19.02.07, 20:26
W BP powstanie centrum handlowe Rywal o powierzchni 10.000 m2.
Inwestorem jest Bartłomiej Paczóski, prowadzący Biro prawno-Finansowe Inwestor.
Obecnie działa niewielkie (3,000 m2) centrum handlowe na bazie dawnego domu
handlowego. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Brzeskiej, a otwarcie po
powiększeniu jest planowane na jesień (do listopada). Po rozbudowie liczba
sklepów zwiększy się o 70 lokali.
Operatorem spożywczym będzie Stokrotka.
/według Eurobuild/
--
nikt w swojej inności nie może być sam
---------------
Obserwuj wątek
    • athropos Re: CH Rywal 20.02.07, 03:12
      Co to jest Stokrotka i dlaczego będzie operować? Mam niejasne obawy, że
      Stokrotka to kolejna marka taniej beznadziei. Czy w Białej doczekamy kiedyś
      normalnego marketu, o delikatesach nie wspomnę?

--
      mojra
      Decolada.PL
      • zielony_beret Re: CH Rywal 20.02.07, 10:20
        stokrotka to po "naszemu" ,jakby "aldik".Miałam okazję odwiedzic ten sklep w
        Międzyrzecu i Łukowie.Nic specjalnego.Takie tam...wózki na zielono.
        Że się powtórzę- to Tesko nie będzie???
        p.s.
        athropos..spać nie możesz?
        :P

--
        ag.bocznica.org/ zanim
        zapytasz........
          • aranka84 Re: CH Rywal 23.02.07, 01:34
            Stary Browar jest naprawdę imponujący, przez cudzoziemców jest określane jako
            najpiękniejsze centrum handlowe Europy.Jedyny mankament to ceny. Nie wiem jak
            Złote Tarasy, ale co do Starego Browaru, to za 30 min. pobyt w podziemnym
            parkingu zapłaciłam prawie 6 zł.( wliczajc wyjazd z parkingu i dojazd do
            barierek wyjazdowych, czyli łącznie samochód stał na czas zakupów ok. 20 min.).
            Czyste zdzierstwo. Natomiast imponująco wygląda w Święta Bożego Narodzenia. Coś
            pięknego. Mankamentem też są tam szybkie windy. Czasami można czekać 15 min.,
            aż zjedzie na parter ( a są ile się nie myle 3 piętra), bo kursuje bezsensownie
            po kilka razy w to samo miejsce. A dodatkowo w niektórych miejscach w ubiegłym
            roku w suficie było już widoczne ,, rozchodzenie się murów". Kto wie, czy się
            kiedyś nie zawali. No i ceny - wszystko markowe.Aktualnie w innej częsci S.
            Browaru ma powstać hotel z myślą o cudzoziemcach ze złotymi i platynowymi
            kartami. Co do Tesco, po każdej stronie osiedla ok. 2 km. od domu mam dwa 24h,
            są super, naprawdę spory wybór i tanie rzeczy, natomiast na koncu osiedla (
            jakieś 7 min. drogi pieszo), mam małe Tesco, ale jest beznadziejne, wolę
            jeżdżić do tego dalej. Ogólnie nędza.Mały wybór i beznadziejne rzeczy. Może
            napiszcie na stronie www.tesco.pl , do nich, aby postawili w Białej, ale lepiej
            walczyć o duże, o typowy hipermarket. Jest większy wybór, więcej promocji, ich
            karty płatnicze dla osób pracujących, jak nie masz pieniędzy to możesz kupić na
            podstawie karty na kredyt, a rachunek za to przychodzi w następnym miesiącu. W
            małym Tesco, typu market, togo nie ma. Będzie podobne jak Biedronki itp. W
            miarę też jest Real, co do Carrefoura i Hypernowej, mam mieszane uczucia.
            W miere fajne też są małe osiedlowe markety typu Netto. Ceny czasami sa nawet
            tańsze niż w hurtowniach praktycznie na wszystkie podstawowe rzeczy. Sklep
            podobny jak Biedronka, ale wolę robić zakupy w Netto, ale to raczej w
            najblizszym czasie nie powstanie, bo sklepy są zlokalizowane głównie w części
            północno-zachodniej, ale sercem jestem z Wami i też bym chciała aby w Białej
            powstało coś fajnego i aby to miasto bardziej ożyło. Mółby powstać jakiś fajny
            hipermarket. W stronę metroplii, raczej nie ma szans na rozwój, ale mogłoby
            powstać fajne miasteczko turystyczne. Kazimierz Dolny czy Ciechocinek, też jest
            mały. Chciałabym aby przebudowali na dawny styl zespół pałacowo-zamkowy,
            powstały jekieś ciekawe muzea, atrakcje, wszystko by jakoś ożyło. W Poznaniu
            oprócz klasycznych muzeów, jest też muzeum instrumentów muzycznych, u Was mogło
            by powstać muzeum rękodzieła Polski wschodniej lub Podlasia lub jakieś inne
            ciekawe ( zawsze można coś wymyślić). W Poznaniu jest piękna Palmiarnia, chyba
            największa w Europie, a w Zielonej Górze jest mniejsza, a wręcz malutka,
            połączona z restauracją i też jest super atrakcja. Nie wiem, czy wiecie, ale
            osoby, z Polski zachodniej, króre widziały na własne oczy tą wschodnią część
            kraju, bardzo sobie te tereny chwalą, twierdzą, że jest prześlicznie. Dawniej,
            też mieszkałam w Białej i pozostał sentyment, mam nadzieję, że kiedyś wrócę.
            Chyba zacznę molestować, Wasze urzędy, aby coś w tej Białej zmieniły, a na
            samym początku z pewnością stronę internetową.

Pozdrawiam Was serdecznie.
            • athropos Re: CH Rywal 23.02.07, 08:24
              Taaaaa, za 3,5 h postoju w Złotych Tarasach wyskoczyłam z 25 PLN. Stary Browar
              ma swój urok, ale w porównaniu z dużymi warszawskimi centrami jest
              klaustrofobicznie mały, poza tym, oprócz wspomnianych już wind, ma najgorsze
              toalety, jakie widziałam w tego typu obiekcie. Niby ładne, ale małe, ciasne i no
              cóż, śmierdzące. Na tę mielącą się masę ludzką, jest to stanowczo za mało. Ale
              sentyment do SB mam. Aczkolwiek teraz najbardziej lubię Blue City w Wawie - bo
              jest wielkie i pomimo tego, że parking pełny, nie czuje się tej ilości ludzi -
              na 7 chyba poziomach. Złote Tarasy były otwierane w pośpiechu - sporo tam
              jeszcze nieotwartych sklepów, w Cafe Almi Decor nie można palić, bo nie działają
              wyciągi i nie mają jeszcze menu, a w Hard Rock Cafe nie można telefonicznie
              zarezerwować stolika, bo ... nie podłączono im jeszcze telefonu. I masa tego
              typu dykteryjek, które sprawiają jednak, że się uprzedzam. Nie wspominając
              oczywiście dzikich tłumów spragnionych nowości.

--
              mojra
              Decolada.PL
              • aranka84 Re: CH Rywal 24.02.07, 00:21
                To i tak jesteś do przodu, bo jak w Browarze za godzinę postoju liczą ok. 12
                zł, to 3,5 godz. wynosi 42 zł., o ile dobrze policzyłam, więc te 25 to jeszcze
                ujdzie. Co do Browaru, nie wiem kiedy byłaś, ale teraz oddane już są dwie
                części Browaru ( druga boczna), a w marcu ma być oddana 3 część ( tylna),
                łącznie z unikalnym hotelem na kilkanaście paartamentów, spełniającym najwyższe
                normy, galeriami itp., i za dośc wysoką cenę do wynajecia za dobę ( tu nie
                zdziwiłabym sie jak by doba kosztowała tyle, co jajdroższe hotele świata). Ale
                co się dziwić cenie, o ile pamiętam poznański deptak, czyli ulica, na której
                położony jest Browar, o ile się nie mylę dwa lata temu była w pierwszej
                dziesiątce najdroższych ulic świata, co jest najzabawniejsze.
                • athropos Re: CH Rywal 24.02.07, 08:40
                  Poważnie? 12 PLN? Nie wierzę. Jeszcze dwa lata temu było 2 PLN, więc nie wierzę,
                  że przez dwa lata podnieśli ceny o 10 PLN?

Po drugie - Półwiejska (ulica, przy której stoi Stary Browar) to ciągle jeszcze
                  prowincjonalny, zapyziały, pełen brudnych straganów z tandetą pasaż. Nie
                  zrozumiem tej "najdroższej ulicy" za chińskiego boga.

--
                  mojra
                  Decolada.PL
                  • aranka84 Re: CH Rywal 24.02.07, 23:30
                    Nie wiem, ile było wcześniej, ale wiem, że za 1/2h zapłaciłam 6.00 ( dokładnie
                    za 28 min. 5,80), tak więc 1 h wychodzi praktycznie 12 zł., ( liczę w
                    zaokrągleniu). Co do deptaka zama byłam zdziwiona, wiem, że nawet Warszawa
                    niżej wypadła ( a brany był pod uwagę czynsz za metr kwadratowy i coś jeszcze.
                    Najzabawniejsze jest to, niektóre znane europejskie stolice wypadły niżej (
                    taniej) w rankingu niż poznański deptak. Z czasem powstała też Poznańska Plaza
                    ( ale podobno jest mniejsza od Browaru ( Browar miała Kulczykowa, a Plazę m.in.
                    Kulczyk) i podobno w ramach rywalizacji mieli rozbudowywać. A co do parkimgu,
                    mapewno myślimy o tym samym ( podziemny, piętrowy)?
        • dotkas5 Re: CH Rywal 25.02.07, 10:52
          Tesko to najwieksza kicha jaka moze byc. 3/4 produktow to wyprodukowane dla
          Tesco tanie to i moze jest ale beznadziejne jakosciowo
        • bjkor Re: CH Rywal 11.09.07, 07:22
          a może połączyłabyś te dwa wątki w jeden po cholerę czytać to samo. Ale to właściwie hasło do ludzi
          --
          czy będziemy żyć w normalnym świecie ?
    • aranka84 Re: CH Rywal 24.02.07, 23:49
      Właśnie zerkałam na stronę Browaru, i w informacjach również mam parking za 2
      zł. godz. , ale na paragonie ( przed chwilką sprawdziłam, mam go do dziś) jest
      inne kwota). 2 zł. za godz. zawsze płacę na takim zwykłym podrzędnym w bocznej
      uliczce. Gdy zobaczyłam ten wydruk, też mnie zastanawiała ta suma :(
      ALe dosyć trcia o Browarze. A co aktualnie mieści się w tym rywalu po tych
      zmianach, może ktoś mi napisze?
      • dorotkaol Re: CH Rywal 09.09.07, 12:55
        to troche smutne ze rozwoj miasta mierzy sie w ilosci powstalych
        supermarketow.

nie uwazacie ze jedzenie kupowane w supermarkecie jest duzo gorszej
        jakosci niz to kupowane w malych sklepach albo warzywniakach?
        moze byc tansze ale jest tez przeterminowane i ``plastikowe``
        • negev56 Re: CH Rywal 09.09.07, 13:24
          Uważamy, że 60-tysięczne miasto powinno i musi mieć i takie sklepy, które
          pomieszczą więcej niż trzy osoby na raz.
          Mamy też zwyczaj czytania terminów ważności na danym produkcie, obojętne, czy
          kupowanym w małym sklepie czy dużym, bo okazuje się, że majstrowanie przy datach
          to nie tylko ulubiony sport tych dużych.
          A produkty są takie same w dużych czy małych sklepach, różnią sie tylko ceną.

A tak z ciekawości, rozumiem, że kupujesz tylko w małych sklepikach?:)
          • dorotkaol Re: CH Rywal 09.09.07, 15:58
            z koniecznosci odwiedzam markety- niestety jest szybciej i duzo pod
            jednym dachem, ale preferuje produkty dobrej jakosci z malych
            rodzinnych sklepow, albo z rynku- szczegolnie warzywa i owoce.kupuje
            tam jesli pozwala mi na to czas.
            a co do dat przydatnosci-nawet jesli jest wydrukowana na opakowaniu
            orzez producenta i tak jest troche ``do przodu``
            szczegolnie okropnie kupuje sie mieso w markecie...

a propos rywala, fajnie ze sie modernizuje i ze pomiesci wiecej
            sklepikow...mam nadzieje ze duze sklepy sieciowe nie wepchnal sie
            tam na sile
            • m-marecki Re: CH Rywal 09.09.07, 18:01

Co do daty ważności to jest to tylko zmyłka, wiele firm gdy otrzyma zwrot
              przeterminowanego towaru przepakowuje go i wysyła go znów do sklepów, jeżeli
              tylko się da.
        • athropos Re: CH Rywal 10.09.07, 02:36
          Hehehe, mity, mity, mity.

Mój "rodzinny, mały, solidny sklepik" kantuje ile wlezie, sprzedaje
          przeterminowane jedzenie - ba, pani ostatnio nawet namawiała mnie usilnie na
          kupno przeterminowanych drożdży, bo "przecież to tylko dwa dni". Dane mi również
          było uraczyć się gryzem spleśniałego od spodu sernika, więc ludzie, błagam, mity
          są dobre u Parandowskiego, a nie w życiu.

Sieciowe giganty w stylu Tesco, Auchan, Carrefour itp sprzedają też chłam, to
          prawda. Dlatego jedyny market-delikatesy, jaki polecam, to Piotr i Paweł z
          Poznania, jestem w nich zakochana od lat i nigdy się nie zawiodłam. Marzenie
          (ściętej głowy), aby kiedyś zawitali do BP.

--
          mojra
          Dzieła zebrane ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka