Dodaj do ulubionych

Floryda wakacje

17.04.11, 00:02
Szukam czegos na lipiec, interesuja mnie okolice Miami, Key West, mozecie cos polecic? W tej czesci Fl jeszcze nie bylam. Co warto zobaczyc i czy wypozyczac samochod? Bede wdzieczna za wszelkie sugestie. W wiekszosci chce sie pobyczyc ale tez troche zobaczyc. Malych dzieci brak, dwie nastolatki do kompletu ;)
--
If you want to borrow money, borrow it from the pesimist.
They don't expect it back.
Edytor zaawansowany
  • 17.04.11, 01:57
    Na Florydzie za bardzo nie ma co ogladac...brudne plaze, komercja wszedzie:(Szczegolnie okolice Miami, Key West nic ciekawego nie ma:( Na poludniu Florydy Everglades NP, ale nie w lipcu...bo zjedza Was komary:( Przy drodze 41 przebiegajacej przez Cypress NP , mozna zobaczyc aligatory: www.pbase.com/turystka/alligators
    Kiedys , lata temu bylam na Marco Island, pamietalam piekne, czyste , puste plaze...w grudniu wiec tam zajrzalam, a tam resort przy resorcie, hotel przy hotelu...zeby dostac sie na plaze, to trzeba placic za parking, albo byc gosciem hotelu:( Bez sensu.....
    Jesli szukasz plaz muszelkowych, to z Captiva Island [gdzie najpierw zaplacisz toll za wjazd na wyspe i parking] odplywaja statki, ktora zawioza Cie na muszelkowe plaze, gdzie jest pusto i da sie "pobyc": www.pbase.com/turystka/shells

Zdegustowana_Floryda_emigrant_ka

--
    www.pbase.com/turystka
  • 17.04.11, 06:39
    Ja bylam kilka lat temu.Podobala mi sie miejscowosc Cocoa Beach, bo byla ladna czysta plaza,cicha miejscowosc ,stanowiaca super baze wypadowa np do Disneyland,NASA.
    W Miami zobaczylabym Seaworld,a tak poza tym miasto mi sie nie podobalo,moze dlatego ,ze bylo kilka miesiecy po Katrinie i troszke byl syf:P
    --
    Imagination is more important than knowledge

pets.webshots.com/album/579908417WabrKO?vhost=pets&start=36
  • 17.04.11, 19:34
    hmmm... to nie wiem bo slyszalam troche inne opinie a niektore hotele fajnie wygladaja. Disney mnie w tym roku nie interesuje, bylismy zreszta kilka razy. To gdzie polecacie, moze jest inne fajne miejsce na Fl. Fajna plaza, troche blekitnej wody, glownie o to mi chodzi. Myslalam o Karaibach ale to odlozylismy na przyszly rok. Chyba sa jakies ladne miejsca na Fl?godne polecenia. Acha po muzeach chodzic nie chce;)
    --
  • 17.04.11, 21:54
    jesli szukasz pieknych plaz i wody to polecam okolice Sarasoty..o wiele ladniej niz kolo FL

• 17.04.11, 22:04
    Blizej NJ masz ladniejsze plaze niz na FL, w Outer Banks, szczegolnie polecam Ocracoke Island.

emigrant_ka
    --
    www.pbase.com/turystka
  • 17.04.11, 22:31
    Okolice Miami bez samochodu tylko jeśli plan przewiduje siedzenie w Miami Beach czu South Beach (odróżniamy Miami Beach od Miami, prawda?) i spacery po Ocean Drive ewentualnie na plażę.
    Nie wiem jak z tymi komarami, podobno nie najlepiej o tej porze roku, ale Everglades naprawdę warto zobaczyć. Dla początkujących najlepiej:
    www.sharkvalleytramtours.com/
    Około 45 min jazdy z Miami Beach. Można albo objechać otwartym "tramem" z przewodnikiem, albo na rowerze (wypożyczalnia na miejscu). Rower daje szansę napawania się przyrodą we własnym tempie, przewodnik może się spieszyć - ale za to często wie co pokazać i opowiada coś ciekawego. Zależy od przewodnika.
    Z dziwniejszych rzeczy do obejrzenia w bliskiej okolicy Miami jest Villa Vizcaya, czyli "renesansowa" willa "włoska", zbudowana niecałe 100 lat temu.
    www.miamidade.gov/vizcaya/
    W South Beach poza plażami można poglądać sobie architekturę - kolorowe art deco, Warto pójść na obiad do restauracji Puerto Sagua, nawet jeśli będzie trzeba odstać kolejkę przed wejściem.

Nie należy jechać do South Beach jeśli komuś przeszkadza widok panów trzymających się ręce czy drag queens.

sporothrix.wordpress.com/2011/02/18/nie-samym-aligatorem-czlowiek-zyje/
    sporothrix.wordpress.com/2011/02/14/weekend-w-paszczy-krokodyla-spedzic/

--
    Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim
  • 18.04.11, 01:20
    A ja polecam Naples, uwielbiam tamtejsze plaze. Dalej czyste. Zreszta samo Naples jest super czyste i wypielegnowane.
  • 18.04.11, 01:36
    sprawdzam wszystko i chyba jednak bedzie Sarasota albo Naples chociaz moje nastolatki wolalyby Miami Beach;) Everglades wyglada cudownie tylko troche boje sie tych komarow, ale na to napewno dalabym sie namowic. Piszcie dalej sie sie cos wam przypomni.
    --
  • 18.04.11, 13:52
    No i z Naples do Everglades to juz rzut beretem:)))))
  • 18.04.11, 01:33
    A mi najbardziej sie podobaly plaze w Clearwater..szerokie, piaszczyste, turkusowa woda..fajne kafejki, bez tego "craziness" jaka panuje na South Beach ...bardzo polecam...
    Wlasnie wrocilismy z wakacji z Meksyku, miala byc Floryda ale co mnie zdziwilo, Floryda okazala sie o wiele bardziej drozsza (bilety lotnicze tez) niz wyjazd do pieknego resortu przy cudnej plazy w Riviera Maya..dlatego wybralismy Meksyk i naprawde nie zalujemy :-)
  • 18.04.11, 22:35
    Czy pozyczac tam samochod? Nie stanowi to dla mnie problemu ale na jakiekolwiek shuttles tez sie nie pogniewam. Tez sie zastanawialam nad Meksykiem ale w moim przypadku wychodzi mi duzo drozej a najbardziej to mi sie marzy Turks&Caicos. Ceny w tym roku sa po prostu wyjatkowe;).

--
  • 19.04.11, 14:42
    Nie wiem jakie masz plany ale z samochodem zawsze wygodniej i taniej:) My bylismy w Naples w lutym i wypozyczalismy samochod w Fort Myers (airport) na tydzien za $170 (Hyundai Sonata) Uwazam, ze to bardzo tanio! Jesli chodzi o shuttles w samym Naples to naprawde nie wiem, bo zawsze mamy tam samochod (czasem jedziemy tam swoim samochodem z Kanady ale to tylko jak mamy wiecej czasu, bo sama podroz tam i z powrotem to 4 dni!)
  • 19.04.11, 14:50
    Aaaa i jeszcze chcialam dodac, ze jak Twoje nastolatki lubia Miami Southbeach, to mozecie zrobic sobie jednodniowa wycieczke z Naples do Miami, to jest naprawde niedaleko, ok 2 godzin przez Everglades. Naszym nastolatkom tez sie podobala southbeach, nam zreszta tez;) (znalezlismy w oceanie $50)
  • 19.04.11, 23:04
    Tak wlasnie zrobie, biore samochod i smigniemy sobie na wycieczke do Miami Beach. Dzieki:)
    --
  • 10.06.17, 22:35
    hej,

my spedzilismy kilka dni na Florydzie, jest mnostwo fajnych rzeczy do zobaczenia, wszystko opisane jest tutaj

usofania.pl/index.php/2016/12/19/floryda-the-sunshine-state/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.