Dodaj do ulubionych

cos na kolke...??

27.03.04, 20:27
Dziewczyny!!!od ponad 2 tygodni jestem szczesliwa mama:))tylko ze zaczyna nas
meczyc kolka:-((, jaki tutejszy specyfik jest najlepszy na ta dolegliwosc?
moze znacie jakas herbatke czy kropelki dla dzidziusia i dla karmiacych
matek?? nie mam tutaj zadnych polskich sklepow, a przesylka z Polski po
prostu sie nie oplaca;(, i w jakich sklepach mozna to kupic moze w Walmart,
Winn-Dixie, eckerd takie wlasnie wieksze sklepy mam w poblizu,podpowiedzcie
cos pozdrawiam Wiolka
Obserwuj wątek
    • asia.sthm Re: cos na kolke...?? 27.03.04, 22:05
      2-tygodniowe dziecko jest troche za mlode na kolke.Wedlug mojego doswiadczenia
      noworodki chca jesc jesc i jesc .Jesli placze to pierwszym i najwazniejszym
      powodem jest glod i potrzeba ssania.Nie mokra pieluszka tylko glod.Czy karmisz
      piersia? Takiego maluszka nie da sie przekarmic piersia, jesli za duzo wyssie
      to mu sie zwroci.Przystawiaj do piersi i zaobserwuj czy sie uspokaja.Uwazaj
      tez ,co sama jesz.Ciezkostrawne potrawy,czosnek i wiele innych produktow nie
      sluza maluszkowi.Pij duzo wody.Im wiecej dziecko ssie tym wiecej pokarmu
      produkujesz.Przystawiaj czesto i daj dziecku decydowac na jak dlugo, jak usnie
      to ty odpocznij. Najwazniejsze zachowaj spokoj,dziecku udziela sie nastroj
      matki.
      Nie podawaj narazie kupnych specyfikow.Dawaj jesc po prostu,poloz na barku,
      ponos, pospiewaj,poklep po malych plecykach.Zglos sie do przychodni czy
      domowego lekarza,jesli uznasz,ze cos jest nie dobrze.Zycze powodzenia i nie daj
      sie zwariowac,to Szczesliwe macierzynstwo czasem jest trudne.Dawaj jesc i
      wszystkiego dobrego.
      --
      **zapomnij,ze na obiad mialy byc kopytka ze schabem i daj mu szpinak mrozony**
      • whateverka Re: cos na kolke...?? 28.03.04, 00:37
        dziekuje za rady;-)), tylko ze to niestety kolka;-( Maly od 3 dni wieczorami
        zaczyna plakac, brzuszek twardy, masuje, przystawiam do piersi, jestem na
        diecie lekkostrawnej i niestety pierwsze objawy kolki;-(( mam nadzieje ze moze
        przejdzie
    • edytkus Re: cos na kolke...?? 28.03.04, 06:39
      Ja w kolki nie wierze. Mnie rozne baby([polskie) za kzdym razem gdy mala zaplakala wmawialy ze to
      kolka ale nawet lekarz to wysmial. Niemowleta maja jeszcze nie wyksztalcony uklad pokarmowy i
      wydalniczy, dlatego czesto przez pierwsze m-ce, np. przy wydalaniu (ktore nie nastepuje) boli je
      brzuszek. Na te dolegliwosc lekarz zalecil podawac herbate z rumianku (taka zwykla) z dodatkiem corn
      syrup - pomoglo jak reka odjal. Dobre sa tez herbatki na rozne problemy firmy HIPP, ktore dostawalam
      z Polski albo kupowalam w polonijnym deli. I nawet chyba mam troche rumiankowej ulatwiajacej
      trawienie (moge wyslac jesli chcesz ?) Mojej malej smakowala i co najwazniejsze pomagala. Dziecko tez
      moze plakac z innych powodow niz fizyczne, np. z nadmiaru wrazen - nasza trzeba bylo wieczorem po
      dwie godizny nosic non stop na recach i to koniecznie w pozycji samolotu inaczej wyla w nieboglosy.
      Ale jesli to rzeczywiscie kolka to podbno niezla jest gripe water do kupienia w wielu sklepach (jesli nie
      ma w baby aisle to zapytaj w pharmacy).
      --
      ----------\\- -//-------
      --------( @ @ )-------
      --o00o-- (_)--o00o---
      Alexandra
      • lolyta gripe water 30.03.04, 20:17
        jest dla dzieci od 1 miesiaca zycia.
        Mozna ogrzewac brzuszek suszarka (lub ogrzana tetrowa pielucha, ale bardzo
        uwazac zeby nie poparzyc! To co dla Ciebie jest cieple dla malucha jest
        gorace!) I samej dbac o diete: zadnych wzdymajacych rzeczy (cebula, kalafior,
        fasola itp), no i lutuj ta koperkowa herbatke sama, jesli karmisz naturalnie.
        no i gratulacje, tak poza tym.

--
        Wsadź-że waść ósmą jaźń w tę g3ęboką gęślą gżąśl!
        nie klikaj tutaj!!!
    • dfw Re: cos na kolke...?? 29.03.04, 06:12
      Ja podawalam mojej malej herbatke rumiankowa albo z koperku, raczej cieniutke
      (nie mocne), ale pachnialy ladnie, no i w koncu to jakby ziolowe. I dodawalam
      odrobinke cukru do smaku. Pila, az sapala :)
      Na piersi byla do 11 miesiaca i przetrwalysmy kolki i wyrzynanie pierwszych
      zabkow i wszystko inne :)

Herbatki ziolowe mozesz dostac w kazdym sklepie spozywczym, Walmarcie, albo
      sklepach GNC.
      Mam nadzieje, ze pomoze.
      Pozdrawiam,
      DFW
      • izabela78 Re: cos na kolke...?? 30.03.04, 22:55
        Ja mojej coreczce robilam tez herbatke z kopru ale taka delikatna. Mala miala
        kolki i bardzo plakala ale po tej herbatce bylo jej lzej.Dobry sposob na kolki
        polozyc sobie dzidziusia wzdluz reki na brzuszku i delikatnie masowac plecki.
        Mojej to pomagalo.
    • edytkus Re: cos na kolke...?? 30.03.04, 23:11
      W ostatnim numerze Baby Talk jest artykul na temat kolek. Pisza ze kolka wystepuje gdy dziecko
      bezustannie placze "bez powodu" min. 3 godz. dziennie, trzy razy w tygodniu. Kolka wystepuje
      pomiedzy 3tyg. a 4 m-cem.
      --
      ----------\\- -//-------
      --------( @ @ )-------
      --o00o-- (_)--o00o---
      Alexandra
      • emma37 Re: cos na kolke...?? 09.05.04, 20:19
        W przypadku mojego syna rewelacyjne rezultaty przyniosło kładzenie go na
        brzuszku. Ok. pół godz. po każdym jedzeniu kładłam go na brzuszek i czekałam
        aż ...uszło powietrze, a było to bardzo donośne...beee!!! Dowiedziałam się o
        tym od kolegi, który miał 3 dzieci...Mój syn miał wtydy 4 tyg. i bardzo wysoko
        unosił się na "łapkach", masując sobie brzuszek, dodam, że nic mu się nie
        ulewało. Naprawdę jak "ręką odjął",kolka minęła !!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka