Dodaj do ulubionych

brak seksu po porodzie

IP: *.olsztyn.mm.pl 22.10.10, 21:29
Zanim urodziłam nasze pierwsze dziecko bałam się,że nie będę miała już ochoty na zbliżenia z mężem. Nasłuchałam się jak to narodziny dziecka zmieniają małżeńskie relacje, że zmęczenie i spadek libido, hormony itp. W ciążę zaszłam 3 miesiące po ślubie i w 3 roku związku. Do porodu nasze relacje były tak samo czułe i ciepłe jak dawniej. W naszej sypialni wciąż było gorąco i mimo wielkiego brzucha i ciążowych dolegliwości czułam się pożądana, kobieca i kochana. Mąż często mówił ,że nie może się już doczekać końca połogu. Tym czasem po porodzie wszystko się zmieniło:( Nasz Ptysiulek jest pogodnym i spokojnym dzieckiem. Nie izoluję go od taty mimo, że to ja się głównie zajmuję 3 miesięcznym synkiem. Mały przesypia ładnie noce a ja już na tyle doszłam do siebie,że na nowo złapałam swój rytm życia sprzed ciąży. Wszystko wraca do normy tylko nasze relacje się popsuły. Kłócimy się bardzo często. Żyjemy od miodowego tygodnia do mega awntury o byle drobiazg no i mąż stracił ochotę na zbliżenia, mimo że po ciąży moje ciało nie zbrzydło ani nie ma na nim drastycznych zmian. Są za to w mojej psychice bo miałam straszny poród zakończony nieplanowanym cc. I właśnie to jest jedna z przyczyn niezgody. Mąż naciska na drugie dziecko i mówi,że wrócimy do "naszej sypialni" w tym celu, ale ja mimo naszego wieku-oboje 30+ nie czuje się jeszcze gotowa. To jeden problem a drugi jest z nim związany. Nie wierzę w motywację męża,że unika zbliżeń bo ja nie chcę już dzieci. Do tej pory miał bardzo duże potrzeby. Na co dzień też okazywał mi czułość i ciepło. Trudno mu było wytrzymać bez zbliżeń a teraz nic. Zaczynam wpadać w kompleksy a w głowie odzywa się demon domysłów: kochanka, już mnie nie kocha, zbrzydłam? Co mam zrobić? Proszę o pomoc i opinię Pani Ewo. Jak znów stać się kobietą dla swojego męża? Czuję się odrzucona i to bardzo boli.
Edytor zaawansowany
  • 83kimi 22.10.10, 22:39
    A rozmawiałaś z mężem o tym?
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • ewa.zeromska 23.10.10, 10:00
    Droga Kaziu,
    Z jednej strony chcesz seksu, z drugiej boisz się kolejnej ciąży, więc obawiam się, że wysyłasz mężowi sprzeczne sygnały, nawet podświadomie.
    Z kolejną ciążą możesz sobie poradzić. Są tabletki dla kobiet karmiących (porozmawiaj z ginekologiem).
    Jeśli twój synek ma trzy miesiące, to stanowczo za wcześnie myśleć o kolejnej ciąży (chyba, że coś źle zrozumiałam).
    Poza tym nie bardzo rozumiem, czy mąż naciska na kolejną ciążę, czy unika seksu. Raz piszesz tak, za chwilę inaczej.
    Proszę, napisz spokojnie jeszcze raz, w czym rzecz, bo chyba troszeczkę pogubiłaś się w swoim poście.
    Zachęcam, pozdrawiam
  • Gość: kazia IP: *.olsztyn.mm.pl 25.10.10, 15:11
    To od początku. 3 miesiące temu urodziłam syna. Przyszedł na świat przez cc ale wcześniej były godziny bezowocnego bólu i wysiłku. Dzisiaj już doszłam do siebie i miałam nadzieję,że nasze życie intymne też powoli ale jednak powróci. Jednak mój mąż zaczął naciskać na nowe dziecko. Wiem ,że przez co najmniej rok muszę czekać z następną ciążą i próbowałam to tłumaczyć mężowi ale jak grochem o ścianę. Uzależnił nasze zbliżenia od zgody na nowe dziecko, którego ja teraz mieć nie mogę i jeszcze nie chcę co nie znaczy ,że wcale momo moich 34 lat. Przynajmniej tak rozumiem jego zachowanie,bo chociaż nie powiedział wprost,że zbliżenia tylko po to abym zaszła w ciążę, to jednak nie chce słyszeć o żadnej antykoncepcji co dla mnie jest jednoznaczne. Nie wiem już jak z nim rozmawiać. Albo za jego zachowaniem kryje się inna kobieta albo wstręt do mnie po porodzie i dziecko, o którym wie ,że nie jestem na nie jeszcze gotowa, jest wygodną wymówką aby mnie intymnie unikać. Staram się dbać o siebie i o wygląd i intelektualnie ale widać to nie wystarczy. Jestem wkurzona i rozżalona. Mam nadzieję , że tym razem nie piszę chaotycznie.
  • Gość: walhala@live.ca IP: *.home1.cgocable.net 25.10.10, 13:52
    Droga Kaziu.O czym my ''rozmawiamy''?Jestes swiezo po powaznej operacji.Z druga ciaza bedziesz musiala sporo poczekac.Przynajmniej 2 lata ze wzgledu na twoje zdrowie i bezpieczenstwo.Porozmawiaj na ten temat z twoim ginekologiem.I co?twoj maz bedzie cie ''trzymal'' bez sexu przez ten czas?Mam dwa wytlumaczenia na jego zachowanie .Albo sie kamuflowal i jest draniem bez uczuc albo jego zachowanie sie zmienilo z powodu innej kobiety.Nie martw sie z toba jest wszystko w porzadku.Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.