Integracja sensoryczna Gdańsk Dodaj do ulubionych
Studia podyplomowe (4 semestry) z zakresu Integracji Sensorycznej, których pierwsza edycja rozpoczyna się w bieżącym roku akademickim (2012/2013) objęte są patronatem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Nauka przeznaczona jest dla specjalistów z tytułem magistra z następujących kierunków:
 Psychologia
 Pedagogika
 Pedagogika specjalna
 Logopedia
 Rehabilitacja i fizjoterapia z przygotowaniem pedagogicznym.
W programie przewidziano 460 godzin dydaktycznych, w tym:
 222 godzin zajęć teoretycznych (wykłady, seminaria)
 238 godzin zajęć praktycznych (ćwiczenia, warsztaty) w tym praktyki terapii i diagnozy SI – 100 godzin

Zajęcia odbywać się będą w formie dwudniowych zjazdów.

W trakcie studiów słuchacze odbywają kursy I i II stopnia kończące się uzyskaniem Certyfikatu Terapeuty Integracji Sensorycznej wydany przez PSTIS, dającego uprawnienia do diagnozowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej na terenie całej Polski oraz kwalifikacje do prowadzenia obserwacji klinicznej, diagnozy i terapii metodą integracji sensorycznej. Absolwent studiów może zostać Członkiem Polskiego Stowarzyszenia terapeutów Integracji Sensorycznej po spełnieniu wymogów zawartych w Statucie PSTIS dostępnych na stronie www.pstis.pl

Pierwsza edycja studiów rozpoczynająca się w roku akademickim 2012/2013 jest edycją eksperymentalną i po jej zakończeniu PSTIS ma prawo do zakończenia współpracy z Uczelnią.

Kształcenie na studiach podyplomowych zgodne jest z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 07 września 2004 r. w sprawie standardów kształcenia nauczycieli.

Absolwenci uzyskają kwalifikacje w zakresie Integracji Sensorycznej.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wg wzoru określonego w załączniku Nr.9 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 grudnia 2008r. /Dz.U. Nr.11 poz.61 /

www.wsse.edu.pl

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.