Dodaj do ulubionych

zbieranie grzybów

04.10.12, 17:24
Zamienię wszystkie grzyby jakie zebrałem na te obok których przeszedłem i nie zauważyłem /żart/.
Wiele lat temu w jakimś odłamie Muratora /Letni dom?/ napisałem artykuł jak zbierać grzyby.
Grzyby i grzybki ale to na przestrzeni kilku lat
i nie namawiałbym tych których las nie ciągnie - to jak by czekoladą na siłę karmić,
W czasach królewskich grzyby zbierano na hasło.
Co to znaczy?
Była taka powinność dla dworu co się nazywała "tłoki, powaby, gwałty" w zależności od rejonu kraju,
Otóż trzy dni w roku włościanie mieli obowiązek /wszyscy, dzieci tez/ stawić się do:
- zbierani grzybów, żołędzi, zbierania siana itp
Edytor zaawansowany
  • 16.10.12, 11:43
    Super artykuł! Pozdrawiam.
    --
    lokal użytkowy szczecin
  • 25.11.12, 15:38
    Główną korzyścią jest to, że zbieranie grzybów daje doskonały pretekst do oderwania się od komputera/telewizora/książki, wyjścia z domu i spaceru po lesie. Dzięki temu jest okazja do wysiłku fizycznego, relaksu, a jak dopisze szczęście to i mamy satysfakcję z udanych zbiorów. A potem można sobie smacznie i dobrze zjeść, po czym złożyć swe zmęczone, lecz szczęśliwe, ciało przed telewizorem :)
    --
    [URL="superpies.com"] adidas superstar [/URL]
  • 27.11.12, 09:52
    Ładne fotki ;)
    --
    etykiety transportowe
  • 20.02.13, 10:45
    O proszę czyli z przymusu wzięła sę taka popularność grzybobrania w Polsce.
  • Gość: darek69 IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.13, 23:25
    a co z wyposażeniem grzybiarza? jakiś fajny nożyk?:)
  • 16.10.13, 23:28

--
    Rozmowa z pewnym Iwanem:
    Nie lubię Stalina, on mojego dziadka zabił!
    -A kim był twój dziadek?
    - Komunistą
  • Gość: HOTEL KOSOBUDZ IP: *.icpnet.pl 28.05.13, 22:11
    Zapraszamy do Hotelu Kosobudz. Miejsce urokliwe, wsród jezior i gestach lasów, z dała od przemysłu i hałasu. Doskonale miejsce dla Grzybiarzy! Sa tu w nie małych ilościach: Rydze, kurki, sowy, borowiki....
    www.facebook.com/hotel.kosobudz
  • 22.10.13, 14:28
    To był kiepski rok na grzyby .Trochę łopieniek,trochę kani i to wszystko.
  • 26.11.13, 16:07
    Czy ktoś kiedyś pobłądził, zbierając grzyby?
  • 26.11.13, 17:05
    Tak
    Na przestrzeni ostatnich 50 lat pobłądziłem dwa razy / w dzieciństwie i niedawno we mgle/ ale trzy razy wyprowadziłem innych zagubionych - najczęściej do ich samochodu bo nie wiedzieli gdzie zostawili.
    Raz nawet znalazłem zagubionego kolegę z wojska którego nie widziałem dobre 20 lat.
    Nie, nie nie zagubił się 20 lat wcześniej - zagubił się o jakieś 7 km od samochodu i żony dużo później - zdziwiony był solidnie kto go znalazł
    --
    Rozmowa z pewnym Iwanem:
    -A kim był twój dziadek?
    - Komunistą
  • 11.04.14, 13:22
    Osobiście boje się zbierać grzyby, ponieważ prawie nic o nich nie wiem, a nie chciałbym by doszło do sytuacji, gdzie zatruwam siebie i kogoś z rodziny. Wolę kupować w sprawdzonym sklepie.
  • 30.05.14, 14:51
    Pojawiły się juz kurki,sezon rozpoczęty, hura!
  • 30.05.14, 14:54
    Tydzień temu widziałem na targu kozaki
    --
    Rozmowa z pewnym Iwanem:
    -A kim był twój dziadek?
    - Komunistą
  • Gość: SJS IP: *.jjs.pl 01.07.14, 12:11
    a mam i opisałem wiele lat temu a Muratorze a dokładnie w jakimś jego klonie.
    Ale trochę jest tu
    Opowiadania
    drugie pt "Grzyby"
  • Gość: muchomorka IP: *.centertel.pl 20.08.14, 12:58
    Już nie mogę się doczekać grzybobrania. Zbieram tylko podgrzybki, bo na nich sie znam i je rozpoznaje :) Jeżdżę w związku z tym na jesienne wakacje i mam też prośbę, znacie może jakiś sklep, gdzie można kupić kilka modych ubrań na lato dla pań po 40 Posezonowe ubrania i wakacje mają jedna ważną zaletę, są tańsze.
  • 20.08.14, 13:09
    Ruszyły prawdziwki - solidny wysyp
    --
    Rozmowa z pewnym Iwanem:
    -A kim był twój dziadek?
    - Komunistą
  • 01.09.14, 13:54
    Popadało to będą grzybki :)
  • 03.09.14, 19:13
    A ja dzisiaj dostałam smsa od koleżanki że w Kluczach koło Olkusza mnóstwo grzybków nazbierała. Mam nadzieję że przywiezie trochę dla mnie :)
  • Gość: Beata55 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.14, 12:09
    Mnóstwo prawdziwków i maślaków jest w Łazach, woj. zachodniopomorskie. Szczególnie blisko morza i jeziora Jamno. OW-Irena reklamuje się jako ośrodek- wczasowy-rekreacyjny, ale wpadłem tam na chwilę po sezonie i zarówno w miesjcowym zagajniku, jak i wokół ośrodka mnóstwo prawdziwków. Właściciele OW-Irena w Łazach nie robią problemu z parkowaniem i noclegiem. Polecam rzućcie okiem na FB - www.facebook.com/OWIrena

ps. zna ktoś takie miejsca w okolicach Lubartowa, woj. lubelskie oraz Tczewa w pomorskim. Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 01.10.14, 12:35
    Koło Lubartowa to zbierają...
    bursztyny
    i to nie jest żart bo płytko połozone złoża bursztynu są oszacowane jako największe w świecie
    --
    Rozmowa z pewnym Iwanem:
    -A kim był twój dziadek?
    - Komunistą
  • 09.10.14, 23:15
    macie takie nożyki?: tinyurl.com/osutyax
  • 13.10.14, 22:37
    Widziałam już gdzieś taki bajer, bardzo przydatna sprawa, kupię sobie na następny sezon :)
  • 13.11.14, 12:49
    niezłe. każdy wujek grzybiarz by się z takiego ucieszył :)
  • 05.12.14, 22:22
    W wielu miejscach można zrobić horoskopy urodzeniowe ale żadne nie są tak interesujące jak ten :) bo co z tego że zrobisz horoskop skoro nie wiesz jak go zinterpretować? Do tego dostałem 20 stron indywidualną interpretacji zawierającą pełen opis ascendentu, znaku zodiaku, aspektów planet i planet w domach. Naprawdę pomogło mi to zrozumieć wiele aspektów w moim życiu. Gorąco polecam!

horoskopy-online.pl/pp.html?key=4qedpntra3 :)
  • Gość: Marcin IP: *.play-internet.pl 30.07.16, 12:17
    Nazbierałem całe wiadro purchawek ponoc sa jadalne ale wszystkie w srodku sa biało czarne czy moge je skonsumowac
  • 16.11.16, 21:24
    Ciekawy tekst. A co do grzybów - zbierać uwielbiam, ale ten sezon był kiepski. W sezonie praktycznie zero grzybów, w lipcu nad morzem (Darłówko) kilka wiader :-)

--
    Doświadczenie i wysoka, wielokrotnie potwierdzona (szczegóły w linku) sprawdzalność.
    www.wrozbitawojciech.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.