Dodaj do ulubionych

smardze w ogródku

20.05.11, 07:59
Pod iglakami, na korze, w osłoniętym miejscu wyrosły mi grzyby. Pierwszy raz widziałam takie cudo na oczy. KIlka z nich unicestwiłam, żeby pies nie zjadł nie daj boże jakiegoś trującego. Przekopałam interenet i znalazłam.. To sa smardze, piękne, dorodne. Zostawiłam i rosną sobie ku mojej uciesze, bo wyglądają fantastycznie. Tylko co dalej..? Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z takimi grzybami, lub chciałby się nimi "zaopiekować" to proszę o kontakt. Myslę, że zostawiając owocniki w stanie nienaruszonym, zrobi sie ich niedługo wiecej.
Edytor zaawansowany
  • 20.10.16, 15:32
    smardze to bardzo rzadkie grzyby i w przyrodzie sa pod ścisłą ochroną. jeśli masz to szczęście że odwiedziły twój ogród ciesz nimi oko. choć do zerwania ich może kusić fakt, że 100g suszu z tych grzybów kosztuje 200 zł, chyba nawet trufle nie są tak drogie.
  • 06.11.16, 20:06
    A jakie są dobre! Kiedyś były i na moim podwórku, kiedy jeszcze miałam podwórko. Uważaj, żeby to nie była piestrzenica.
  • 06.11.16, 20:21
    Dopiero teraz spojrzałam na datę.
    Coś tych grzybiarzy mało, wszyscy na fejsie?
  • 15.11.16, 13:58
    No co Ty, fejs to przeżytek ;). Ja już dawno nie byłam na grzybach, ale na pewno w tym roku. Nie uważam jednak tego sezonu za udany! nie to co w zeszłym roku.
    Moim marzeniem jest znaleźć rydza, bo jeszcze nigdy nie udało mi się tego dokonać. Może po prostu nie rosną w mojej "grzybiarskiej" okolicy.
  • 15.11.16, 22:55
    Ja na rydze na tereny gliniaste, na piachu chyba nie lubią.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.