Dodaj do ulubionych

lux dom bis odradzam

07.08.11, 15:31
Zdecydowanie odradzam legionowskiego Dewelopera LUX-DOM BIS, byliśmy zainteresowani zakupem nieruchomości przy ulicy Konarskiego, jeden z segmentów w Legionowie. Negocjacje cenowe były prowadzone za pośrednictwem pani Ewy Kalickiej "Abadus" dewelopera nie widziałem na oczy ani nie miałem okazji go poznać, pomimo daleko idących już negocjacji cenowych.
Pomimo ze z negocjacje trwały około miesiąca, deweloper zgodził się nawet na zaproponowane przez nas warunki finansowe zakupu nieruchomości, dostałem nawet na e-maila draft umowy przedwstępnej. Tranasakacja nie doszła do skutku. W przed ostatniej rozmowie z Panią Ewą usłyszeliśmy iż deweloper po ponownym przeliczeniu kosztów akceptuje naszą propozycję (prawdopodobnie pan Bogdan), wiec dogadywaliśmy szczegóły umowy przedwstępnej...no ale cóż traf chciał że wspólnicy się nie dogadali ....rzekomo i dostaliśmy telefon od pani Ewy że sprawa jest nieaktualna i obowiązuje nowa cena...
Ciężko jest mi jednoznacznie wytłumaczyć, skąd u dorosłych ludzi biorą się symptomy dziecka z piaskownicy, w jaki sposób ludzie biorą się za budowę domów skoro taki sposób postępowania kwalifikuje się jeszcze do nauki budowy domów ale z piasku nad morzem.
Przestrzegam przed deweloperem, dobrze ze kwiatki wyszły przed podpisaniem umowy, a nie kiedy formalności zaczełyby być załatwiane. Sprawdza się powiedzenie że gdzie kucharek sześć tam.....wspólników naliczyłem 6 osób (3 firmy) i żeby zadowolić wszystkich to segment powinien zostać sprzedany za 550 tys zł. No cóż człowiek łapczywy traci dwa razy, a nieruchomości na rynku jest pełno, wiec jak nie ten to inny, a deweloper stracił potencjalnego kupca i żyje nadziejami na sprzedaż nieruchomości po nierealnych cenach...a druga fala kryzysu nadciąga. Życzę powodzenia
Edytor zaawansowany
  • polokokt 07.08.11, 17:00
    To chyba "stały" numer niektorych developerów. Co pradwa nie w ostatnim czasie, ale jakies 3 moze 4 lata temu, gdy był jeszzcze bum budowlany, też dogadywałem warunki z jednym z developerów legionowskich. Tez doszedlem do etapu, ze developer zaakceptowal zmiany w umowie zgodnie z moimi sugestiami (cenowo wtedy ciezko bylo cos negocjowac, ale jednak chcialem przeniesc troche ryzyka na developera, a nie tak że spija smietanke w razie jakiejs wpadki), umowilismy sie na podpisanie umowy przedwstepnej. I tutaj jakies 2-3h przed spotkaniem otrzmalem telefon, ze owszem spotaknie aktualne ale prezes zmienil decyzje i mozemy umowe podpisac ale calkowicie na ich warunkach. Podziekowalem bo dla mnie podpisanie umowy papierowej, to tylko przypieczetowanie umowy slownej. A jak widac, niektorzy slowa w biznesie traktuja jak jakąś szmatę.
    A chyba wlasnie licza, ze czlowiek jest juz tak napalony, ma juz nakrecone inne sprawy (bank lub ma nakrecona sprzedaz swojej starej nieruchomosci.... etc) , ze machnie reka i sie zdecyduje.
    Pozdrawiam i powodzenia
  • jazon1982 07.08.11, 17:19
    Też rozpatruję to w kategorii zagrywki negocjacyjnej, aczkolwiek mam świadomość ze to nieudany manewr powodujący wypadek przy pracy. A czytałem tyle dobrych opinii na temat tego legionowskiego dewelopera, no coż życie i indywidualne przypadki weryfikują często tezy innych. Człowiek na etapie szukania nieruchomości musi być czujny i nie dać się wykolegować. Nie mam do nich żalu, ale czuje się rozczarowany, jak można zmieniać decyzję bądź podejmować decyzje nie konsultując ze wspólnikami...o ile tłumaczenie nie jest blefem....Tak się składa ze mam też inną ofertę nieruchomości na oku i jestem na etapie negocjacji ceny zobaczymy czy tym razem coś z tego wyjdzie...
    Macie może namiary na ciekawych i uczciwych deweleporów z Legionowo, którzy są na etapie sprzedaży swoich inwestycji?
  • roxy361 07.08.11, 19:52
    Napisz do mnie na roxy361@gazeta.pl cos Ci ciekawego podsunę.
  • kka69 08.08.11, 09:58
    Ten developer jeszcze jakiś czas temu nazywał się LUX DOM.
    Ciekawe czemu się przefarbował?
  • 3goust 08.08.11, 10:12
    LUX dom jest i ma się dobrze,;>
  • annullah 08.08.11, 13:55
    ja plecam z lokalnych developerów abc nieruchomości. Dwa razy podchodziłam do zakupu domu u tego developera, ale musialam niestety zrezygnować i przesunąc tą decyzję. Właściciel konkretny, chetnie pokazał (na żywo swoje inwestycje), odpowiadał na szczegółowe pytania techniczne, rzeczowo. Warto sie spotkać.
  • Gość: Artek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 14:21
    Czytając tę skargę jestem bardzo zbulwersowany Państwa podejściem.Jestem deweloperem buduję na terenie Legionowa myślę że miałem z Pństwem również pośredni kontakt.Działki w Legionowie są bardzo drogie .Deweloper wycenia koszty budowy działki ,no i materiałów z jakich buduje co jest bardzo istotnym elementem, dolicza nieznaczny zarobek .Państwo pisząc na forum zrozumiałem że do zadatku nie doszło toteż nierozumiem o co chodz.
    Ja również domu który jest wart wiele więcej nie oddam za darmo.Państwo nażucają cenę a srzedający się na nią nie zgadza. Jak niemacie kasy to kupcie sobie mieszkanie w bloku, przcież jest wolny rynek.
    Obczerniać firmy to nie fer pozdrawiam życzę szczescia w łowach taniego domu.
  • Gość: LBD Nieruchomosci IP: *.adsl.inetia.pl 19.08.11, 17:49
    Witam
    Zacznijmy od tego ze nie miał zamiaru kupić Pan domu od firmy "Lux-Dom Bis" a "Lux Dom Bis Nieruchomosci":) a to różnica, chociaż część wspólników taka sama. Rozmowa na temat doświadczenia firmy, budowania itd jest bez sensowna ponieważ ogólnie wiadomo iż nasze doświadczenie w budownictwie wynosi już 20lat. Jesteśmy szanowana firma w Legionowie i to jest fakt. Zarzut iż pan Łukasz Smolarek nie widział na oczy dewelopera jest w ogóle bezpodstawny.Po co deweloper zatrudnia pośrednika? Po to by w początkowej fazie spotykał się z klientem. Zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych klientów.Jednak na początku nikt z nami spotkać się nie chciał.Zresztą na każdej naszej budowie wisi tablica z numerem bezpośrednio do nas (dewelopera).Czemu nie
    wykonano do nas telefonu? Nie wiem, zwłaszcza że negocjacje mogą być wtedy bardziej konkretne. Własnie, negocjacje. Myślę iż cena domu 520tys. brutto o pow.całkowitej 150m2 , w bardzo dobrej okolicy (sąsiedztwo szkół, obiektów sportowych, pętli autobusowej, sklepów itd) jest ceną mała. Pan Smolarek powiedział że daje 493tys z tego co pamiętam. Owszem jeden ze wspólników nie wyrazil zgody i temat został zamkniety. O czym w ogole mowa?Jak kogoś nie stać to nie. Co ciekawe nie doszly klient zglosil sie do innego biura pośredniczącego w naszych sprzedażach i juz zaoferowal 495tys:)) dla mnie jest to zwykle cwaniactwo:) Z tego co wiem negocjacje nie trwały miesiąca, a to że pośrednik wysłał temu panu WZÓR umowy to jest to jego obowiazek i tyle. Na końcu była wzmianka o kryzysie. Powiem tak, firma ktora sprzedaje parenascie domow rocznie i bazuje tylko i wyłacznie na własnym kapitale ma mieć problem?Dzięki dobremu zarządzaniu "pierwsza fale kryzysu:)" przeszlismy bez szwanku co też o nas świadczy dobrze.Wydaje mi się że osoba która nie ma pieniędzy i na siłe stara sie coś ugrać/kupic powinna się zastanowić czy będzie w stanie spłacać kredyt który zaciągnie.
    Jeśli chodzi o podejrzenia co do zmian nazw firm...Moje gratulacje w związku snuciem teorii spiskowych:D Czy naprawdę mam uczyc dorosłych ludzi ze jak zaklada sie nowa firme a stara ciagle istnieje to nazwa jest inna?Firmy takie jak "Lux-Dom s.c." , "Lux-dom bis"s.c. jak i "Lux-dom Bis Nieruchomosc" to firmy ktore dobrze prosperuja i maja na koncie wiele zakonczonych inwestycji (jak i rozpoczetych) trzon każdej z firm jest taki sam jednak z naszymi wspólnikami staramy sie isc naprzód co zaowocowało nowymi projektami.
    Przykro mi jest gdy czytam takie opinie(chociaż jest to pierwsza taka),żałuje iż pan nie zadzwonił do nas bezpośrednio może wyglądało by to inaczej.Jednak jeśli czyta to konkurencja:) uważajcie moi drodzy na tego pana.

Pozdrawiam i zapraszam na naszą stronę internetowa
    www.luxdombis.pl
  • jazon1982 19.08.11, 20:50
    Po pierwsze odnosząc się do wypowiedzi dewelopera, głęboko mylące są nazwy jakimi posługuje się deweloper, strona internetowa mówi firmie lux dom bis, tutaj z forum można się dowiedzieć ze właściwym wykonawcą jest firma lux dom bis nieruchmości, bardzo to dziwne i pogmatwane i wprawia w zadumę z jaką firmą w koncu mamy do czynienia.
    Po drugie wysoce nieprofesjonalne jest operowanie przez dewelopera nazwiskami potencjalnych kontrahentów (zdaje się ze naruszenie danych osobowych jest karane).
    Kolejną bzdurą jest próba naciągania faktów iż negocjacje nie były daleko posunięte, skoro deweloper akceptuje zaproponowaną cenę za nieruchomośc dla mnie oczywistym jest ze sprawa jest dogadana i czekamy na podpisanie umowy przedwstępnej.
    Natomiast za objaw braku profesjonalizmu, kolejny (brak komunikacji pomiędzy wspólnikami co do ostatecznej ceny nieruchomości) traktuje jako błazenadę i cyrk na kółkach z przewagą kółek.
    Rynek nie polega na kupowaniu po cenach znacznie odbiegających od rzeczywistości tylko w znalezieniu konsensusu poiędzy sprzedającym a kupującym a w tym przypadku eweidentnie widać że deweloper ( duże naciągnięcie leksykalne pojęcia) nie zna tego pojęcia.
    Jeżeli podbijanie ceny i próbę nawiązania kontaktu oraz kolejne podejście do negocjacji uwazacie za cwaniactwo to życzę powodzenia w zabawie w deweloperkę.

• Gość: legion IP: *.adsl.inetia.pl 28.02.12, 20:19
    ale po co ta dyskusja? podałeś cenę, której sprzedający nie zaakceptował. próbujesz się obrażać za to,że ktoś Ci odmówił sprzedaży domu? czytając Twoje posty, gdybym był developerem, nie sprzedałbym Ci nawet cegły. i trudno mi uwierzyć, że to co piszesz o tej firmie to prawda, bo mieszkam w domu przez nich wybudowanym, i co moze być dla Ciebie zaksoczeniem - jestem zadowolony. nawet bardzo.
  • Gość: Reni_ IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.12, 10:42
    Jakiś czas temu kupiliśmy nieruchomość od dewelopera. Bardzo udana inwestycja. Współpraca z deweloperem jak najbardziej w porządku, bez żadnych zarzutów.

Pozdrawiam
    Renata
  • Gość: ma.ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.12, 09:09
    Jakiś czas temu znajomi kupili od nich dom,cena podskoczyła na krótko przed finalizacją,zależało im na tym domu bardzo więc kombinowali i kupili.Im też się dobrze mieszka:)a każdy orze jak moze,jednakże takie zachowanie już odbija się echem na firmie.Myślę,że więcej mogą tym stracić niż zyskać,ale to ich broszka.
  • Gość: reniabluaneta IP: *.182.64.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.04.12, 23:01
    Coś chyba kiepsko z firmą skoro(nieudolnie) się reklamują na tym forum , sprzedają, sami się bronią, wystawiają sobie laurki. Mogliby chociaż komputery zmieniac a nie z tego samego IP piszą.
  • Gość: jazon1982 IP: *.jmdi.pl 14.04.12, 16:13
    Hehe przyglądałem się do tej pory z boku i widzę faktycznie ze interes chyba stoi....skoro ostra nagonka na kupno ich nieruchomości jest uprawiana na forum, nagle wszyscy w legionowie kupują od nich nieruchomości, szkoda ze tylko rodzina i znajomi z jednego IP pisze komentarze na forum, pewnie zagrywka z wyższą ceną to u nich norma, ale nie dajcie się podpalać, dla mnie to tani chwyt marketingowy, liczą na fakt ze człowiek się podpali i jest zafiksowany na nieruchomość i zaakceptuje podbitkę ceny przed podpisaniem umowy. Nic bardziej mylnego nie dajcie się takim praktykom, radze omijać z daleka, na rynku jest tyle fajnych inwestycji i co najważniejsze współpraca z uczciwymi firmami daje duży komfort psychiczny i poczucie ze nie zostajecie wykolegowani przez grupkę dorobkiewiczów!!!
    Ja mam to szczęście ze nie mam z tymi cwaniakami nic wspólnego bo mogłoby się okazać że dając takim zadatek podniesli by mi cene o kilkadziesiat tysięcy a wycofać już się trudno bo wiadomo zadatek przepada, takie zagrywki można stosować w warzywniaku a nie przy sprzedaży nieruchomości!!!
    Jeszcze raz odradzam, nie dotykać kijem!!!!
  • Gość: Roma IP: *.dynamic.lte.plus.pl 09.07.12, 14:13
    Witam.
    Zakupiłam nieruchomość od tego dewelopera. Moi znajomi również. Ilość "baboli" jakie wyszyły po zamieszkaniu zastraszająca. Dogadanie się z deweloperem, żeby usunął usterki graniczy z cudem. Ale szczytem wszystkiego jest w mojej ocenie poziom obsługi oferowany przez pośrednika Ewę Kalicką "Abadus", z którą współpracuje deweloper. Sporo się słyszy i czyta o niekompetentnych agentach nieruchomości, ale to jest po prostu parodia pośrednictwa.
    Ogólnie na minus. Odradzam.
  • Gość: panat IP: *.play-internet.pl 11.07.12, 19:04
    Kupiliśmy od dewelopera nieruchomość kilka miesięcy temu. Współpraca ok, jak do tej pory żadnych problemów.
  • Gość: akin IP: *.play-internet.pl 11.07.12, 22:45
    Na razie wszystko w porządku. Do pierwszej awarii. Kupiłem ponad trzy lata temu dom jeszcze od Lux-Dom s.c. Pojawiła sie wilgoć w piwnicy i juz trzy krotnie nieudolnie ja usuwali. Nieodpowiadaną na telefony listy polecone i emaile. Dopiero po prośbie przez ABADUS następowała jakaś reakcja. Ale oczywiście wilgoć jest z powodu za dużych opadów deszczu źle położonej kostki itp. Szczerze odradzam. Uważajcie na nich bo na początku są mili a potem mają was w czterech literach.
  • Gość: jazon1982 IP: *.jmdi.pl 12.07.12, 21:21
    Widzę, że grubo, deweloper widać mało ma wspólnego z profesjonalizmem, szkoda ale takie wpisy są jak najbardziej potrzebne żeby ludzie uważali i nie dajcie się zmylić wypowiedziom ludzi z lux dom bis, którzy oczywiście zachwalają bo prawda jest jedna....z deweloperką ta firma ma mało wspólnego, jedynie mylną nazwę lux dom bis!!!!
  • Gość: new IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.01.13, 13:07
    Lux-dom i wszystkie podobne nazwy to ci sami ludzie. Ja również zdecydowanie odradzam, deweloper niechętnie podejmuje jakiekolwiek prace naprawcze, a jakość wykończenia obiega znacząco od norm i od projektu, ściany ciągle pękają. Chyba nie nauczyli się jeszcze jak zaoszczędzić i porządnie wykonać, by nie dopłacać później na naprawach i poprawkach. Jednym słowem ODRADZAM.
  • Gość: Dziwisz IP: *.rev.snt.net.pl 24.10.18, 13:02
    Nowe Domy Polska, nowedomypolska z Legionowa. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą.
    Niestety firma i jej właściciel Krzysztof, kreują się na bardzo profesjonalny zespół, jednak nie potrafią wywiązać się z umowy. Zawalają terminy od kilku do kilkunastu miesięcy. Nie dbają o klienta, nie odbierają telefonów, unikają kontaktów. Co ciekawe firma co klika lat zmienia nazwę i zaczyna funkcjonować pod nowym szyldem... to już daje powód do zastanowienia się. Jakość budowanych przez nich budynków pozostawia wiele do życzenia, oferują budowę domu w trzy miesiące w technologii prefabrykowanej, a nie są w stanie wykonać tego w rok. Podwykonawcy narzekają, że Krzysztof im nie płaci i faktycznie wystarczy wpisać jego dane w googla i na portalach z długami zobaczymy spore ilości jego długów do odsprzedania. Jeden opiewa nawet na kwotę ponad miliona złotych.
    Z tego co wiem, to jest już bardzo dużo ludzi, których oszukali i nadal oszukują, bo jak inaczej można potraktować takie podejście do klienta jakie ma ta firma. Wygląda na to, że zmierzają ku upadkowi i lepiej jest się dwa razy zastanowić nad czym, czy warto z nimi współpracować, a najlepiej omijać tą firmę z daleka.
  • Gość: kostek IP: *.play-internet.pl 30.11.18, 22:07
    Dlaczego nie napisał Pan/Pani tego pół roku wcześniej? Dlaczego my również daliśmy się oszukać? W sumie głupi byliśmy bo można było się zastanowić. Dlaczego firma która ma niby 20 lat doświadczenia na rynku nie ma ani jednej opinii w internecie? nie ma konta google? po negatywnych recenzjach nawet facebooka usuneli! To co Pan/Pani pisze wyżej to niestety wszystko, co do słowa, prawda! Niestety my również doszliśmy do tego za późno. Również przestrzegamy przed Nowe Domy Polska, nowedomypolska z Legionowa, grupanowedomypolska i niesamowitym kłamcą jakim jest Pan Krzysztof
  • zawiedzionyinwestor 19.04.19, 11:53
    Dzień dobry

Nie wiem jak to się dzieje, ale firma nowedomypolska ciągle funkcjonuje...
    Zapłaciłem 20k zaliczki i do dzisiaj nie mogę odzyskać pieniędzy. Sprawa powoli zmierza w stronę sądu, ale łatwo nie będzie, ponieważ próba dostarczenia wezwania kończy się zwrotem listu ponieważ adres podany w KRS jest niepełny; podali adres budynku nie podając numeru lokalu (i to wszystko w świetle prawa?)!
    Nie wiedziałem, że w KRS możnaq podawac dane jekie się chce :/
    Czy kroś z Państwa próbował sił w sądzie?
  • szeryf123 22.05.19, 22:35
    Firma istnieje, ale raczej nie funkcjonuje. To co napisał Dziwisz wydaje się być najprawdziwszą prawdą. Proszę o kontakt szeryf123@gazeta.pl
  • inwestor2019 27.05.19, 21:12
    Widze ze temat świeży tak jak u nas. Proszę o kontakt.
  • szeryf123 27.05.19, 23:17
    Raczej nie taki świeży. Już od jakiegoś dłuższego czasu dzieje się tam źle.
  • Gość: lelek IP: *.wroclaw.mtl.pl 01.08.19, 21:45
    Witam, też jestem oszukiwana przez tą firmę... Nadal walczę ale czuję że bezskutecznie... Szeryf123 wysłałam maila.
    Może ktoś inny podjął już jakieś działania?
  • Gość: A IP: *.play-internet.pl 10.08.19, 15:49
    Hej
    Możesz napisać w jaki dokładnie sposób jesteś oszukiwana?
  • inwestorndp 14.09.19, 15:03
    Napisz proszę na czym polega to oszustwo.
  • inwestor2019 06.10.19, 20:28
    Dzień dobry. Proszę o kontakt w tej sprawie. robert@robertkornatowski.pl
  • inwestorndp 14.09.19, 14:32
    Na jakim etapie pojawiły się Państwa problemy i czy coś się zmieniło? Jesteśmy na etapie projektowania i już jest straszne opóźnienie. Nie wiemy czy pakować się w to dalej.
  • szeryf123 11.12.18, 23:33
    To co robić dalej? Jakieś kroki prawne?
  • Gość: rugawt IP: *.184.149.158.ipv4.supernova.orange.pl 17.12.18, 18:46
    witam, proszę o kontakt, jestem w podobnej sytuacji może coś uda się wspólnie ustalić rugawt@wp.pl.
  • Gość: W1234 IP: *.play-internet.pl 03.03.19, 14:03
    Możesz coś więcej powiedzieć ?
  • szeryf123 22.05.19, 22:36
    Poszukuję osób mających negatywne doświadczenia z NDP i panem KF. Zainteresowanych proszę o kontakt szeryf123@gazeta.pl
  • inwestorndp 14.09.19, 14:27
    Twoja wypowiedź to opinia klienta, pracownika czy podwykonawcy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka