• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

zbieranie grzybów

• 04.10.12, 17:24
    Zamienię wszystkie grzyby jakie zebrałem na te obok których przeszedłem i nie zauważyłem /żart/.
    Wiele lat temu w jakimś odłamie Muratora /Letni dom?/ napisałem artykuł jak zbierać grzyby.
    Grzyby i grzybki ale to na przestrzeni kilku lat
    i nie namawiałbym tych których las nie ciągnie - to jak by czekoladą na siłę karmić,
    W czasach królewskich grzyby zbierano na hasło.
    Co to znaczy?
    Była taka powinność dla dworu co się nazywała "tłoki, powaby, gwałty" w zależności od rejonu kraju,
    Otóż trzy dni w roku włościanie mieli obowiązek /wszyscy, dzieci tez/ stawić się do:
    - zbierani grzybów, żołędzi, zbierania siana itp
    Edytor zaawansowany
    • 16.10.12, 11:43
      Super artykuł! Pozdrawiam.
      --
      lokal użytkowy szczecin
    • 25.11.12, 15:38
      Główną korzyścią jest to, że zbieranie grzybów daje doskonały pretekst do oderwania się od komputera/telewizora/książki, wyjścia z domu i spaceru po lesie. Dzięki temu jest okazja do wysiłku fizycznego, relaksu, a jak dopisze szczęście to i mamy satysfakcję z udanych zbiorów. A potem można sobie smacznie i dobrze zjeść, po czym złożyć swe zmęczone, lecz szczęśliwe, ciało przed telewizorem :)
      --
      [URL="superpies.com"] adidas superstar [/URL]
      • 27.11.12, 09:52
        Ładne fotki ;)
        --
        etykiety transportowe
    • 20.02.13, 10:45
      O proszę czyli z przymusu wzięła sę taka popularność grzybobrania w Polsce.
      • Gość: darek69 IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.13, 23:25
        a co z wyposażeniem grzybiarza? jakiś fajny nożyk?:)
        • 16.10.13, 23:28

--
          Rozmowa z pewnym Iwanem:
          Nie lubię Stalina, on mojego dziadka zabił!
          -A kim był twój dziadek?
          - Komunistą
    • Gość: HOTEL KOSOBUDZ IP: *.icpnet.pl 28.05.13, 22:11
      Zapraszamy do Hotelu Kosobudz. Miejsce urokliwe, wsród jezior i gestach lasów, z dała od przemysłu i hałasu. Doskonale miejsce dla Grzybiarzy! Sa tu w nie małych ilościach: Rydze, kurki, sowy, borowiki....
      www.facebook.com/hotel.kosobudz
    • 22.10.13, 14:28
      To był kiepski rok na grzyby .Trochę łopieniek,trochę kani i to wszystko.
    • 26.11.13, 16:07
      Czy ktoś kiedyś pobłądził, zbierając grzyby?
      • 26.11.13, 17:05
        Tak
        Na przestrzeni ostatnich 50 lat pobłądziłem dwa razy / w dzieciństwie i niedawno we mgle/ ale trzy razy wyprowadziłem innych zagubionych - najczęściej do ich samochodu bo nie wiedzieli gdzie zostawili.
        Raz nawet znalazłem zagubionego kolegę z wojska którego nie widziałem dobre 20 lat.
        Nie, nie nie zagubił się 20 lat wcześniej - zagubił się o jakieś 7 km od samochodu i żony dużo później - zdziwiony był solidnie kto go znalazł
        --
        Rozmowa z pewnym Iwanem:
        -A kim był twój dziadek?
        - Komunistą
    • 11.04.14, 13:22
      Osobiście boje się zbierać grzyby, ponieważ prawie nic o nich nie wiem, a nie chciałbym by doszło do sytuacji, gdzie zatruwam siebie i kogoś z rodziny. Wolę kupować w sprawdzonym sklepie.
    • 30.05.14, 14:51
      Pojawiły się juz kurki,sezon rozpoczęty, hura!
      • 30.05.14, 14:54
        Tydzień temu widziałem na targu kozaki
        --
        Rozmowa z pewnym Iwanem:
        -A kim był twój dziadek?
        - Komunistą
    • Gość: SJS IP: *.jjs.pl 01.07.14, 12:11
      a mam i opisałem wiele lat temu a Muratorze a dokładnie w jakimś jego klonie.
      Ale trochę jest tu
      Opowiadania
      drugie pt "Grzyby"
    • Gość: muchomorka IP: *.centertel.pl 20.08.14, 12:58
      Już nie mogę się doczekać grzybobrania. Zbieram tylko podgrzybki, bo na nich sie znam i je rozpoznaje :) Jeżdżę w związku z tym na jesienne wakacje i mam też prośbę, znacie może jakiś sklep, gdzie można kupić kilka modych ubrań na lato dla pań po 40 Posezonowe ubrania i wakacje mają jedna ważną zaletę, są tańsze.
      • 20.08.14, 13:09
        Ruszyły prawdziwki - solidny wysyp
        --
        Rozmowa z pewnym Iwanem:
        -A kim był twój dziadek?
        - Komunistą
    • 01.09.14, 13:54
      Popadało to będą grzybki :)
      • 03.09.14, 19:13
        A ja dzisiaj dostałam smsa od koleżanki że w Kluczach koło Olkusza mnóstwo grzybków nazbierała. Mam nadzieję że przywiezie trochę dla mnie :)
    • Gość: Beata55 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.14, 12:09
      Mnóstwo prawdziwków i maślaków jest w Łazach, woj. zachodniopomorskie. Szczególnie blisko morza i jeziora Jamno. OW-Irena reklamuje się jako ośrodek- wczasowy-rekreacyjny, ale wpadłem tam na chwilę po sezonie i zarówno w miesjcowym zagajniku, jak i wokół ośrodka mnóstwo prawdziwków. Właściciele OW-Irena w Łazach nie robią problemu z parkowaniem i noclegiem. Polecam rzućcie okiem na FB - www.facebook.com/OWIrena

ps. zna ktoś takie miejsca w okolicach Lubartowa, woj. lubelskie oraz Tczewa w pomorskim. Z góry dzięki za odpowiedź.
      • 01.10.14, 12:35
        Koło Lubartowa to zbierają...
        bursztyny
        i to nie jest żart bo płytko połozone złoża bursztynu są oszacowane jako największe w świecie
        --
        Rozmowa z pewnym Iwanem:
        -A kim był twój dziadek?
        - Komunistą
        • 09.10.14, 23:15
          macie takie nożyki?: tinyurl.com/osutyax
          • 13.10.14, 22:37
            Widziałam już gdzieś taki bajer, bardzo przydatna sprawa, kupię sobie na następny sezon :)
          • 13.11.14, 12:49
            niezłe. każdy wujek grzybiarz by się z takiego ucieszył :)
    • 05.12.14, 22:22
      W wielu miejscach można zrobić horoskopy urodzeniowe ale żadne nie są tak interesujące jak ten :) bo co z tego że zrobisz horoskop skoro nie wiesz jak go zinterpretować? Do tego dostałem 20 stron indywidualną interpretacji zawierającą pełen opis ascendentu, znaku zodiaku, aspektów planet i planet w domach. Naprawdę pomogło mi to zrozumieć wiele aspektów w moim życiu. Gorąco polecam!

horoskopy-online.pl/pp.html?key=4qedpntra3 :)
    • Gość: Marcin IP: *.play-internet.pl 30.07.16, 12:17
      Nazbierałem całe wiadro purchawek ponoc sa jadalne ale wszystkie w srodku sa biało czarne czy moge je skonsumowac
    • 16.11.16, 21:24
      Ciekawy tekst. A co do grzybów - zbierać uwielbiam, ale ten sezon był kiepski. W sezonie praktycznie zero grzybów, w lipcu nad morzem (Darłówko) kilka wiader :-)

--
      Doświadczenie i wysoka, wielokrotnie potwierdzona (szczegóły w linku) sprawdzalność.
      www.wrozbitawojciech.blogspot.com
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.