suszarka gazowa czy elektryczna? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jesli czyszczenie wentylacji nie pomoze, bedziemy musieli kupic nowa suszarke do ubran. Zastanawiam sie, czy jest sens cigniecia gazu do piwnicy. Czy dodatkowy koszt przy zakupie i przerobieniu instalacji oplaca sie? Czy sa inne korzysci gazowej suszarki oprocz nizszych kosztow eksploatacji? I czy te koszty faktycznie sa duzo nizsze?
    Czy warto kupic suszarke ze steamer?
    • klaudona napisała:

> Czy sa inne korzysci
      > gazowej suszarki oprocz nizszych kosztow eksploatacji? I czy te koszty faktycz
      > nie sa duzo nizsze?

nigdy nie mialam elektrycznej suszarki wiec nie moge porownywac ale znajomi ktorzy mieli zawsze narzekali. Gazowa suszarka suszy szybciej, mniej niszczy ubrania (ma to cos wspolnego z temperatura), a dlugoterminowa eksploatacja jest dwa razy nizsza (zaraz po lodowce suszarka zuzywa najwiecej pradu). Zauwaz ze nigdy na suszarce elektrycznje nie ma nalepek Energy Star.

> Czy warto kupic suszarke ze steamer?

TAK!!! wrzucasz ubrania na kwadrans i wyciagasz wyprasowane albo odswiezone bez prania :) Podobno mozna osiagnac ten sam efekt przy dorzuceniu do suchych ubran mokrego recznika, ale nie potrzebowalam nigdy sprawdzac tej teorii. Nie warto wydawac extra na ta funkcje w przyp. pralki albo zmywarki do naczyn. Pamietaj ze taka suszarka musi miec podlaczenie do wody!

--
      ----------\\- -//------- Women & cats do as they please
      ---------( @ @ )------- Men & dogs should just get used to the idea.
      ---o00o---(_)--o00o---szał drewnianych ciał
      • edytkus napisała:

>dlugoterminowa eksploatacja jest dwa
        > razy nizsza

ups, mialam na mysli koszt eksploatacji!

--
      • edytkus napisała:

> rzy mieli zawsze narzekali. Gazowa suszarka suszy szybciej, mniej niszczy ubran
        > ia (ma to cos wspolnego z temperatura),

No ale w elektrycznej można regulować temperaturę suszenia, więc jeśli naprawdę niszczy mniej, to chyba z innego powodu?

> warto kupic suszarke ze steamer?
        >
        > TAK!!! wrzucasz ubrania na kwadrans i wyciagasz wyprasowane albo odswiezone bez
        > prania :)

Błe, i potem takie brudne zakładasz zamiast uprać?

>Pamietaj
        > ze taka suszarka musi miec podlaczenie do wody!
        >

Ale to nie powinien być problem, moja w komplecie miała rurkę w kształcie litery Y żeby można było pralkę i suszarkę do tego samego kranu podłączyć.

--
        Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach; dlatego myją te naczynia w krowim moczu. Za Kopalińskim
        • miskidomleka napisał:

> No ale w elektrycznej można regulować temperaturę suszenia, więc jeśli naprawdę
          > niszczy mniej, to chyba z innego powodu?

no wlasnie to cos z ta regulacja jest ale ja sie nie znam ;)

> Błe, i potem takie brudne zakładasz zamiast uprać?

no pewnie, o ile sie nie poplamie to caly tydzien w jednym komplecie chodze, a ty nie?!

> Ale to nie powinien być problem, moja w komplecie miała rurkę w kształcie liter
          > y Y żeby można było pralkę i suszarkę do tego samego kranu podłączyć.

niektore nie maja, maja zbiornik na wode, ktory trzeba uzupelniac

ciekawostka:

And it turns out that electric dryers are involved in starting more fires than gas dryers are. The Dryer Project, a study by the Consumer Product Safety Commission, revealed that out of 15,500 dryer-related fires, the electric dryer was involved in 8,600 of them, and was responsible for well over half of the total damage costs associated with those fires. These statistics suggest that the electrical dryer is the more dangerous of the two when it comes to fires.
          --
    • Jamam gazową i sobie ją bardzo chwalę. Samsung, wybiera się program, naciska guzik i suszy. Gdyby nie to że wiem że jest gazowa to bym po obsłudze nie zgadł.

Koszty - to trudna sprawa. Gaz jest ZNACZNIE razy tańszym sposobem produkcji energii cieplnej niż prąd. Ale... Ale rachunek za gaz składa się (przynajmniej u mnie) w 50% z opłat stałych = gdybym nie miał gazu w domu, to pewnie miesięcznie za prąd płaciłbym tyle samo. Więc jak już masz gaz w domu, to może się równie bardzo opłacać zmienić inne urządzenia na elektryczne niż montować gaz w piwnicy.
      --
      Mój blog
      • a ja bym zadzwonila do firmy gazowej z zapytaniem czy oni nie zaloza instalacji na koszt wlasny, moze sie zgodza, w koncu to moze byc w ich interesie
        --
    • Ja wolalabym gazowa, bo mialam dwie.W poprzedniej(gazowej) pranie suszylo mi sie kolo 40 min,a w elektrycznej zamuje to prawie 2 h!!!(reczniki,posciel).W nowym domu kupuje gazowa.Zawsze mowia,ze gazowa szybciej sie nagrzewa.Poza tym masz ustawienia na optimum dry gdzie czujniki wyczuwaja jaki jest stopien wilgoci w "wydychanym" powietrzu z suszarki(opcja w obu rodzajach).Natomiast elektryczna uzywa coils i zeby je nagrzac do temperatury, w ktorej zaczyna suszyc zajmuje odpowiednio dluzej.
      --
      Imagination is more important than knowledge

pets.webshots.com/album/579908417WabrKO?vhost=pets&start=36
    • jezeli dom docelowy, to bym sie pokusila o instalacje gazowa jak najszybciej
    • Dzieki za opinie :-)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.