Dodaj do ulubionych

rekordowe tempo sekcji zwłok - w jakim celu?

16.10.14, 17:44
Dlaczego nie dopuszczono polskich prokuratorów do sekcji zwłok- oznajmiajac im 11 kwietnia 2010 roku ok godz, 14-15 że jest juz po sekcjach ?
- Dlaczego wykonano ( lub nie) te seklcje tak błyskawicznie ?

- Przypuszczałem ze sekcje zostały sfałszowane poniewą w tak krótkim czasie nie da sie wykonqac tylu sekcji, Nawet logistycznie jest trudne do ogarnięcia : transport, rozwozenie do pomieszczeń, zorgqanizowanie tylu zespolów - w imię czego ? skoro sa chłodnie, osobom zmarłym pośpiech już do niczego nie posłuzy.

Najwidoczniej był w tym jakis cel.
.

stanzag podał ,że sekcje były wykonane dokładnie, wyniki podają wiele szczegółow; choc są przypadki grubych pomyłek
-
ale jak to mozliwe aby te sekcje zwłok wykonano dodkładnie i tak błyskawicznie ?
----------
Jest metoda i w Moskwie na pewno dysponowali stosownymi urzadzeniami
-tomografia komputerowa - autopsja
cdn.intechopen.com/pdfs-wm/20941.pdf
stosowana dla ofiar wypadków lotniczych
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21528420
jedna wirtualna autopsja trwa kilka minut

mogli zastosować tę metodę

- tomograf wykrywqa tez ciała obce - wieć mozna było potem naciac w odpowiednich miejscach ciała i te obce elementy wyjąc

............
Rosjanie sekcje wykonali ekspresowo
ale napisanie protokołów z sekcji trwało miesiącami
wtedy się juz nie spieszyli

zapewne juz wtedy mały zespoł ludzi siedział przed komputerem oglądał obrazki i spisywał protokoły

tak moglo byc
Edytor zaawansowany
 • absurdello 17.10.14, 12:05
  czy zmiażdżoną głową, to badasz czy osoba nie miała zatoru w nodze czy guza na nerce ?

  Poza tym znów wychodzi błąd tłumaczeń, bo w rosyjskim jedno słowo oznacza i sekcję, i obdukcję chociaż zakres czynności w obu przypadkach jest różny.

  > osobom zmarłym pośpiech już do niczego nie posłuzy.

  Powiedz to mediom, które chciały by znać sprawców i przyczynę katastrofy, zanim jeszcze ona miała miejsce, by sprzedać reklamy wcześniej niż inni. W końcu to media domagały się informacji na wczoraj.
 • niegracz 08.11.14, 16:38
  news.xinhuanet.com/english/photo/2014-02/17/c_133122045.htm
  --
  tez do stolicy

  nie ma trumien

  trumny do tego nie służą
 • absurdello 12.11.14, 10:55
  Na wózkach mieli je wieźć ze Smoleńska ?

  www.polskatimes.pl/artykul/330750,rosjanie-sporzadzili-az-320-protokolow-sekcji-zwlok-ofiar-katastrofy-smolenskiej,id,t.html?cookie=1

  --
  Zapraszam do czytania moich tekstów na:

  Forum: Katastrofa w Smoleńsku oraz na blogu Blog Technika
 • absurdello 12.11.14, 11:21
  pl.wikipedia.org/wiki/Identyfikacja_ofiar_katastrofy_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku
 • kotek.filemon 18.11.14, 14:50
  No dobra, niegracz. To ile razy jeszcze chcesz poniewierać doczesnymi szczątkami biednego Gosia?

  --
  Vox populi, vox Dei
 • niegracz 11.10.17, 20:05
  rosjanie sekcji zwłok nie wykonywali
  chodziło tylko u usuwanie
  czegos czego ewentualnie Polacy nie mieliby zobaczyc
  przewieziono ciała helikoipterami do Moskwy
  bo tam zapewne mieli stosowną aparaturę do przeswietlania ciał
  co ułatWIŁO im ich robotę

  sc

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • religijnych.uczuc.obraza 12.10.17, 08:56
  Może chodziło o przygotowanie dowodów na tezę że L. Kaczyński rzekomo był trzeźwy w chwili wypadku?

  --
  Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania
 • jamnik_belial 16.10.17, 09:59
  niegracz napisał:

  > rosjanie sekcji zwłok nie wykonywali
  > chodziło tylko u usuwanie
  > czegos czego ewentualnie Polacy nie mieliby zobaczyc
  > przewieziono ciała helikoipterami do Moskwy
  > bo tam zapewne mieli stosowną aparaturę do przeswietlania ciał
  > co ułatWIŁO im ich robotę

  Kodeks Boziewicza jasno to ujmował: oszczercy nie mają honoru.
  Konkrety, oszczerco. Czego "mieliby nie zobaczyć"?
 • absurdello 16.10.17, 18:01
  Usuwali ślady helu na pewno (z mankietów) :(

  Ja się zastanawiam czy niegracz, to sobie żartuje czy też z niego jest takie prostoduszne chłopię, które wierzy, że można w krótkim czasie usunąć z prawie setki ciał (w 320 zdaje się kawałkach) wszelkie ewentualne ślady zamachu ryzykując jeszcze, że się ktoś postronny domyśli co jest na rzeczy i potem gdzieś, prędzej czy później, wypaple, np. przy wódce ?
 • niegracz 16.10.17, 18:33
  ja sobie mysle czy absurdello to takie prostoduszne chlopie które mysli że ruskie noca transportowały ciała ciezkimi helikopterami do Moskwy i ściagały sie by jak najszybciej zakończyć tzw sekcje ( choc nie do konca im si e to udało- o czym niżej) i takie bezmyslne chłopie , naiwne co wierzy że ruskie to robiły dla Polaków...

  --pisalem o tym na forum i cytowałem stanowisko polskiej prokuratury
  \ że rosyjska prokuratura wprowadziła w błąd polska informując ok 14-15 11 kwietnia że " sekcje: zostały zakończone ( przy czym nie dopusciuli Polaków do czynnosci) gdyw rzeczywistosci " sekcje " jeszcze trwały  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • absurdello 18.10.17, 12:20
  Może byś wreszcie zauważył po 7 latach, że to nie był wypadek motolotni w aeroklubie w Pipidówce Dolnej tylko katastrofa samolotu przewożącego VIP-ów (w tym prezydenta obcego państwa), a w takich sytuacjach wszyscy sr... w gacie i latają szybciej od przeciągu (niezależnie od tego czy to coś ma wspólnego z rozsądkiem czy sensem) by im ktoś nie zarzucił, że się guzdrają, a jeszcze szczególnie w takim kraju jak Rosja gdzie panują dawne zwyczaje i zależności służbowe i można popaść w niełaskę z określonymi tejże konsekwencjami.

  Poza tym, jeżeli rzeczywiście miałby być to zamach, to był przygotowany nieudolnie: ze wskazaniem sprawców, z zagrożeniem dla własnej infrastruktury (nieważne, że akurat czasowo nieczynnej) i jeszcze z dużym prawdopodobieństwem przeżycia (uszkodzenie samolotu na małej wysokości, gdzie pilot miałby szansę posadzić samolot w normalnej pozycji dającej duże szanse na przeżycie znacznej części pasażerów, którzy by potem mogli świadczyć, że to był np. zamach, a nie wynik przypadku, awarii czy błędu pilotów)

  " że rosyjska prokuratura wprowadziła w błąd polska informując ok 14-15 11 kwietnia że " sekcje: zostały zakończone ( przy czym nie dopusciuli Polaków do czynnosci) gdyw rzeczywistosci " sekcje " jeszcze trwały"

  A ja mam spore wątpliwości co do tych wszystkich ustaleń, bo te wszystkie wersje za często się zmieniają. Jedne zespoły piszą tak, drugie wprost przeciwnie, a w szczegółach wychodzi, że ktoś coś źle przetłumaczył tak jak z tym czwartym zakrętem przerobionym na czterokrotne podejście i kolejny zespół będzie miał jeszcze inne zdanie. Pomijam już, że jako czytający z boku nie mamy nawet szansy sprawdzić pewnych informacji i jesteśmy skazani na chaos informacyjny w wykonaniu mediów goniących za sensacją, podniesieniem sprzedaży reklam czy po prostu politykujących i podających tylko te informacje, które świadczą za lansowaną aktualnie wersją, a nie za prawdą obiektywną.
 • niegracz 18.10.17, 17:46
  że rosyjska prokuratura wprowadziła w błąd polska informując ok 14-15 11 kwietnia że " sekcje: zostały zakończone ( przy czym nie dopuscili Polaków do czynnosci) gdy w rzeczywistosci " sekcje " jeszcze trwały"
  .....
  to jest w oficjalnym stanowisku polskiej prokuratury
  tego nie zakwestionujesz

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • niegracz 19.10.17, 12:32
  rzecznik prokuratury ppłk Sławomir Schewe
  W dniu 11 kwietnia 2010 r. do Moskwy w celu uczestniczenia w sekcjach zwłok i czynnościach identyfikacyjnych przybyło dwóch prokuratorów, a w dniu 13 kwietnia dołączył do nich kolejny prokurator. 11 kwietnia po przybyciu w godzinach wieczornych do Instytutu Medycyny Sądowej w Moskwie polscy prokuratorzy oraz inni specjaliści zostali powiadomieni przez stronę rosyjską o zakończeniu wykonywania sekcji zwłok ofiar katastrofy –stwierdza Schewe
  Schewe tłumaczy, że prokuratorzy udali się do Rosji „niezwłocznie”, a pewne procedury, jak uzyskanie wiz, trwają. Dodaje, że część sekcji odbywała się i po 11 kwietnia, ale strona rosyjska nie powiadomiła o tym polskich śledczych i dlatego prokuratorzy „uczestniczyli w czynnościach identyfikacyjnych”. – Część sekcji, a zwłaszcza sekcje fragmentów ciał były jeszcze wykonywane w dniach późniejszych. O powyż- szym nie zostali jednak powiadomieni polscy prokuratorzy przebywający w Moskwie – przyznaje rzecznik poznańskiej prokuratury wojskowej. Prokuratura jednak sama potwierdza, że wniosek m.in. o dopuszczenie do uczestniczenia polskich prokuratorów w rosyjskich czynnościach śledczych dopiero 11 kwietnia został przekazany Rosjanom, choć był przygotowany dzień wcześniej. – Został przekazany stronie rosyjskiej 11 kwietnia 2010 r. faksem o godzinie 9.39 i godzinie 9.42 – ujawnia Schewe. Pszczółkowski stwierdza, że faktycznie wniosek ten „skutecznie” dotarł do strony rosyjskiej dopiero 13 kwietnia.
  Ustalenia mówiły o tym, że polscy śledczy i eksperci mogą uczestniczyć w rosyjskich czynnościach właśnie po skierowaniu wniosku o pomoc prawną. – Z poczynionych ustaleń wynikało, że strona polska ma możliwość faktycznego uczestniczenia w czynnościach rosyjskiego śledztwa, istotnych z polskiego punktu widzenia, w tym w sekcjach zwłok – wyjaśnia rzecznik. Dodaje, że już na tym spotkaniu Rosjanie informowali, że „niezwłocznie” przeprowadzają sekcje.


  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • jamnik_belial 20.10.17, 17:40
  niegracz napisał:

  Zieeeeeeeeeeeeewwwwwww...
 • absurdello 23.10.17, 17:25
  A ja ciągle myślę, że tu był problem w tłumaczeniu z rosyjskiego na nasze i wieloznaczności słów.
  pomylono obdukcję z sekcją zwłok, co jest o tyle dziwniejsze, że przecież prokuratorzy powinni zdawać sobie sprawę, że wykonanie sekcji zwłok 96 osób i to jeszcze mocno pokiereszowanych, i często rozczłonkowanych w katastrofie komunikacyjnej jest technicznie awykonalne (i to jeszcze z soboty na niedzielę) w przeciwieństwie do obdukcji, Podobnie przecież badań DNA i analiz nie wykona się w jeden dzień (badania plus opis).
 • niegracz 23.10.17, 18:02
  Bzdura
  Nie ma mowy o pomyłce w tłumaczeniu.
  .
  Rosjanie działali z premedytacją. W momencie gdy podpisywali umowe z polską prokuraturą
  w nocy z 10 na 11 kwietnia juz słuzby rosyjskie organizowały ciężkie helikoptery
  aby jak najszybciej przewieźć ciała do Moskwy i oszukac Polaków. Mieli plan jak to zrobic.

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • jamnik_belial 23.10.17, 22:12
  niegracz napisał:

  > Bzdura
  > Nie ma mowy o pomyłce w tłumaczeniu.

  Jaki jest na to dowód, kłamco bez godności?
 • niegracz 24.10.17, 10:03
  Jaki jest dowód na pomyłkę w tłumaczeniu oszczerco bez godnosci?

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • niegracz 17.10.17, 08:23
  rzebywający w Polsce patolog prof. Michael Baden skrytykował rosyjskie badania ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Stwierdził, że odbyły się „niedokładnie, bez należytej staranności.

  Jak mówił, jeśli był zapraszany do udziału w badaniach, jeszcze nigdy nie spotkał się z odmową.

  Nawet rządy Zimbabwe i Izraela, kiedy Palestyńczycy ginęli na Zachodnim Brzegu czy w Strefie Gazy, nie odmówiły mi udziału w ekshumacjach ofiar katastrof, jakie przeprowadzałem na prośbę rodzin


  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • religijnych.uczuc.obraza 17.10.17, 09:45
  A co miał rząd Zimbabwe do śmierci Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu czy w Strefie Gazy?
  Pan mgr Baden miał uprawnienie do pracy w charakterze patologa na obszarze UE?

  --
  Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania
 • niegracz 17.10.17, 19:42
  jak nie wiesz o co chodzi po prostu przeczytaj
  co powiedział Baden
  www.smolenskcrashnews.com/michael-baden-smolensk-crash-interview.html


  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • religijnych.uczuc.obraza 18.10.17, 08:35
  A powiedział tam czy ma uprawnienia do takiej pracy w krajach UE?

  --
  Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania
 • absurdello 18.10.17, 12:22
  Baden ma wszędzie uprawnienia, nawet do pracy na Księżycu i dalszych planetach układu ;)
 • jamnik_belial 18.10.17, 10:15
  niegracz napisał:

  > rzebywający w Polsce patolog prof. Michael Baden skrytykował rosyjskie badania
  > ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Stwierdził, że odbyły się „niedokładnie, bez
  > należytej staranności.
  >
  > Jak mówił, jeśli był zapraszany do udziału w badaniach, jeszcze nigdy nie spotk
  > ał się z odmową.

  No jak ktoś kogoś zaprasza, to normalne, że potem mu nie odmawia. Tylko że tutaj nikt tego przybłędy nie zapraszał, bo po co? Żeby sobie pogmerał patykiem w rozlazłym mózgu?

  > Nawet rządy Zimbabwe i Izraela, kiedy Palestyńczycy ginęli na Zachodnim Brz
  > egu czy w Strefie Gazy, nie odmówiły mi udziału w ekshumacjach ofiar katastrof,
  > jakie przeprowadzałem na prośbę rodzin

  Jakich znowu katastrof "kiedy Palestyńczycy ginęli na Zachodnim Brzegu"? Co ty, niegracz, piłeś? Ofiary na Zachodnim Brzegu zostały zastrzelone i tu faktycznie ma sens ekshumacja, bo coś o tym zastrzeleniu można powiedzieć. W przypadku katastrofy lotniczej ekshumacja pasażerów to li i jedynie bicie piany. Takiej śmierdzącej, czerwono-brunatnej, z ekstra dużymi kawałkami mięska i kostek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka