Dodaj do ulubionych

wygrał Czapski

• aga9001 27.11.06, 09:17
    nie da sie ukryć, ze walka była ostra. Tak niewielka różnica głosów...
    Cóż lepsze chyba sło które sie zna, niz to całkeim nieznane :)
  • nadinka_nadinka 27.11.06, 12:02
    buuuu
    jeszcze jedna kadencja i nasze miast bedzie zmuszone oglosic upadlosc, bo dlugi
    mamy niemilosiernie wielkie.
    btw ciekawe, czy tak mozna ;-)

--
    "Nie lubię, kiedy się mną kieruje, albo do czegoś zmusza. Odruchowo robię wtedy
    coś innego niż ode mnie oczekują."
    "Women need to be twice as good as men to be considered equal; fortunately, it's
    not that difficult."
  • soulworm 27.11.06, 12:23

--
    No love will ever save you, no kisses are too deep • No cross will give you
    answers, or satisfy your needs • No faith will give you pleasure, that takes
    away the pain • But hate will give you meaning and make you feel again
  • bjkor 27.11.06, 15:24
    myślę , że to lepsze niż "sklepy razem' nie ma się co oszukiwać ale Czapski przynajmniej coś zrobił. Jak nie wierzycie to się rozejrzyjcie dookoła siebie.

--
    precz giertychowe łapy od mojego dziecka
  • negev56 27.11.06, 17:19
    nie głosowałam na żadnego z nich, ale z dwojga złego p.Czapski jest lepszy.
    Akceptuję "zło" znane i oswojone niż "zło" nowe, no i widać teraz wyraźnie, że
    samo namaszczenie przez PIS już nie wystarczy i bardzo dobrze.
  • macyk 27.11.06, 23:53
    Żartujesz? Co takiego zrobił? Przez lata jedynie wydawał publiczne pieniądze.
    Czy to jest to coś? Po 2 kadencjach UM jest największym pracodawcą w mieście a
    ilością ruder Biała nie ma sobie równych.
  • zielony_beret 28.11.06, 00:27
    taaaak.........
    jedno kino.
    Kaufland.
    Plus.
    Biedronka.
    Ale ten Czapski zrobił dla Białej!
    Wow...
    Dobrze,że Abramowicz nie został prezydentem.Nie daj Boże ..moze jakieś nowe
    pomysły przyszłyby mu do głowy.
    Może sprzedałby tego nissana za sto tysięcy,i jakiego tańszego poloneza zakupił....
    Długi o których się wogóle nie mówi! spłaciłby w jednej trzeciej...albo
    pokombinował jak to zrobić.
    ech..Dzięki Bogu Czapski został.
    uffff.. matko jedyna - dziekuję że wróciło stare.
    A już mi tu znajomi plany snuć zaczęli!!durnie jakieś...
    Już chcieli szanse jakiemu nowemu dać- a Czapski....samo dobro .
    Ale się teraz porobi - jak Czapski stary/nowy prezyden wrócił.
    Zobaczymy za następne 4 lata! może nowe kino przybędzie:DDDD i biedronka!!i plus!!
    i ...?

--
    ag.bocznica.org/ zanim
    zapytasz........
  • macyk 29.11.06, 01:13
    Mało bywam w Białej, Abramowicz jest mi nieznany więc dopytywałem ostatnio co
    ludziom w nim nie leży. W przypadku osób negatywnie nastawionym nie spotkałem
    się z żadnym argumentem uzasadniającym taką opinię. Czyżby zaważyła zwykła
    zawiść/zazdrość ,że mu się powodzi?
  • soulworm 29.11.06, 10:22
    jaka zawisc?
    po pierwsze i najwazniejsze - PiS. i to powinno wystarczyc.

ale dla malkontentow: ten sympatyczny pan sklepikarz grzmi o straszliwym
    zagrozeniu ze strony supermarketow, do powstania ktorych on nie dopusci.
    nie macie w bialej ZADNEGO normalnego supermarketu (no chyba nie Kaufland?), co
    w miescie kilkudziesieciotysiecznym jest kuriozum. dziadowskie sklepiki z
    przeterminowanym zarciem i gburowata obsluga i wydumanymi cenami - tak, to
    prawdziwie patriotyczna wizja koltuna.

--
    No love will ever save you, no kisses are too deep • No cross will give you
    answers, or satisfy your needs • No faith will give you pleasure, that takes
    away the pain • But hate will give you meaning and make you feel again
  • negev56 29.11.06, 17:47
    Zgadzam się, PIS i sprawa zamknięta.
    Jeszcze raz potwierdza się stara prawda, że nie wystarczy ziać nienawiścią i
    prowadzić kampanię negatywną, trzeba umieć jasno wypunktować co było złe a co
    dobre a nie wszystko do zaorania.
    Czapski wydawał pieniądze a Abramowicz to co, do skarpety by chował?
  • antoni.kurcewicz 29.11.06, 18:47
    Nie jestem zwolennikiem ani Czapskiego ani Abramowicza. Jednak muszę powiedzieć,
    że to Czapski zaczął brudną kampanię atakując Abramowicza - opowiadając rzeczy o
    nim niedopuszczalne. Proszę się spytać ludzi co podstawieni przez
    byłego,obecnego i nowego prezydenta ludzie opowiadali o A.A. Kampania negatywna?
    A co Wy w tej chwili robicie? Jak PiS to już złe, niedobre, a wogóle nie
    patrzycie na ludzi... trochę oprzytomnijcie z tej nienawiści, bo wam się na
    rozum rzuciło.
  • negev56 29.11.06, 19:14
    Jeśli chodzi o moją skromną osobę to jestem przytomna na ciele i umyśle, na
    rozum mi się nie rzuciło, Czapski nie jest moim prezydentem a Abramowicz nie
    byłby nim, tyle.
    Co do PIS-u to bracia K. zrobili wszystko, abym jako najzwyklejszy obywatel tego
    państwa poczuła odrazę i niechęć do wszystkich będących w tej partii lub
    usiłujących na ich plecach wdrapać się do tzw.polityki, nawet gdyby byli z
    kryształu, koniec.
    Kampania skończyła się, nienawiścią nie zieję bo obce jest mi to uczucie,
    natomiast usiłujemy tu chwile porozmawiać ale widzę, że się nie da.
    Pozdrawiam.
  • zielony_beret 29.11.06, 20:36
    Szczerze mówiąc ani pan Abramowicz,a tym bardziej Czapski nie byli moimi
    kandydatami na ten urząd.Ale wolałam ,aby to pan Abramowicz dostał szansę sie
    wykazać..bo pana Czapskiego mielismy okazje już poznać, w poprzednich dwóch
    kadencjach."Stało się ,jak się stało się" cytyjąc pana Kononowcza.Niestety.
    A to do której partii,który pan nalezy,najmniej jest ważne.Moze nalezeć nawet do
    nieistniejącej już Polskiej Partii Przyjaciół Piwa,ale żeby cos zrobił do
    cholery,a nie gadał tylko z plakatu.Bo jak juz ktos wczesniej wspomniał,miasto
    jest duże,a w samym centrum jedno kino i PKS.Nic wiecej.Można nastawiać jeszcze
    12 biedronek.Tylko kto będzie w nich kupował?bo niedługo już wszyscy wyjadą do
    Irlandii,albo innej Norwegii.
    A lotniska jak nie było tak nie ma.Umiera śmiercią powolną.A własciwie juz
    umarło.Ożywienie lotniska jest ważne dla rozwoju gospodarczego tego miasta,a
    własciwie tej częsci Polski.
    miasto ma perspektywy.Ale trzeba umieć je wykorzystać.A narazie nie dzieje się
    nic.Oprócz tego,ze jak w kazdym innym mieście,układa się tonami kostkę i
    wybetonowuje się kilometrami centra i skwery.To wszystko potem wpisują sobie
    włodarze w zasługi- "wykorzystania funduszy Unii".A moze inaczej wykorzystać te
    fundusze?

--
    ag.bocznica.org/ zanim
    zapytasz........
  • macyk 30.11.06, 01:42
    Pod ostatnią wypowiedzią podpisuję się oboma ręcami. Dodam tylko, że do PiSu
    jestem zniechęcony jak większość "wykształciuchów". Był to jeden z powodów dla
    których nie głosowałem na atrakcyjnego Kazimierza.

W Białej sytuacja wygląda zgoła odmiennie i sama przynależność jest drugorzędna
    w konfrontacji z nieudolnością gospodarowania przez ostatnie lata. Prawdę mówiąc
    moim faworytem był Kochnio (nie wiem czy nie przekręciłem) mimo iż SLD mam
    głęboko .

Jakoś nadal nie rozumiem, czemu Abramowicz ma tak negatywny elektorat. To, że
    jako właściciel sieci sklepików protestował przeciwko sklepom
    wielkopowierzchniowym uważam jak najbardziej na miejscu. Słyszałem zarzuty, że
    mało płaci sprzedawcom ale to akurat wynika z sytuacji na rynku pracy do której
    po części Czapski się przyczynił. Temu drugiemu oczywiście łatwo jest hojnie
    nagradzać rzeszę urzędników UM bo nie robi tego z własnej kieszeni.

Czapskiego w moich oczach całkowicie przekreślają jego dotychczasowe dokonania i
    zaniechania. To czego się tknął to kompletna klapa (przebudowa ulic, lotnisko,
    Pl. Wolności, strefa przy Północnej). Do tego zadłużenie miasta, premie dla
    pupilków, żałosna historia z samochodem służbowym, itd.

W obliczu nadchodzących pieniędzy z UE obawiam się, iż nie jest on zdolny je
    sensownie wykorzystać przez co Biała straci niepowtarzalną szansę. Tu trzeba
    biznesmena a takim jest Abramowicz.
  • bjkor 30.11.06, 12:14
    nie zgadzam się z tobą absolutnie. Chyba nie bardzo wiesz o obu facetach. Niestety z tego towarzystwa bialczanie wybrali lepszego. Ten pseudobiznesmen za jakiego chciaałby uważać się Abramowicz nic by nie zrobił, bo on na niczym się nie zna. jeżeli ktoś chciałby się przekonać proszę zobaczyć stenogramy z rady miasta. To przecież ON wszystko blokował, do tej pory żylibyśmy w brudzie takie są realia. Na wszystkie propozycje inwestycji mówił NIE. Jeżeli zna ktoś takiego biznesmena któty nie inwestuje to proszę mi go pokazać. Czapski pewnie nie jest najlepszym z możliwych ludzi ale w tym wypadku jedynym. Przynajmiejwie jak to się robi nie gadajmy głupot ale w Białej coś się robi czy ktoś chce to widzieć czy nie.

--
  • antoni.kurcewicz 30.11.06, 17:37
    Wydaje mi się, że dalej toczy Pan plotki które roznosił Czapski. Bzdury Pan
    opowiada, bo jeśli ktoś ma dostęp do stenogramów to szybciej ja, niż Pan, a tam
    nie ma nic złego przeciwko Abramowiczowi. Blokował Toya i jego tor formuły I.
    Mamy za to piękny plac, gdzie się w lecie żyć nie da i nic więcej. Proszę nie
    kłamać bo to do niczego nie prowadzi.

---------------------------
    kurcewicz.blog.onet.pl/
  • bjkor 01.12.06, 09:45
    a teraz gada o strefie gospodarczej na lotnisku. Kolejna utopia tak jak Czapski i Toy. Po cholerę spotkanie z min. gospodarki przed wyborami igadanie o mrzonkach. Widocznie pan ma inne wiadomości a inni inne. A ten Plac Wolności to chyba staje ością wszystkim zaślepionym. Jak było błoto i krzaki pełne mętów pijących , to wszyscy bali się chodzić. To jeszcze czepcie się Brzeskiej, Grabanowskiej czy teraz Kraszewskiego. Kanalizacja i przebudowa mediów to też wymysł Czapskiego i jego kolesiów. Ja żyję w tym mieście 50 lat i nigdy nie było tyle zrobione co w tej chwili. To niestety jest prawda. A pieniądze i zadłużenie miasta to zupełnie co innego. Ilu Pan zna ludzi którzy budują się bez kredytów. Chyba Ci którzy dorobili sie na przemycie lub lewiźnie bo normalny człowiek bez tego nie istniej tak samo miasto.
    Jak pan ma takie dobre wiadomości to niech Pan powie co za idiota zmienił parkowanie na Reformackiej. Teraz można zaparkoać o 1/2 mniej samochodów niż przedtem.
    --
  • edyta76 01.12.06, 13:03
    bjkor napisał:

A ten Plac Wolności to chyba
    > staje ością wszystkim zaślepionym. Jak było błoto i krzaki pełne mętów
    pijącyc
    > h , to wszyscy bali się chodzić.

Wystarczyło wyłozyć kostką i wyciąć krzaki , położyć kostkę a nie robić z niego
    patelnię . Teraz tez nie da się tam posiedzieć . Wcześniej Plac miał swój urok
    z tymi starymi drzewami . A to co jest teraz jako fontanna to nawet do fontanny
    podobne nie jest niestety :(

--
    Michałek
  • negev56 01.12.06, 21:13
    Fontanna jak fontanna no może telewizora jej brak, a skwerek to nie miejsce na
    poszukiwanie uroków tylko plac przystankowy na papierosa, chwilę rozmowy ze
    znajomym cz odsapnięcie z zakupami, urokow to można sobie poszukać w parku
    Radziwiłłowskim, tam jest od metra starych drzew, alejek, ławek i czego tam jeszcze.
  • aga9001 02.12.06, 11:24
    a dodam, ze cały czas o tym samym, plac jest ok, na pewno nie mamy sie czego
    wstydzić, a jak sie komuś nie podoba to nie musi tam ławek grzać
  • macyk 03.12.06, 20:44
    Oczywiście wszystkim się nie dogodzi ale postawa, że jak się komuś nie podoba to
    niech nie przychodzi skutkuje tym, że centrum Białej zamiera.

Włodarze akceptując wg. mnie fatalny projekt nie tylko zmarnowali szansę na
    odwrócenie tego trendu, a wręcz go wzmocnili.
  • negev56 03.12.06, 21:36
    centrum miasta zamiera w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, tak samo jak w
    innych miastach, natomiast latem Pl.Wolności /i wszystkie centra w Polsce/
    oblepione są ogrodkami piwnymi i tam toczy się życie "rozrywkowo-kulturalne"
    miast.Można polemizować czy o to właśnie chodzi, ale tak jest.
    Nie zauważyłam w innych miastach życia nocnego na ulicach, wszystko odbywa się
    albo w knajpach albo przy piwie w ogródkach, więc zarzut, że w Białej zamiera
    życie, bo skwerek jest be to nonsens.
  • macyk 06.12.06, 01:18
    negev56 napisała: ... zarzut, że w Białej zamiera życie, bo skwerek jest be to
    nonsens.
    Zgadza się, to nonsens. W Białej zamiera życie a skwerek w obecnej formie tylko
    w tym pomaga.
  • negev56 06.12.06, 16:29
    to ja poproszę o jakies relacje z bujnego życia towarzyskiego mieszkańców miasta
    przed "nowym skwerkiem", bo chyba coś mi umknęło.
  • xpert 05.12.06, 23:58
    Polecam Lysiaka na pocztaek Salon i Rzeczpospolita Klamcow. Przeczytaj to
    pogadamy czy kaczynscy tace be....
  • negev56 06.12.06, 16:39
    co to są salonowe gazety?
    Z łysiaka to tylko Cesarski poker, Flet z Mandragory, Perfidia i Szachista,
    reszta na makulaturę.
    Jestem dorosłą osobą /sama nawet do toalety chodzę/ i nie muszę posiłkować się
    książkami, żeby mieć wyrobiony pogląd czy zdanie na jakiś temat, lubię myśleć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka