19.06.11, 00:00
Wiem, że temat już był, ale szukałam i tu, i w sieci, i nie znalazłam wystarczająco informacji na ten temat. Czy taka choroba naprawdę istnieje? Kto ją diagnozuje? Ginekolog czy seksuolog? Jak ją wyleczyć? Istnieją jakieś ćwiczenia fizykalne, które można zastosować? Po jakim czasie od rozpoczęcia terapii należy spodziewać się efektów? I co, jeśli ja NAPRAWDĘ nie mam powodów, żeby to mieć? Jestem kompletnie zdezorientowana, bo boję się, że tak już zostanie.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • michal.lew-starowicz Re: pochwica 22.06.11, 22:28
      Pochwica oznacza niezależne od woli, wzmożone napięcie mięśni otaczających pochwę uniemożliwiające wprowadzenie członka lub innego przedmiotu. Może także powodować ból przy podejmowaniu próby współżycia. Jeżeli stwierdza Pani u siebie tego rodzaju problem, właściwym postępowaniem jest zgłoszenie się do lekarza seksuologa. Leczenie obejmuje przede wszystkim metody niefarmakologiczne (psychoterapia, metody treningowe, tj. ćwiczenia odpowiednio dobrane przez specjalistę). Terapia powinna odbywać się z udziałem partnera. Czas leczenia może być różny, w zależności od nasilenia problemu, motywacji do terapii, zaangażowania, relacji w związku itp.
      • Gość: setmanka Re: pochwica IP: *.play-internet.pl 13.07.11, 16:39
        Witam,
        w leczeniu pochwicy specjalizuje się Andrzej Setman. Wiem, ze pomógł wielu kobietom.
        Wyleczyły mnie z pochwicy polecane przez niego ćwiczenia. Mam na mysli rozciąganie pochwy poprzez używanie wibratorów. Od najmniejszych rozmiarów, wielkości powiedzmy palca do tych większych;) Należy ćwiczyć regularnie, codziennie, lub co drugi dzień, stopniowo zwiekszając wielkość wibratora, oczywiscie z zelem nawilzajacym. Nalezy to robic powoli, ćwiczenia nigdy nie moga powodowac bólu. Miałam pochwice 5 lat. Wystarczył niecały miesiąc tych ćwiczen i... nie pamiętam co to pochwica:)

Powodzenia pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka