Polski dotyczy - tylko i wyłącznie Polski. Bo wszelkie moralne i finansowe koszty naszego polskiego bajzlu ponosi mój Naród...

Czekam nadal...

--

• jot-es49 09.02.11, 09:02
    Nie spodziewałem się, że natychmiast po moim poście pojawi się odpowiedź pana Millera.

Czyżby czytał to forum?

--

• don_eugenio 09.02.11, 09:09
    no tak ,sześć tygodni później.Czekają na rocznicę aby zagłuszyła ten raport?

"- W obecnej chwili nie możemy przeprowadzić lotu próbnego na samolocie Tu-154M o numerze 102 z powodu usterki jednego z urządzeń, którego sprawność jest niezbędna do przeprowadzenia tego eksperymentu - pisze w komunikacie Miller. Równocześnie dodaje, że wykonanie symulacji takiego lotu jest bardzo ważne dla ustalenia przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M."

może oni już lepiej niech więcej nie eksperymentują?
  • jot-es49 10.02.11, 06:08
    Przecież nie można pozwolić aby to ruskie było na wierzchu.
    Przecież u nich nie takiego drugiego, wypasionego samolotu Tu-154M, a więc siłą rzeczy nie znają się na nim...

No to i my możemy się go pozbyć w efektowny sposób... "na kursie, ścieżce" ... tylko z brzozą mogą być kłopoty... na Mazowszu tylko iwy rosną...

--

• autorytet.moralny.z.po 09.02.11, 16:08
    > Nie spodziewałem się, że natychmiast po moim poście pojawi się odpowiedź pana Millera.
    >
    > Czyżby czytał to forum?

Jaaaaaaasne, a ciebie to z pewnością sobie zaprenumerował. Nie zaśnie jak nie przeczyta twoich światłych wypowiedzi.
    Jest uzależniony od ciebie. Jesteś mu potrzebny jak powietrze, jak woda, nawet jak ta ognista.
  • maccard 10.02.11, 10:01
    autorytet.moralny.z.po napisał:

> > Nie spodziewałem się, że natychmiast po moim poście pojawi się odpowiedź pana Millera.
    > >
    > > Czyżby czytał to forum?
    >
    > Jaaaaaaasne, a ciebie to z pewnością sobie zaprenumerował. Nie zaśnie jak nie
    > przeczyta twoich światłych wypowiedzi.
    > Jest uzależniony od ciebie. Jesteś mu potrzebny jak powietrze, jak woda, nawet
    > jak ta ognista.

Ty sobie zaprenumerowałaś, to może i Miller też?
    --
    Chciałam zapytać dlaczego niektórzy posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie kłamią, a niektórzy posłowie Platformy kłamią?

Nelly Rokita, z trybuny sejmowej
  • autorytet.moralny.z.po 10.02.11, 16:26
    > Ty sobie zaprenumerowałaś, to może i Miller też?

Nie, Miller nie.

A ty taka jesteś niecierpliwa.
  • maccard 10.02.11, 18:20
    autorytet.moralny.z.po napisał:

> > Ty sobie zaprenumerowałaś, to może i Miller też?
    >
    > Nie, Miller nie.

Tak pewne informacje to tylko Ironia Miller może mieć.

>
    > A ty taka jesteś niecierpliwa.

Jeśli już to niecierpliwy. Ja nie używam żeńskich personaliów i nie latam po forum za chłopakami.

--
    Chciałam zapytać dlaczego niektórzy posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie kłamią, a niektórzy posłowie Platformy kłamią?

Nelly Rokita, z trybuny sejmowej
  • state.of.independence 10.02.11, 16:43
    jot-es49 napisał:

> Oż kuźwa!
    > Wam krowy pasać a nie śledztwo prowadzić!

Jotesik, zaliż byś się zirytował tą sprawą? Poniekąd wcale Ci się nie dziwię.

--
    Posiadam poważne dowody na zamach w Smoleńsku ;-) state.blox.pl/resource/czarna_postac.jpg
    state.blox.pl/resource/autopilot2a.jpg
    state.blox.pl/resource/ubijaj3.jpeg
    state.blox.pl/resource/ubijaj1.jpeg
  • jot-es49 11.02.11, 20:43
    State! Ja już się wcale nie irytuję. Ten nasz, polski cyrk, wywołuje u mnie tumiwisizm. Nic więcej.
    Nie wierzę, że chodzi o dobro polskiego lotnictwa wojskowego. Nie wierzę, że cokolwiek ulegnie zmianie...
    Już pisałem, że za jakiś czas, gdzieś, kiedyś nastąpi powtórka z rozrywki...
    Bowiem VIPy na całym świecie stosują naciski - taka ich natura...
    --

• ws21 11.02.11, 20:52
    Nasze fachowcy od śledzi wmysliły że trzeba przeprowadzić eksperyment. Muszą sprawdzić, czy po komendzie "odchodzimy", jak kapitan trzyma ręce w kieszeniach, drugi pilot dłubie w nosie a generał odpowiada tajemniczemy słuchaczowi o mechanizacji skrzydła TU-154M sam odchodzi.
    Jeśli nie, to będzie dowód na zachach rosyjski, bo w końcu mamy XXI wiek, i nawet głupi laptop reaguje na słowa.
  • deoand 11.02.11, 21:33
    Ta wypowiedź mi sie bardzo podoba ale naprawde jest problem do wyjaśnienia ponieważ w Nokii jak dostajesz wiadomosc na pocztę głosowa to poczta pyta ciebie co zrobic dalej -jak powiesz kasuj to za chwilę pyta ciebie czy potwierdzasz skasowanie - jak powiesz" tak " to nic nie robisz i samo robi za ciebie i mówi " wiadomośc skasowana " ... Tak samo jak w Tutce najpierw było odchodzimy i potem .. tu cała istota eksperymentu - padło odchodzimy drugi raz i NIC...a jakby padło "tak " albo " potwierdzam " to może by tutka sama odeszła w górę .

Tak mi sie widzi na marginesie , że Polaczki nigdy tego raportu nie spłodzą bo robia takie numery , że naprawde dziecko w podstawówce by sie zorientowało , że robia je w jaja i staraja się odwlec opublikowanie raportu
  • jot-es49 12.02.11, 10:11
    Widzisz! Jak się nie ma żadnych argumentów poza kontrolerami i guzikami to nawet postawienie przecinka w innym miejscu zostanie okrzyknięte sukcesem polskiej komisji.
    A najsmutniejsze w tym jest to, że to u nas należy przeprowadzić natychmiastowe i radykalne zmiany - co nas obchodzą zmiany w lotnictwie ruskim - a przekonuje się nas, że gdyby zamknięto lotnisko to u nas natychmiast poprawiła by się jakość polskiego lotnictwa.
    Był moment, że sądziłem iż katastrofa ta uzmysłowi naszym politycznym elitom ich indolencję oraz burdel jaki panuje we wszystkich sferach naszego życia, nie tylko w wojsku.
    Myliłem się!

--

• laciaty3 12.02.11, 10:15
    Prawdziwy burdel to zobaczymy jak facetom w turbanach uda sie przeprowadzić na naszym terenie zamach z prawdziwego zdarzenia. Dopiero wtedy uświadomimy sobie jak tam z koordynacją służb i systemami bezpieczeństwa.
  • jot-es49 12.02.11, 10:24
    A jakiż to problem z rozpie..niem np. Pałacu Kultury im. J.Stalina... ups...im. Rodziny K.
    Żaden!
    Osobiście potrzebowałbym porządnego ładunku, paru groszy na wstęp, no i godzinę, żeby oddalić się na bezpieczną odległość...
    Zero problemów, zapewniam...
    --

• laciaty3 12.02.11, 10:30
    Z wysadzeniem nie będzie żadnego problemu. Trudności mogą się jednak pojawić kiedy nasi "mędrcy" zaczną szukać śladów roboty Kremla:) Nie daj Boże żeby mgła tego dnia w Warszawie była.... W sumie jak patrzę na to co się dzieje na Okęciu to dziwię się, że ktoś nam Domediedowa jeszcze nie zafundował. Na hali odlotów możnaby zostawić TIR-a na awaryjnych i nadmiernej ciekawości chyba by nie wzbudził.
  • jot-es49 18.03.11, 14:20
    Pytanie to postawiłem ponad 3 miesiące temu, zanim poznaliśmy raport MAK i polskie uwagi do niego.
    I nie chodziło mi ani w dalszym ciągu nie chodzi o śledztwo prokuratorskie. Ono bowiem może potrwać jeszcze długo.
    Chodzi mi o śledztwo prowadzone przez Komisję Millera.
    Termin tego raportu oddala się coraz bardziej a chciałbym zwrócić uwagę Panu Przewodniczącemu Millerowi, że zgodnie z zasadami ICAO swoją pracę zakończyć powinien w ciągu 12 miesięcy publikując raport. Jeśli termin nie zostaje dotrzymany Komisja zobowiązana jest Prawem Międzynarodowym do opublikowania raportu cząstkowego.

Chyba wystarczy już robienia społeczeństwa w wała!

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka